Pridané Zoznam nekompatibilných PS4 hier bude ešte kratší

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 13 Okt 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 097
  Páči sa:
  11 698
  tt.JPG
  Po zverejnení krátkeho zoznamu hier, ktoré funkcia spätnej kompatibility PS5 nespustí, sa tvorcovia niektorých titulov pustili do prác na záplate, ktorá umožní, aby sme si ich hry mohli zahrať aj na next-gen konzole.

  PlayStation VR first-person strielačka DWVR je jednou z nekompatibilných hier. Krátko po zverejnení zoznamu člen štúdia Mad Triangles na Reddit napísal, že už pracuje na PS5 aktualizácii a taktiež skúša, či by bolo možné hru vylepšiť vďaka funkcii Game Boost. Na otázku, čo s touto hrou nie je v poriadku, vývojár odpovedal, že sa na PS5 z nejakého zvláštneho dôvodu jednoducho nespustí.

  Na aktualizácii pracuje aj štúdio KT Racing, ktoré stojí za hrou TT Isle of Man - Ride on the Edge 2. Zatiaľ však nevedia povedať, kedy bude záplata pre PS5 podporu hotová.

  Problém s nekompatibilitou však moc netrápi tvorcov hry Shadwen. Ich problém spočíva v tom, že hra na obrazovke načítavania z nejakého neznámeho dôvodu jednoducho zamrzne. Keby sa to údajne stalo v jednej z novších hier, pravdepodobne by dôvod rýchlo identifikovali. Bohužiaľ, Shadwen je dosť starý titul, používa staršiu verziu enginu a nájsť chybu by trvalo veľmi dlho a vyžadovalo veľa úsilia. Preto sa rozhodli ponechať Shadwen ako hru iba pre PS4.
   
  Stoklet sa to páči.

Zdielať túto stránku