Pridané Všetko čo potrebujete vedieť o PlayStation 5

Diskusiu 'Pomoc' začal Lukáš Lehocký, 11 Nov 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 198
  Páči sa:
  11 721
  ps51.jpg
  Nová generácia zábavy od Sony je konečne tu. Next-gen zariadenie si za názov pridáva číslovku 5 a prináša množstvo nových a možno aj prelomových funkcií, ktoré však niektorých hráčov môžu miasť. Aké novinky teda PlayStation 5 predstavuje, ako je to spätnou kompatibilitou, ktoré príslušenstvo je podporované, čo je to ray tracing alebo haptická odozva? To všetko sa vám budeme snažiť zodpovedať v nasledovnom článku, ktorý podpora PlayStation zverejnila na oficiálnom PS Blogu.

  Hardvér konzoly PS5

  Kedy vychádza konzola PlayStation 5 a aká je jej cena?

  Krajina Dátum vydania Cena (disková/digitálna)
  Európa 19. november 2020 €499.99/€399.99
  Severný Amerika 12. november 2020 $499.99/$399.99
  UK 19. november 2020 £449.99/£359.99

  Aký je rozdiel medzi PlayStation 5 a PlayStation 5 Digital Edition?
  Jediný rozdiel medzi týmito dvoma verziami je absencia diskovej mechaniky Ultra HD Blu-ray v digitálnej edícii. PS5 Digital Edition umožní hrať len digitálne hry stiahnuté z PlayStation Store, PlayStation Plus a PlayStation Now.

  V PS5 diskovej verzii môžu hráči prehrávať hry z PS5 Blu-ray diskov/ PS4 Blu-ray diskov, pozerať 4K Ultra HD Blu-ray filmy, prehrávať štandardné Blu-ray disky a DVD disky.

  Je rozdiel vo výkone medzi PlayStation 5 konzolou a PS5 Digital Edition?
  Nie, výkon oboch zariadení je identický.

  Aké sú rozmery oboch zariadení a koľko vážia?

  Typ Šírka Výška Hĺbka Váha
  PlayStation 5 390mm 104mm 260mm 4,5kg
  PS5 Digital Edition 390mm 92mm 260mm 3,9kg

  Môžem oba modely konzoly PS5 používať v horizontálnej aj vertikálnej orientácii?
  Áno, vďaka pribalenému stojanu je možné konzolu postaviť horizontálne aj vertikálne.

  Bude PS5 k dispozícii aj v iných farebných prevedeniach?

  Pri uvedení na trh nebudú k dispozícii žiadne ďalšie farby ani vzory pre žiadny z modelov PS5.

  Aké vstupné / výstupné porty a možnosti pripojenia podporuje systém PS5?
  Umiestnenie Typ
  Vstup/výstup - predná strana USB Type-C® port (Super-Speed USB 10Gbps), USB Type-A port (Hi-Speed USB) — Svoj ovládač DualSense pripojte sem.
  Vstup/výstup - zadná strana USB Type-A port (Super-Speed USB 10Gbps) x2 — Tieto porty slúžia na pripojenie externého úložiska. Tiež sem môžete pripojiť HD Camera.
  Sieť Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)Wifi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax

  Používa PlayStation 5 externý zdroj napájania?
  Nie, konzola PS5 je navrhnutá s interným zdrojom napájania.

  Čo obsahuje balenie PlayStation 5?

  V nezávislosti na edícii v balení nájdete:
  • Konzolu PS5 alebo konzolu PS5 Digital Edition
  • Bezdrôtový ovládač DualSense
  • USB Type-C -- Type A nabíjací kábel pre ovládač DualSense
  • HDMI kábel (Ultra High Speed - HDMI v2.1)
  • AC napájací kábel
  • Stojan
  • Dokumenty
  Konzola má navyše v sebe automaticky nahranú hru Astro’s Playroom, ktorá vám predstaví všetky vymoženosti novej konzoly.

  ps5.jpg

  Ultra High-Speed SSD

  Čo je také zvláštne na SSD PS5?
  Ultrarýchly disk SSD a integrovaný I/O systém boli vyvinuté s cieľom odstrániť prekážky v hraní - konkrétne obrazovky s načítaním. Vývojári sú schopní streamovať prostriedky do hier neuveriteľne vysokou rýchlosťou, takže zážitky z hrania môžu byť plynulé a dynamické s takmer okamžitým rýchlym cestovaním skrz veľké herné svety. Táto zvýšená rýchlosť umožní vývojárom hier vytvárať väčšie a bohatšie svety bez tradičných obmedzení, ako sú napríklad doby načítania, a tiež umožní hráčom tráviť viac času hraním ako čakaním.

  Aký je rozdiel medzi ultra vysokorýchlostným SSD diskom PS5 a ostatnými SSD diskami?

  Čítaná šírka pásma 5,5 GB/s (raw) ultrarýchlostného SSD disku je na špici vďaka svojmu pokročilému, vysoko prispôsobenému dizajnu a integrovanému I/O, vrátane vlastného dekompresora. Vyvinuli sme ho so špecifickým cieľom znížiť doby načítania a maximalizovať schopnosť vývojára pristupovať k herným dátam super rýchlo.

  Vylepšuje systém PS5 moju schopnosť sťahovať a ukladať hry?
  Hry PS5 môžu podobne ako pri PS4 ponúkať funkciu s názvom „Prednostná inštalácia“, ktorá umožňuje hráčom zvoliť si, ktorá časť hry sa má nainštalovať ako prvá. Toto môže hráčovi uprednostniť prístup k určitému režimu alebo funkcii. Príkladom môže byť uprednostnenie inštalácie zložky hry pre jedného hráča alebo pre viacerých hráčov.

  V podporovaných hrách PS5 sa hráči môžu tiež rozhodnúť pre odstránenie konkrétnych režimov alebo obsahu, ktorý už nechcú, aby sa uvoľnilo miesto v úložisku. Vývojári nakoniec určia úroveň ponúkanej podpory pre tieto funkcie, cieľom je však maximalizovať flexibilitu úložiska.

  Stiahnutie a použitie aktualizácií herného softvéru na PS5 by malo fungovať rýchlejšie ako na konzole PS4 všeobecne, pretože veľkosť dát aktualizácií a opráv je spravovaná efektívnejšie.

  Funkcia aktualizovanej aplikácie PlayStation pre mobilné zariadenia navyše umožní hráčom vzdialene spravovať úložisko systému PS5.

  Môžem ukladať alebo hrať hry PS5 z jednotky USB?
  Nie, hráči nemôžu prenášať PS5 hry na USB disk. Hry PS5 musia byť kvôli hraniu uložené na internom ultrarýchlom disku SSD v konzole. Prebiehajú prieskumy umožňujúce hráčom ukladať (ale nie hrať) PS5 hry na USB disk v budúcej aktualizácii.

  Hry PS4 však môžete ukladať a hrať z kompatibilnej jednotky USB pripojenej k systému PS5.

  Môžem rozšíriť ultra vysokorýchlostné úložisko SSD systému PS5?
  PS5 je vybavená rozširujúcim portom, ktorý v budúcnosti umožní hráčom pridať úložisko M.2 SSD, ktoré sa bude používať na inštaláciu a hranie hier PS5.

  Táto funkcia na upgrade úložiska M.2 SSD príde na PS5 po uvedení na trh ako súčasť aktualizácie systémového softvéru. V budúcnosti sa podelíme o ďalšie podrobnosti, vrátane informácií o tom, aký typ úložnej jednotky M.2 SSD bude kompatibilný s PS5.

  Prvý deň budete môcť pripojiť kompatibilný disk USB a použiť ho na ukladanie a hranie vašich PS4 hier, ktoré si budete môcť zahrať, kým zostanú uložené na externom zariadení. Hry PS5 musia byť pred hraním umiestnené na internom SSD disku PS5.

  Čo je disk M.2 SSD?
  Disky M.2 SSD sú vysokorýchlostné SSD médiá, ktoré môžete použiť na rozšírenie úložnej kapacity v podporovaných zariadeniach. Oba modely PS5 budú podporovať rozšírenie úložiska M.2 SSD po budúcej aktualizácii systémového softvéru.

  Budem musieť pri PS5 používať konkrétny typ alebo rýchlosť M.2 SSD disku?

  Áno, bude vyžadovaná minimálna úroveň výkonu pre jednotku M.2 SSD a v budúcnosti sa podelíme o ďalšie podrobnosti.

  Mám si kúpiť M.2 SSD disk pre svoju PS5 pri štarte?

  Nie. Zatiaľ vám odporúčame, aby ste odložili nákup akýchkoľvek diskov M.2 SSD určených na použitie s PS5. V budúcnosti sa podelíme o ďalšie podrobnosti o odporúčaných diskoch. Funkcia úložiska M.2 SSD príde na PS5 po uvedení na trh s pripravovanou aktualizáciou systémového softvéru.

  ps52.jpg

  3D Audio

  Čo je Tempest 3D AudioTech?
  Tempest 3D AudioTech je vlastný engine systému PS5 pre 3D Audio. Poskytne vysoko kvalitný zvuk a umožní hrám ponúknuť oveľa hlbší pocit ponorenia pomocou vlastnej implementácie 3D Audio s headsetom kompatibilným s PS5.

  Aký prínos má 3D Audio pre PS5 hranie?
  Hry využijú pokročilé možnosti 3D Audio systému PS5 rôznymi spôsobmi na základe cieľov vývojového tímu. Okrem ďalších pokročilých zvukových funkcií podporuje systém 3D Audio veľmi presné umiestnenie zvuku.

  Môžete napríklad počuť dráhu letiaceho šípu okolo vašej hlavy alebo počuť kroky v inej miestnosti a zistiť polohu nepriateľa.

  Bude každá hra pre PS5 využívať výhody 3D Audio?

  Áno. Aj jednoduché audio založené na kanáloch posunie vďaka aplikácii Tempest 3D AudioTech hranie na PS5 do ďalšej dimenzie. Presné 3D zvukové efekty sa môžu u jednotlivých titulov líšiť a najlepšia skúsenosť bude poskytnutá optimalizáciou vývojárov.

  V širšom zmysle sú možnosti spracovania zvuku pri PS5 podstatne pokročilejšie ako pri PS4, takže vývojári PS5 hier budú mať nové výkonné nástroje na vytváranie skvelého zvuku v hrách.

  Aké typy slúchadiel môžem používať, aby som si mohol vychutnať 3D zvuk?
  Bezdrôtová súprava PULSE 3D bola navrhnutá tak, aby naplno využívala možnosti 3D Audio systému PS5. S prepracovaným dizajnom, dvojitými mikrofónmi s potlačením šumu a radom ľahko prístupných ovládacích prvkov ponúka bezproblémový zážitok.

  Hráči môžu tiež zažiť 3D zvuk na PS5 so súpravou kompatibilnou s PS5, ktorú už môžu vlastniť, a to buď prostredníctvom USB pripojenia konzoly, alebo pripojením analógových súprav k 3,5 mm konektoru bezdrôtového ovládača DualSense.

  Je 3D Audio k dispozícii prostredníctvom reproduktorov televízora?

  Virtuálny priestorový zvuk pre televízne reproduktory nebude k dispozícii v deň uvedenia systému PS5 na trh, ale plánuje sa do budúcej aktualizácie.

  Ako dosiahnem najlepší zážitok z 3D zvuku na systéme PS5?

  Používanie stereofónnych slúchadiel kompatibilných s PS5 ponúka najlepší zážitok z 3D zvuku vďaka schopnosti dodávať zvuk do každého ucha zvlášť. Navyše, keďže uši každého sa trochu líšia, PS5 poskytuje sadu vstavaných používateľských profilov, z ktorých si hráči môžu vyberať, aby získali najlepší zvuk.

  hs.jpg

  GPU, CPU and RAM
  Aké sú parametre procesora AMD a GPU?
  CPU GPU Systémová pamäť
  x86-64-AMD Ryzen™ “Zen 2” 8 Cores / 16 Threads Variable frequency, up to 3.5 GHz AMD Radeon™ RDNA 2-based graphics engine Ray Tracing Acceleration Variable frequency, up to 2.23 GHz (10.3 TFLOPS) GDDR6 16GB 448GB/s Bandwidth 448GB/s Bandwidth

  Čo je to vlastne ray tracing a ako vylepší PS5 hry?
  Ray tracing je integrovaný do grafickej jednotky (GPU) systému PS5 a vývojári majú mnoho spôsobov, ako jeho schopnosti využiť.

  Stručne povedané, sledovanie lúčov v grafike simuluje spôsob interakcie svetla s objektmi a povrchmi s cieľom generovať viac vizuálnych detailov v hre. Vývojári hier môžu využiť sledovanie lúčov na vylepšenie efektu vody, skla, lomu svetla, tieňov a povrchov v závislosti od cieľov svojej hry.

  Širšie výhody, ako napríklad zjednotené modely osvetlenia alebo iné pokročilé efekty, sú tiež možné v závislosti od cieľov vývojárov týkajúcich sa ich titulu pre PS5.

  Dodatočné informácie

  Aké tlačidlá sa nachádzajú na PS5?
  Konzola PS5 má tlačidlo zapnutia a tlačidlo vysunutia pre disky Blu-ray. Konzola PS5 Digital Edition má iba tlačidlo zapnutia.

  Aká hlasná bude konzola počas hrania?
  Naším cieľom je, aby PS5 bola tichšia ako PS4. Je to spôsobené zmenami v systémoch dodávky energie a chladenia, ako aj zákazkovými inžinierskymi prácami vrátane vlastného chladiča a materiálu tepelného rozhrania na báze tekutého kovu.

  Má systém PS5 režim spánku? Aké funkcie sú možné v režime spánku?

  Áno. Keď je systém uvedený do režimu spánku, obrazovka sa vypne, indikátor stavu zmení farbu na oranžovú a PS5 prejde do stavu nízkej spotreby. Môžete nastaviť systém tak, aby vykonával činnosti, ako je sťahovanie súborov alebo nabíjanie bezdrôtového ovládača DualSense z USB portu.

  Režim spánku pre PS5 bude predvolene nastavený na všetkých trhoch.

  Aké sú najlepšie postupy pri domácom nastavovaní systému PS5?
  • Umiestnite konzolu aspoň 10 cm (4 in) od steny.
  • Neukladajte konzolu na koberec s dlhými vláknami.
  • Neumiestňujte konzolu do úzkeho alebo stiesneného priestoru.
  • Nezakrývajte konzolu látkou.
  • Dajte pozor, aby sa na vetracích otvoroch nehromadil prach. Na odstránenie nahromadeného prachu použite čistiaci nástroj, napríklad vysávač.
  Bude PS5 vyžadovať 4K TV? Aké rozlíšenia sú podporované?
  Nie, PS5 nevyžaduje 4K TV. Podporované rozlíšenia sú 720p, 1080i, 1080p a 2160p. Po pripojení k displeju 4K dokáže systém PS5 vydávať rozlíšenie až 2 160p (4K UHD).

  Systém PS5 je pri spustení kompatibilný s 8K displejmi a po budúcej aktualizácii systémového softvéru bude môcť s podporovaným softvérom zobrazovať rozlíšenie až 8K.

  Podporuje PS5 HDR?
  Áno, PS5 bude podporovať špecifikáciu HDR10.

  Môžem pripojiť PS5 k svojmu systému priestorového zvuku alebo sound baru?

  Áno, hráči môžu na pripojenie k televízoru alebo zvukovému systému použiť port HDMI OUT systému PS5.

  Ktoré zvukové výstupné formáty podporuje PS5?
  PS5 bude podporovať nasledujúce zvukové formáty:
  Dolby Digital (max. 5,1 kanálov)
  Dolby Digital Plus (max. 7,1 kanálov)
  Dolby TrueHD (max. 7,1 kanálov)
  DTS (max. 5,1 kanálov)
  DTS-HD High Resolution Audio (max. 7,1 kanála)
  DTS-HD Master Audio(max. 7,1 kanálov)
  AAC (max. 5,1 kanálov)
  Lineárny PCM (max. 7,1 kanálov)


  Aký druh kábla HDMI mám použiť na pripojenie systému PS5 k televízoru alebo prijímaču?
  Odporúča sa priložený kábel HDMI, ale všeobecne sa používa kábel Ultra High Speed HDMI, ktorý podporuje HDMI 2.1.

  Bude PS5 podporovať 4K v 120Hz režimoch?
  Áno, PS5 podporuje špecifikáciu HDMI 2.1. HDMI 2.1 podporuje 4K 120Hz, ale televízory 4K kompatibilné s HDMI 2.1 zatiaľ na trh úplne neprenikli.

  ds.jpg

  Bezdrôtový ovládač DualSense

  Aké sú rozdiely medzi bezdrôtovým ovládačom DualSense a bezdrôtovým ovládačom DualShock 4?

  Bezdrôtový ovládač DualSense zvyšuje spôsob, akým hráči interagujú s hrami. Je to vďaka niekoľkým pohlcujúcim funkciám novej generácie, vrátane technológie haptickej spätnej väzby a adaptívnych triggerov.​

  Haptická spätná väzba aj adaptívne triggery sú navrhnuté tak, aby produkovali silné hmatové vnemy, ktoré prehlbujú ponorenie hráča a zvyšujú interaktivitu hry.
  Aké sú fyzické rozmery a hmotnosť bezdrôtového ovládača DualSense?
  Ovládač Šírka Výška Hĺbka Váha
  DualSense 160mm 66mm 106mm 280g


  Ako funguje technológia haptickej spätnej väzby bezdrôtového ovládača DualSense?

  Haptická spätná väzba novej generácie nahrádza tradičné „rumble“ funkcie dvojitými akčnými jednotkami, ktoré ponúkajú pohlcujúcejšiu sadu silných fyzických vnemov. Očakávame, že vývojári hier nájdu veľa zaujímavých a užitočných spôsobov, ako využiť jedinečné haptické schopnosti bezdrôtového ovládača DualSense, od prehĺbenia ponoru hráčov až po komunikáciu rôznych stavov hry a oveľa viac.

  Hráči budú môcť znížiť účinok alebo deaktivovať túto funkciu, ak chcú.

  Ako sa porovnáva intenzita haptickej spätnej väzby bezdrôtového ovládača DualSense s funkciou „rumble“ z bezdrôtového ovládača DualShock 4?
  V prípade tradičnej technológie „rumble“ sa dva malé motory roztočia, aby vytvorili vibračný alebo trasový pocit, ktorý môže zvýšiť ponor.

  Hmatová technológia novej generácie bezdrôtového ovládača DualSense využíva namiesto motorov dvojité akčné jednotky a výsledky sú rýchlejšie, presnejšie a oveľa hmatateľnejšie. Tieto haptické efekty môžu produkovať oveľa širšiu škálu fyzických vnemov, od jemného pulzovania sústredeného v konkrétnej časti ovládača až po robustnejšie fyzické efekty.

  Pri hraní hry PS4 na PS5 budú haptické efekty bezdrôtového ovládača DualSense simulovať „dunivé“ účinky bezdrôtového ovládača DualShock 4. Hráči, ktorí majú záujem zažiť originálne „rachotivé“ efekty hry PS4, môžu na svoju PS5 pripojiť ovládač DualShock 4 a hrať PS4 hry. Pre hry, ktoré vyžadujú prednú svetelnú lištu, je potrebný bezdrôtový ovládač DualShock 4.

  Pre najlepší zážitok z PS VR na PS5 odporúčame použiť bezdrôtový ovládač DualShock 4. Vybrané hry môžu vyžadovať pohybové ovládače PlayStation Move alebo byť kompatibilné s ovládačom PlayStation VR Aim.

  Hráči budú musieť na hranie hier PS5 používať bezdrôtový ovládač DualSense.

  Aké sú herné príklady haptickej spätnej väzby bezdrôtového ovládača DualSense?
  Príklady zahŕňajú pocit úderu kovu v Demon’s Souls alebo pocit textúry povrchu, po ktorom Astro prechádza v Astro’s Playroom.

  Ako fungujú adaptívne triggery?
  Nové adaptívne triggery - integrované do tlačidiel L2 a R2 - môžu vytvárať výkonné efekty spúšte v reálnom čase, ktoré simulujú vaše herné akcie. Hráč by napríklad mohol v hre pri napínaní tetivy na luku cítiť odpor. Alebo počas jazdy v hre zošliapnuť brzdový pedál a pri prechádzaní úzkej zákruty cítiť odpor.

  Vývojári môžu nezávisle naprogramovať odolnosť každého spúšťača, takže očakávame, že po spustení systému PS5 uvidíme niekoľko kreatívnych implementácií!

  Hráči budú môcť podľa potreby obmedziť alebo zakázať tieto efekty. Ak hra funkciu nepoužíva, tlačidlá L2 a R2 sa správajú podobne ako tlačidlá na bezdrôtovom ovládači DualShock 4.

  Obsahuje bezdrôtový ovládač DualSense zabudovaný reproduktor?

  Vďaka vyššej vzorkovacej frekvencii a akustickým vylepšeniam produkuje integrovaný reproduktor bezdrôtového ovládača DualSense jasnejšie zvuky ako bezdrôtový ovládač DualShock 4.

  V priebehu rokov vývojári hier používali reproduktor bezdrôtového ovládača DualShock 4 na zvýšenie ponorenia kreatívnym spôsobom a sme nadšení, keď vidíme, ako pokračujú v tejto tradícii pomocou bezdrôtového ovládača Dualsense.

  Obsahuje bezdrôtový ovládač DualSense zabudovaný mikrofón?

  Áno, integrované pole mikrofónu bezdrôtového ovládača DualSense a zabudované potlačenie ozveny umožní hráčom rýchlo chatovať s priateľmi bez použitia headsetu - ideálne na skok do rýchlej konverzácie s priateľom. Ak sa však chystáte chatovať dlhšie, možno bude lepšie mať po ruke slúchadlá.

  Tlačidlo stlmenia zvuku na prednej strane bezdrôtového ovládača DualSense umožní používateľom zapnúť a vypnúť mikrofón. Krátkym stlačením tlačidla stlmíte mikrofón ovládača, ako aj mikrofón na headsete, zatiaľ čo dlhým stlačením vypnete mikrofónny vstup aj všetok zvukový výstup PS5 z pripojeného televízora, reproduktorov alebo headsetu.

  Má bezdrôtový ovládač DualSense konektor pre slúchadlá?
  Áno, integrovaný konektor (jack) ovládača DualSense umožní hráčom pripojiť headset, slúchadlá do uší alebo iné kompatibilné zvukové zariadenie. Hráči si môžu tiež pripojiť káblové slúchadlá a chatovať s priateľmi v hrách pre viacerých hráčov.

  ds2.jpg

  Bude PS5 alebo bezdrôtový ovládač DualSense podporovať hlasové ovládanie?

  Áno, hráči budú môcť pomocou funkcií diktovania písať správy alebo zadávať frázy na vyhľadávanie pomocou mikrofónu bezdrôtového ovládača DualSense alebo mikrofónu headsetu. Pri spustení sú podporovanými jazykmi japončina, americká angličtina, angličtina vo Veľkej Británii, španielčina, latinskoamerická španielčina, francúzština, kanadská francúzština, taliančina a nemčina.

  Je bezdrôtový ovládač DualSense vybavený pohybovými senzormi?

  Áno, ovládač je vybavený integrovaným šesťosým systémom snímania pohybu (trojosový gyroskop a trojosový akcelerometer).

  Má dotyková plocha na bezdrôtovom ovládači DualSense nejaké nové funkcie?
  Dotykový panel je teraz o niečo väčší a pre hráčov je ľahšie dosiahnuteľný. Dotykový panel je tiež vybavený svetelnou lištou, ktorou je možné zobraziť stav ovládača, a môže zobrazovať rôzne farby na komunikáciu o stave hry, podobne ako ste to mohli zažiť s bezdrôtovým ovládačom DualShock 4.

  Má bezdrôtový ovládač DualSense tlačidlo „SHARE“?

  Áno, tlačidlo CREATE je navrhnuté tak, aby stavalo na úspechu nášho tlačidla SHARE ako prvého v odbore. Pomocou tlačidla CREATE dávame hráčom opäť oprávnenie vytvárať pútavý herný obsah, ktorý môžu zdieľať so svetom, alebo si ho môžu užiť len pre seba.

  Má bezdrôtový ovládač DualSense svetelnú lištu?
  Áno, bezdrôtový ovládač DualSense je vybavený svetelnými lištami otočenými k hráčovi. V prípade hier pre PS4, ktoré vyžadujú svetelnú lištu smerujúcu dopredu a ktoré je možné hrať na systéme PS5, budú hráči musieť na hranie použiť bezdrôtový ovládač DualShock 4. Pre najlepší zážitok z PS VR na PS5 odporúčame použiť bezdrôtový ovládač DualShock 4. Vybrané hry môžu vyžadovať pohybové ovládače PlayStation Move alebo byť kompatibilné s ovládačom PlayStation VR Aim.

  Svetelné pruhy na bezdrôtovom ovládači DualSense ležia vpravo a vľavo od dotykovej podložky a môžu zobrazovať rôzne farby na komunikáciu stavu hry, podobne ako ste to mohli zažiť s bezdrôtovým ovládačom DualShock 4.

  Pod dotykovou plochou bude indikátor informovať, ktorý hráč ste, čo je užitočné pri lokálnom hraní s inými ľuďmi.

  Bude mať bezdrôtový ovládač DualSense vylepšenú vstupnú latenciu v porovnaní s ovládačom DualShock 4?
  Latencia vstupu bola optimalizovaná na bezdrôtovom ovládači DualSense v porovnaní s bezdrôtovým ovládačom DualShock 4.

  Podporuje ovládač DualSense nejaké možnosti prispôsobenia?

  Áno, hráči na PS5 budú schopní znížiť alebo deaktivovať silu haptickej spätnej väzby a adaptívnych triggerov. Hráči môžu tiež premapovať tlačidlá na ovládači a integrovaný mikrofón bezdrôtového ovládača DualSense umožňuje funkcie hlasového diktovania, ktoré uľahčujú vyhľadávanie obsah pomocou hlasu.

  Ako nabijem bezdrôtový ovládač DualSense?
  Bezdrôtový ovládač DualSense je možné nabíjať dvoma hlavnými spôsobmi. Jeden je cez port USB Type-C®, do ktorého sa hráči môžu pripojiť k PS5 (alebo kompatibilnému nabíjaciemu zariadeniu) pomocou dodávaného USB kábla.

  Nabíjacia stanica DualSense (predáva sa osobitne) môže navyše nabíjať až dva ovládače súčasne.

  Ako dlho vydrží ovládač DualSense na plné nabitie? Ako dlho bude trvať nabitie?

  Za väčšiny podmienok sa očakáva výdrž batérie podobná ako v prípade bezdrôtového ovládača DualShock 4. Čas nabíjania pri pripojení k PS5 alebo nabíjacej stanici DualSense sa odhaduje na približne tri hodiny.

  Koľko ovládačov DualSense je možné súčasne pripojiť k PS5?
  K jednej PS5 môžu byť naraz pripojené až štyri ovládače DualSense. Pri lokálnom hraní s viacerými hráčmi bude indikátor bezdrôtového ovládača DualSense (umiestnený priamo pod dotykovou podložkou) informovať, ktorý hráč ste.

  Môžem pripojiť bezdrôtový ovládač DualSense k môjmu zariadeniu PS5 pomocou kábla USB a hrať v „káblovom“ režime?

  Áno, ovládač DualSense pracuje v bezdrôtovom režime pomocou Bluetooth 5.1 alebo v „káblovom“ režime USB pripojením priamo k PS5 pomocou dodávaného USB kábla.

  Bude bezdrôtový ovládač DualSense aj čierny (alebo inej farby)?
  V budúcnosti budú k dispozícii ďalšie farby.

  Môžem používať bezdrôtový ovládač DualSense s konzolou PS4?
  Bezdrôtový ovládač DualSense nie je kompatibilný s konzolou PS4.

  Môžem na PS5 používať svoj ovládač DualShock 4?

  Pre PS4 hry hrané na PS5 môžu hráči používať buď bezdrôtový ovládač DualShock 4 alebo bezdrôtový ovládač DualSense.

  Hry PS5 budú vyžadovať použitie bezdrôtového ovládača DualSense, pretože boli vyvinuté tak, aby využívali výhody jeho pohlcujúcich nových funkcií.

  Pre najlepší zážitok z PS VR na PS5 odporúčame použiť bezdrôtový ovládač DualShock 4. Vybrané hry môžu vyžadovať pohybové ovládače PlayStation Move alebo byť kompatibilné s ovládačom PlayStation VR Aim. Nová HD kamera pre PS5 nie je kompatibilná s PS VR.

  Hry PS VR budú tiež vyžadovať kameru PS (PS4) a adaptér kamery PS.

  Môžem na PC používať bezdrôtový ovládač DualSense?

  Program Remote Play na PC podporuje bezdrôtový ovládač DualSense cez káblové pripojenie USB.

  Môžem na PS5 používať ovládače tretích strán, ako napríklad SCUF Vantage alebo Astro C40 TR?
  Existujúce „špeciálne“ ovládače určené pre konzolu PS4 a licencované pre konzolu PS4, ako sú ovládače na volante a arkádové bojové ovládače, a tie budú na PS5 fungovať, ak to hra pre PS5 alebo PS4 podporuje.

  Licencované ovládače PS4 so štandardným formátom gamepadu, ako sú SCUF Vantage a Astro C40 TR, budú fungovať s hrami PS4 hranými na PS5. Na hranie PS5 hier nie sú podporované.

  Ako spárujem bezdrôtový ovládač DualSense s PS5?
  Spárovanie je jednoduché: stačí pripojiť bezdrôtový ovládač DualSense k PS5 pomocou dodávaného USB kábla a zapnúť ovládač stlačením tlačidla PS.

  Aké headsety sú kompatibilné s konektorom bezdrôtového ovládača DualSense?
  Sú podporované len tie headsety ktoré je možné pripojiť pomocou konektora.

  ds3.jpg

  PlayStation 5 hry
  Aké hry si bude možné kúpiť v deň uvedenia PS5 na trh?
  SIE Worldwide Studios Games: dostupné v deň vydania PS5
  • Astro’s Playroom (Japan Studio) (predinštalované na PS5)
  • Demon’s Souls (SIE Worldwide Studios, Bluepoint Games)
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games)
  • Marvel’s Spider-Man Remastered (súčasť Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition) (Insomniac Games)
  • Sackboy: A Big Adventure (Sumo Digital)
  SIE Worldwide Studios Games: vo vývoji
  Destruction AllStars (Lucid Games), Returnal (Housemarque Games), Horizon Forbidden West (Guerrilla), Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games), Gran Turismo 7 (Polyphony Digital), a ďalšia časť do God of War série (Santa Monica Studio)

  Third-Party Games: dostupné v deň vydania
  • Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft)
  • Borderlands 3 (2K)
  • Bugsnax (Young Horses)
  • Call of Duty: Black Ops Cold War (Activision) (November 13)
  • Dead by Daylight (Behaviour Interactive)
  • Devil May Cry 5 Special Edition (Capcom)
  • Dirt 5 (Codemasters)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Godfall (Gearbox Publishing)
  • Goonya Fighter (Mutan)
  • King Oddball (10Tons Ltd)
  • Maneater (Tripwire Interactive)
  • NBA 2K21 (2K)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Observer: System Redux (Bloober)
  • Overcooked! All You Can Eat (Team 17)
  • The Pathless (Annapurna Interactive)
  • Planet Coaster (Frontier)
  • Warhammer: Chaosbane Slayer Edition
  • Watch Dogs: Legion (Ubisoft)
  • WRC 9 FIA World Rally Championship
  Aké ďalšie hry pre systém PS5 sa vyvíjajú?
  Na PS5 je vyvíjaných veľké množstvo hier, príliš veľa na to, aby sme ich tu mohli úplne vymenovať. Kontrolujte stránky PlayStation.Blog a PlayStation.com, kde nájdete aktualizácie týkajúce sa budúcich vydaní.

  Je rozdiel vo výkone, ak sa rozhodnem nainštalovať PS5 hru z disku Blu-ray v porovnaní s digitálnym zakúpením a stiahnutím?
  Nie, po nainštalovaní hry na ultravysokorýchlostný disk SSD bude výkon rovnaký, či už ste si hru nainštalovali cez disk Blu-ray alebo si ju stiahli z obchodu PlayStation Store.

  Môžem pozastaviť hru pre PS5 a pokračovať v nej od miesta, kde som sa pozastavil?
  Rovnako ako v prípade konzoly PS4, ak máte spustenú hru a prepnete systém PS5 do režimu spánku alebo spustíte mediálnu aplikáciu, hra bude pokračovať tam, kde ste skončili, akonáhle budete pripravení znova hrať.

  Ak spustíte druhú hru pre systém PS5 alebo úplne vypnete konzolu, prvá hra, ktorú ste hrali, sa automaticky uzavrie a nebude sa automaticky obnovovať od predchádzajúceho okamihu hry. Vďaka ultra vysokorýchlostnému SSD disku PS5 sa však budete môcť rýchlo načítať späť do svojej nainštalovanej hry PS5 a vrátiť sa späť k hraniu.

  Sú hry pre systém PS5 uzamknuté v danom regióne?
  Nie.

  Môžem získať prístup k svojej zbierke digitálnych hier z ľubovoľného systému PS5? Ak áno, ako?

  Hráči sa môžu prihlásiť do ktorejkoľvek konzoly pomocou svojho účtu PlayStation a pristupovať k jeho obsahu, keď sú prihlásení. To je tiež ľahké pomocou novej aplikácie PlayStation App pre mobilné zariadenia, ktorá umožňuje hráčom prihlásiť sa do konzoly z aplikácie bez nutnosti zadávať údaje.

  Bude môj zoznam PS5 trofejí samostatný od mojich ostatných PS trofejí?

  Zoznam trofejí bude kombinovať trofeje pre PS3, PS Vita, PS4 a PS5 a sú zoradené chronologicky podľa poradia naposledy odomknutých.

  Existujú nejaké zmeny vo vrátení peňazí za digitálne nákupy? Budú sa líšiť, ak si kúpim konzolu PS5 Digital Edition?
  Pravidlá pre vrátenie a zrušenie obchodu PlayStation Store zostanú rovnaké.

  Hranie PS4 hier na PS5
  Môžem hrať hry pre PS4 na PS5?
  Áno. Keď sa dostane do predaja konzola PlayStation 5, bude možné zahrať si na nej viac ako 99% z viac ako 4000 hier dostupných pre PS4.

  Budú mať hry pre systém PS4 úžitok zo systému PS5?

  Áno. Vybrané hry pre systém PS4 zaznamenajú vyššiu rýchlosť načítania pri hraní na systéme PS5 a tiež využijú funkciu Game Boost, ktorá ponúka vylepšené alebo stabilnejšie rýchlosti snímkovania. Niektoré hry s odomknutými rýchlosťami snímkovania alebo dynamickým rozlíšením až 4K môžu dosiahnuť vyššiu vernosť.

  Na PS5 majú PS4 hry výhodu Game Boost automaticky a nie je potrebné ju zapínať/vypínať ako funkciu Boost Mode pre PS4 Pro. Hry PS4 navyše tiež využijú niektoré z nových funkcií UX systému PS5.

  Ak navyše hra pre systém PS4 podporovala vylepšenia systému PS4 Pro, ako napríklad vylepšenú grafiku, vyššie rozlíšenie alebo vyšší výkon a rýchlosť snímkovania, tak tieto vylepšenia budú k dispozícii aj na systéme PS5.

  Poskytuje ultrarýchly SSD disk PS5 nejakú výhodu pri hraní hier pre PS4 alebo PlayStation VR?

  Áno. Uskladnenie hier pre systém PS4 a ich hranie na jednotke USB je vynikajúci spôsob prístupu k hrám pre systém PS4 na systéme PS5 a umožnenie ľahký prístupu k PS4 hrám bez toho, aby ste museli využívať akékoľvek interné úložisko systému PS5. Odporúčame to urobiť, aby ste ušetrili miesto na internom úložisku konzoly pre hry PS5, ktoré sa nedá prehrať z rozšírenej úložnej jednotky.

  Hráči môžu tiež nastaviť preferenciu systému na PS5, ktorý predvolene nainštaluje všetky hry pre systém PS4 (vrátane digitálnych nákupov z obchodu PlayStation Store a údaje o hrách z diskov Blu-ray) a budúce herné opravy priamo na pripojenú jednotku USB.

  Existuje konkrétny typ jednotky USB, ktorý by som mal používať na ukladanie hier pre systém PS4 na hranie na systéme PS5?
  Použite úložnú jednotku SuperSpeed USB alebo rýchlejšiu (USB 3.0 alebo novšiu) s minimálnou kapacitou 250 GB a maximálnou kapacitou 8 TB, naformátovanú na exFAT (poznámka: PS5 dokáže naformátovať pripojenú kompatibilnú jednotku USB na exFAT). Zariadenia s rýchlejšou špecifikáciou môžu mať za následok kratšie časy načítania hier PS4 uložených na jednotke.

  Ak som si kúpil digitálne hry pre systém PS4 v obchode PlayStation Store, môžem si ich stiahnuť pre systém PS5?

  Áno. Keď sa PS5 dostane do predaja, bude si na nej možné zahrať viac ako 99% z viac ako 4000 hier dostupných pre PS4.

  Bude možné na PS5 hrať ukážky alebo beta verzie hier pre PS4?

  Väčšina starších ukážok a beta verzií systému PS4 nebude možné hrať na systéme PS5.

  Existujú konkrétne verzie hier pre PS5 a PS4?
  Áno. Hry PS5 sú jedinečné a špeciálne vyrobené tak, aby využili výhody nasledujúcej generácie, vrátane haptickej spätnej väzby bezdrôtového ovládača DualSense a adaptívnych triggerov, ultrarýchlych časov načítania, vylepšeného vizuálu a 3D zvuku.

  Ak mám hru pre PS4, môžem ju upgradovať na verziu pre PS5?

  Niektoré hry pre systém PS4 je možné upgradovať na digitálnu verziu hry pre systém PS5 na konzole PS5. Pri používaní konzoly PS5 môžete mať možnosť inovovať disk alebo digitálnu hru PS4 na digitálnu verziu PS5. V závislosti od hry sa táto aktualizácia môže uskutočniť bez ďalších nákladov, môže si vyžadovať nákup a môže byť k dispozícii po obmedzenú dobu. Vyžaduje sa pripojenie na internet.

  Napríklad verzia Marvel’s Spider-Man: Miles Morales pre PS4 a verzia Sackboy: A Big Adventure pre PS4 ponúkajú upgrade na digitálne verzie hier pre PS5 bez ďalších nákladov. Ak vlastníte verzie týchto hier pre PS4, jednoducho navštívte herné menu pre tento titul na vašom PS5 (Poznámka: najskôr musíte do konzoly PS5 vložiť disk PS4, ak ste si kúpili fyzický disk a nie digitálnu verziu z obchodu PS Store) a zobrazí sa ponuka na stiahnutie verzie PS5.

  Poznámka: Disky Blu-ray nie sú kompatibilné s PS5 Digital Edition. Ak vlastníte disky PS4, nebudete ich môcť používať s konzolou PS5 Digital Edition, a to ani na účely uplatnenia ponúk na upgrade hry PS4 na verziu PS5. Môžete však inovovať vhodné digitálne hry.

  Ak svoju hru pre systém PS4 neaktualizujem na verziu pre systém PS5 alebo ak nie je k dispozícii verzia pre systém PS5, môžem si PS4 hru hrať na systéme PS5?
  Áno, ak je verzia hry pre PS4 kompatibilná s PS5, bude sa dať hrať na PS5 bez vylepšenia.

  Ak mám herný disk pre PS4, ale vlastním PS5 Digital Edition, môžem svoju hru vylepšiť?

  Nie, fyzickú kópiu by ste nemohli vylepšiť alebo prehrať na konzole, pretože PS5 Digital Edition neobsahuje jednotku Blu-ray.

  Ako prenesiem svoje uložené súbory z hry PS4 na PS5?
  Hráči môžu prenášať uložené súbory z hier z konzoly PS4 na PS5 pomocou kábla LAN, bezdrôtového pripojenia (WiFi) alebo ukladania súborov na kompatibilnú jednotku USB. A ak ste aktívnym členom PS Plus, môžete svoje uložené hry z PS4 preniesť do svojho PS5 pomocou cloudového úložiska.

  Môžem preniesť priebeh uloženej hry z hry PS4 na verziu PS5 tej istej hry?
  Možnosť preniesť uloženie hry medzi verziou PS4 a PS5 tej istej hry je rozhodnutím vývojára a pre medzigeneračné hry sa bude líšiť.

  Pokiaľ sa pri Marvel’s Spider-Man: Miles Morales rozhodnú hráči upgradovať z PS4 na PS5, prenesú sa ich herné uložené súbory. Sackboy: A Big Adventure bude tiež podporovať prevody súborov z PS4 na PS5 v aktualizácii, ktorá bude vypustená do konca roka.

  Ako funguje online multiplayer s hrami PS4, keď sa hrajú na PS5?
  Či už hráte hru PS4 pre viac hráčov na PS4 alebo PS5 (vďaka spätnej kompatibilite), budete môcť hrať s ostatnými hráčmi na ktorejkoľvek konzole.

  Ak hrám hru pre systém PS4, môžem si zahrať so svojím priateľom, ktorý hrá verziu tejto hry pre systém PS5, alebo naopak?

  V závislosti od hry je možné hrať spolu, vývojár hry však musí poskytnúť podporu.

  Môžu hráči PS4 a PS5 komunikovať prostredníctvom hlasového chatu?
  Áno, hráči systémov PS4 a PS5 (a používatelia novej aplikácie PlayStation pre mobilné zariadenia) môžu komunikovať prostredníctvom hlasového chatu v skupinách. V závislosti od hry bude herný chat fungovať aj vo verziách hry pre PS4 a PS5.

  Ako budú pozvánky na hru fungovať medzi PS4 a PS5?

  Hráči budú môcť posielať a prijímať pozvánky na hry, ktoré podporujú hranie medzi generáciami na systémoch PS4 a PS5. Ak sa po spustení systému PS5 zobrazí pozvánka na pripojenie k relácii hry, v upozornení sa zobrazí platforma, ktorú hra podporuje. Ak hra pre systém PS5 nemá k dispozícii verziu pre systém PS4, hráči systému PS4 pozvánku nedostanú.

  Budem mať naďalej prístup do svojej knižnice hier pre PS4 PlayStation Plus na PS5?
  Áno. Ak je hra PS4 hrateľná na PS5 a vy ste stále členom PlayStation Plus, budete si ju môcť stiahnuť do PS5 a hrať.

  Bude PS Now k dispozícii na PS5?
  Áno, hráči s predplatným PS Now budú môcť používať PlayStation Now na PS5 na streamovanie aj sťahovanie podporovaných hier.

  Bude PlayStation Plus ponúkať hry na PS5?

  Všetci členovia PlayStation Plus budú každý mesiac naďalej dostávať minimálne dve skvelé hry pre systém PS4.

  Naším cieľom je pravidelne pridávať hry pre systém PS5 do ponuky mesačných hier, preto je potrebné sledovať naše mesačné oznámenia PlayStation Plus.

  Čo je kolekcia PlayStation Plus?
  Členovia PlayStation Plus, ktorí sú vlastníkmi systému PS5, si budú môcť uplatniť a hrať vybranú knižnicu hier pre systém PS4, ktoré definovali generáciu, ako napríklad Batman: Arkham Knight, Bloodborne, Fallout 4, God of War, Monster Hunter: World, Persona 5 a mnoho ďalších .

  Kolekcia PlayStation Plus bude k dispozícii od 12. novembra.

  Počet a dostupnosť titulov v The PlayStation Plus Collection sa môže líšiť v závislosti od krajiny.

  Aké hry sú súčasťou PlayStation Plus Collection pri uvedení PS5?
  Kolekcia PlayStation Plus bude ďalšou výhodou pre existujúce výhody, ktoré členovia PlayStation Plus dostanú za rovnako skvelú cenu predplatného. Keď si hráč uplatní hru z kolekcie PlayStation Plus, môže si ich ponechať, kým je aktívnym členom PlayStation Plus. Hry PS4 získané z PlayStation Plus Collection a hrané na PS5 dostanú výhody ako zvýšená rýchlosť načítania a vylepšené alebo stabilnejšie snímkovanie vďaka Game Boost.

  Ponuka od SIE Worldwide Studios:
  • Bloodborne
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Infamous Second Son
  • Ratchet and Clank
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Until Dawn
  • Uncharted 4: A Thief’s End
  Ponuka od tretích strán:
  • Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XV Royal Edition
  • Monster Hunter: World
  • Mortal Kombat X
  • Persona 5
  • Resident Evil 7 Biohazard
  Môžem hrať originálne hry PlayStation, PS2 alebo PS3 na systéme PS5?
  Nie, PS5 bude podporovať len hry pre PS5 a viac ako 99% hier pre PS4, vrátane hier pre PlayStation VR.

  ds4.jpg

  PS5 Blu-Ray disk

  Aké formáty videodiskov podporuje konzola PS5?
  Verzia konzoly PS5 s jednotkou Blu-ray podporuje prehrávanie videa z diskov Blu-ray 4K Ultra HD, štandardných diskov Blu-ray a DVD. Upozorňujeme, že konzola PS5 Digital Edition nepodporuje žiadne optické disky.

  Obsahujú herné disky PS5 viac dát ako disky PS4?

  Áno. Na disky Blu-ray PS5 možno uložiť až 100 GB herných dát, v porovnaní s 50 GB úložiskom, ktoré ponúkajú disky Blu-ray PS4.

  Bude konzola PS5 prehrávať disky Blu-ray PS4?

  Áno, disky Blu-ray PS4 sú kompatibilné s konzolou PS5 za predpokladu, že je hra PS4 podporovaná.

  Podporuje PS5 3D Blu-ray filmy?
  Nie, 3D stereoskopický výstup nie je na PS5 podporovaný.

  PS VR, PS Camera, PS Move ovládač, PS VR Aim ovládač a príslušenstvo

  Môžem hrať hry PS VR na PS5?

  Áno, hry PlayStation VR patria medzi tisíce PS4 hier hrateľných na PS5. Pre hranie hier PS VR na systéme PS5 je nutný headset PS VR, PlayStation Camera pre PS4 a adaptér pre PlayStation kameru.

  Pre najlepší zážitok z PS VR na PS5 odporúčame použiť bezdrôtový ovládač DualShock 4. Vybrané hry môžu vyžadovať pohybové ovládače PlayStation Move alebo byť kompatibilné s ovládačom PlayStation VR Aim. Nová HD kamera pre PS5 nie je kompatibilná s PS VR.

  Náhlavná súprava PS VR, kamera PS, bezdrôtový ovládač DualShock 4, ovládače PS Move a ovládač PS VR Aim sa predávajú osobitne od systému PS5.

  Môžem s PS5 používať PS kameru pre PS4?
  Áno. Pre podporované hry PS4 na PS5 bude pre hranie PS VR vyžadovaná kamera PS. PS Camera bude tiež podporovať vysielanie na PS5.

  Pripojenie PS kamery k PS5 bude vyžadovať adaptér PlayStation Camera.

  Môžem s PS5 používať pohybové ovládače PlayStation Move alebo ovládač PS VR Aim?

  Áno, ovládače PlayStation Move alebo ovládač PS VR Aim môžete používať v podporovaných hrách PS4 na PS5 vrátane softvéru PS VR. Budete musieť pripojiť PS kameru k PS5, aby ste získali podporu PS Move alebo PS VR Aim ovládača.

  Ako získam adaptér pre PS Camera?

  Adaptér je možné získať zadarmo, je potrebné si ho však vypýtať. Ako na to sa dozviete TU (klik).

  Čo je to HD kamera?

  HD kamera pre PS5 je vybavená dvoma citlivými širokouhlými objektívmi s rozlíšením 1920 × 1080, ktoré dokážu merať hĺbku priestoru - čo je užitočné pre plynulé orezanie pozadia vysielateľa. Kamera PS5 sa pripája cez konektor USB Type-A na zadnej strane konzoly.

  kamera.jpg

  Aké sú fyzické rozmery a hmotnosť HD kamery?
  Kamera Šírka Výška Hĺbka Váha
  HD Camera 100mm 41mm 75mm 92g (+kábel dlhý 2 metre)

  Môžem používať novú HD kameru PS5 s mojím headsetom PS VR?
  Nie, nová kamera HD nebude podporovať PlayStation VR. Na pripojenie k zariadeniu PS5 budete musieť použiť kameru PlayStation Camera a adaptér PlayStation Camera.

  Je v kamere zabudovaný mikrofón?

  Nie. Budete môcť používať headset alebo integrovaný mikrofón bezdrôtového ovládača DualSense.

  Čo je Media Remote?

  Media Remote je pohodlná voľba na sledovanie filmov a relácií na PS5. Obsahuje vyhradené tlačidlá pre populárne streamovacie aplikácie, ovládacie prvky prehrávania a navigačný ovládací panel.

  Aké sú fyzické rozmery a hmotnosť diaľkového ovládača Media Remote?

  Ovládač Šírka Výška Hĺbka Váha
  Media Remote 45mm 145mm 26mm 55g


  Môžem Media Remote používať na hranie hier?
  Nie, Media Remote je navrhnutý iba na poskytnutie jednoduchého a ľahkého spôsobu sledovania video obsahu na PS5.

  Funguje na vymeniteľné alebo nabíjateľné batérie?

  Ovládač médií je napájaný z dvoch batérií AA, ktoré sú súčasťou balenia.

  Podporuje Media Remote hlasový vstup?

  Mikrofón na diaľkovom ovládači Media Remote je možné použiť na diktovanie stlačením ikony mikrofónu na klávesnici na obrazovke, keď sa zobrazí, alebo vo vybraných mediálnych aplikáciách, ktoré podporujú režimy hlasového vstupu. Fyzické tlačidlo mikrofónu na diaľkovom ovládaní Media je vyhradené pre budúce funkcie.

  mr.jpg

  Čo je bezdrôtový headset PULSE 3D a v čom sa líši od predchádzajúcich headsetov PlayStation?
  Bezdrôtový headset PULSE 3D je oficiálnym headsetom pre PS5 a vyznačuje sa prepracovaným dizajnom s dvojitými mikrofónmi s potlačením hluku, nabíjaním cez USB typu C a ľahko dostupnými ovládacími prvkami vrátane zabudovaného stlmenia mikrofónu, hlasitosti a vstupného ovládania zvuku do chatu. Špeciálne tlačidlo monitorovania mikrofónu vám umožňuje skontrolovať, aký vydávate zvuk svojim spoluhráčom.

  Bezdrôtové slúchadlá PULSE 3D môžete pripojiť ku konzole PS5 alebo PS4 pomocou priloženého bezdrôtového adaptéra. Konektor 3,5 mm pre slúchadlá môžete použiť na pripojenie k ďalším zdrojom zvuku, ako je napríklad bezdrôtový ovládač DualShock, PlayStation VR alebo mobilné zariadenie.

  Aké sú fyzické rozmery a hmotnosť bezdrôtových slúchadiel PULSE 3D?
  Headset - - - Váha
  PULSE 3D 213mm 190mm 91mm 292g

  Ako dlho vydrží batéria bezdrôtových slúchadiel PULSE 3D na jedno nabitie?
  Bezdrôtový headset PULSE 3D odhaduje výdrž až na 12 hodín bezdrôtového hrania pomocou zabudovanej nabíjateľnej batérie.

  Môžem s PS5 používať oficiálne bezdrôtové slúchadlá Gold alebo Platinum?

  Áno, oficiálne bezdrôtové headsety Gold a bezdrôtové headsety Platinum sú na systéme PS5 natívne podporované, a to buď pomocou dodávaného bezdrôtového adaptéra USB alebo 3,5 mm konektora na bezdrôtovom ovládači DualSense.

  Môžem s PS5 používať headsety tretích strán?
  Oficiálne licencované headsety od výrobcov tretích strán budú k dispozícii po uvedení systému PS5. Niektoré headsety licencované pre konzolu PS4 môžu fungovať alebo môžu vyžadovať aktualizáciu firmvéru zariadenia.

  Bezdrôtové headsety od spoločností tretích strán, ktoré používajú pripojenie Bluetooth, nebudú na PS5 podporované, aj keď väčšina USB a analógových headsetov bude podporovaná.

  Headsety, ktoré je možné pripojiť k 3,5 mm konektoru, USB-A alebo USB-C, budú fungovať pre 3D Audio.

  Môžem k PS5 pripojiť klávesnicu a myš?
  Áno, klávesnice a myši USB a Bluetooth sú podporované na systémovej úrovni, vývojári hier sa však rozhodnú, či ich budú podporovať aj na hernej úrovni.

  Budem môcť používať svoj PS4 fight stick s PS5?

  Mnoho licencovaných arkádových bojových ovládačov PS4 by malo byť kompatibilných s hrami PS4 hrateľnými na PS5.

  PS5 užívateľské rozhranie a aplikácie
  Aké boli ciele pri tvorbe UX na PS5?
  Cieľom bolo zabezpečiť, aby hrací čas bol hodnotný a zmysluplný. Nová používateľská skúsenosť systému PS5 (UX) je úplne zameraná na hráča - aby poskytla zážitok skutočne budúcej generácie so zvýšenou bezprostrednosťou a hlbším ponorením, ktoré vás rýchlo spojí so skvelými hrami a vášnivou hráčskou komunitou.

  Aké sú najvýraznejšie rozdiely v používateľskom rozhraní systému PS5 od systému PS4?

  Nové UX systému PS5 predstavuje množstvo nových funkcií navrhnutých tak, aby vaše herné zážitky boli okamžitejšie, pohlcujúcejšie a prispôsobenejšie.

  Jedným z vrcholov je nové Control Center, ktoré funguje ako vyvinutá verzia Quick Menu konzoly PS4. Jediné stlačenie tlačidla PS vyvolá Control Center na PS5 a poskytne okamžitý prístup k často používaným funkciám systému - to všetko bez opustenia hry.

  Aktivity sú ďalšou novou funkciou, ktorá vám má priblížiť kľúčové prvky hry. Aktivity sa zobrazujú prostredníctvom kariet na obrazovke v ovládacom centre a v centrách podporovaných hier. Umožňujú vám objavovať nové možnosti hrania, vracať sa k zmeškaným veciam, skákať priamo do úrovní alebo výziev, ktoré chcete hrať, a oveľa viac.

  Medzi ďalšie typy kariet patrí Pomocník pre hry, Zdieľanie obrazovky a ďalšie. Niektoré karty je možné prepnúť do režimu obraz v obraze alebo do režimu pin-to-side, takže si ich môžete prezrieť bez toho, aby ste museli opustiť hru.

  Stiahne si systém PS5 automaticky herné opravy a aktualizácie pre hry, ktoré som hral?
  Áno. Keď je aktivovaná funkcia automatického sťahovania a ste pripojení k internetu, PS5 automaticky vyhľadá aktualizácie pre hry, ktoré často hráte. Aktualizácie hier sa tiež stiahnu, keď je konzola v režime spánku, ak si používateľ vyberie profil napájania, ktorý umožňuje pripojenie na internet. Keď hráte hru, systém PS5 automaticky vyhľadá aktualizácie hry.

  Podporí používateľské rozhranie systému PS5 priečinky alebo témy?
  Nie, systém PS5 nepodporuje priečinky ani témy.

  Ponúkne UX systému PS5 oficiálne aktualizácie alebo novinky?
  Áno, všetci majitelia systému PS5 na celom svete dostanú od vydavateľov oficiálne správy o hrách, ktoré vlastnia alebo sledujú v centrách jednotlivých hier, ako aj najnovšie príbehy v ich jazyku na špeciálnej karte v ovládacom centre a v aplikácii PlayStation pre mobilné zariadenia.

  Pri uvedení na trh môžu majitelia systému PS5 v Spojených štátoch navštíviť stránku Explore na domovskej obrazovke a pozrieť si všetky tieto príbehy na jednom mieste, takže môžete vidieť, čo sa deje s hrami, z ktorých ste nadšení, alebo hrami, ktoré ste odložili. Explore vám navyše umožňuje prístup k živému vysielaniu, zdieľanému videu a obrázkom, ktoré sú populárne v komunite.

  Budeme si musieť prvý deň stiahnuť aktualizáciu systému?
  Áno, v prvý deň bude k dispozícii systémový softvér PS5.

  Ak nie som online, môžem nainštalovať aktualizácie systému pomocou jednotky USB?

  Áno, rovnako ako v prípade konzoly PS4, aj tu si budete môcť stiahnuť nové aktualizácie systémového softvéru do svojho počítača z PlayStation.com a preniesť ich do systému PS5 pomocou jednotky USB naformátovanej na FAT32.

  Čo je Game Help a ako funguje?

  Game Help je funkcia na úrovni systému pre členov PS Plus iba na PS5, ktorá môže ponúkať užitočné rady, tipy a triky, ktoré vám pomôžu posunúť sa vo vybraných hrách PS5 vpred. Táto funkcia je čisto voliteľná, ale je navrhnutá tak, aby bola rýchlejšia a ľahšia ako hľadanie niektorých typov tipov na webe, a mala by vám pomôcť vyhnúť sa spoilerom hier.

  Aké možnosti prispôsobenia ponúka PS5?
  Hráči PS5 budú môcť znížiť alebo deaktivovať silu haptickej spätnej väzby a adaptívnych triggerov na bezdrôtovom ovládači DualSense a tlačidlá premapovania na ovládači.

  Funkcia hlasového diktovania poskytuje používateľom jednoduchý a rýchly spôsob zadávania textu v porovnaní s virtuálnou klávesnicou: stačí vysloviť slová a zobrazia sa na obrazovke. Táto funkcia bude fungovať s headsetom, integrovaným mikrofónom bezdrôtového ovládača DualSense alebo s diaľkovým ovládaním Media Remote.

  Integrovaná čítačka obrazovky poskytuje používateľom možnosti počuť text na obrazovke a nechať si prečítať ovládacie prvky nahlas. Používatelia môžu tiež prispôsobiť svoje nastavenia zobrazenia tak, aby invertovali farby, zväčšovali alebo zmenšovali text, zvýrazňovali hrubý text, upravovali kontrast, invertovali farby, korekciu farieb, rýchlosť automatického rolovania a znižovali nastavenie pohybu.

  Okrem toho funkcia prepisu chatu poskytuje možnosť prepisu zvuku hlasového chatu do textu a tiež preposielanie zadaného textu ostatným hráčom v hlasovom rozhovore.

  Hlasové diktovanie, čítačka obrazovky a prepis chatu na PS5 podporujú nasledujúce jazyky: angličtina (USA), angličtina (UK), japončina, nemčina, taliančina, francúzština, kanadská francúzština, španielčina, latinskoamerická španielčina.

  Obchod PlayStation Store a digitálny obsah

  Je PlayStation Store vylepšený na PS5?
  Obchod PS Store na systéme PS5 je teraz plne integrovaný do systému s bleskurýchlym prehľadávaním a zjednodušeným a inteligentnejším rozložením, ktoré uľahčuje hľadanie správnej hry.

  Môžem si kúpiť hry pre PS4 a PS VR v obchode PS Store na PS5?
  Áno, všetky hry pre PS4 a PS VR, ktoré je možné hrať na PS5, si bude možné kúpiť na PS5 prostredníctvom obchodu PS Store.

  Ako bude aplikácia PlayStation pre mobilné zariadenia podporovať systém PS5?
  Aktualizovaná aplikácia PlayStation pre mobilné zariadenia bola prepracovaná, aby vylepšila vaše herné zážitky na systémoch PS4 aj PS5, vrátane aktualizovaného používateľského rozhrania, integrácie správ, hlasového chatu a skupín na párty, natívne integrovaného obchodu PlayStation Store a vzdialeného sťahovania.

  Ako môžem vzdialene spravovať sťahovanie PS5?
  Nová aplikácia PlayStation App pre mobilné zariadenia so systémom iOS (12.2 alebo novším) a Android (6.0 alebo novším) obsahuje natívne prostredie obchodu PlayStation Store, ktoré umožňuje rýchle a plynulé nakupovanie a prehliadanie s možnosťou vzdialeného nákupu a sťahovania hier a doplnkov priamo do PS4 a PS5.

  Keď príde PS5, budete môcť na diaľku spúšťať hry, spravovať úložisko na svojej konzole a rýchlo sa prihlásiť do PS5 priamo z aplikácie PS.

  Kde nájdem všetky svoje hry pre PS5 a PS4?
  Na domovskej obrazovke systému PS5 sa v „Knižnici hier“ zobrazia všetky zakúpené alebo hrané hry pre PS5 a PS4. Patria sem hry, ktoré ste mohli hrať ako predplatitelia PS Plus alebo PS Now. Ak tieto predplatné vypršali, budete si musieť kúpiť nové predplatné, aby ste si mohli tieto hry znova zahrať (poznámka: Dostupnosť služby PS Now sa líši podľa krajiny).

  Kde nájdem všetky svoje zábavné a mediálne aplikácie?

  Na domovskej obrazovke Médiá systému PS5 môžete ľahko nájsť a spustiť mediálne aplikácie, ktoré ste nedávno použili. Ďalšie aplikácie, ktoré ste si stiahli, ale v poslednej dobe ste ich nepoužívali, nájdete v knižnici aplikácií.

  Ktoré zábavné aplikácie budú pre PS5 k dispozícii pri uvedení na trh?
  Populárne zábavné aplikácie ako Netflix, Apple TV +, YouTube, Disney + a Spotify budú pri uvedení na trh k dispozícii na PS5, dostupnosť sa však bude líšiť podľa regiónu.

  Líšia sa streamované aplikácie v jednotlivých krajinách v závislosti od toho, aké služby sú regionálne dostupné?
  Áno, bude sa vyžadovať prístup na internet a účet pre PlayStation Network a streamovacie služby môžu vyžadovať platené predplatné a nemusia byť dostupné vo všetkých krajinách alebo regiónoch.

  Ako získam prístup k mediálnym aplikáciám a službám na PS5?

  Mediálne aplikácie sú ľahko prístupné na domovskej obrazovke systému PS5 v samostatnej sekcii Médiá.

  Budú aplikácie pre systém PS5 podporovať rozlíšenie 4K a HDR?
  Áno, ak aplikácia podporuje tieto funkcie.

  Môžem počúvať svoju vlastnú hudbu počas hrania na PS5?

  Áno. Pri spustení bude podporovaný Spotify, ktorý umožní prehrávanie hudby, a to aj ako hudbu na pozadí v hre. Hráči môžu tiež počúvať hudbu z USB disku vrátane formátov MP3, FLAC a AAC.

  Ako sa pomocou PS5 vylepšia sociálne funkcie ako Zoznam priateľov a Párty?
  Systém PS5 rozširuje koncept party do vyhradeného priestoru pre vás a až 99 vašich priateľov. Môžete zdieľať herný obsah, plánovať hranie alebo len dohnať hlasový rozhovor alebo textový rozhovor s používateľmi v rámci systémov PS4, PS5 a novej aplikácie PlayStation pre mobilné zariadenia.

  V systéme PS5 sú novo inovované strany rýchle, pohodlné a bohato interaktívne. Chcete si zahrať niekoľko hier pre viacerých hráčov? Naskočte priamo do zápasu s vašimi účastníkmi párty - už nie sú potrebné ďalšie pozvánky.

  Chcete sa rozprávať s priateľmi a zároveň predvádzať, čo hráte? Začnite v skupine hlasový chat a môžete aktivovať funkciu „Zdieľať obrazovku“, ktorá využíva technológiu s nízkou latenciou, takže môžete priateľom ukázať, čo práve hráte, v reálnom čase a zároveň sledovať ich priebeh hry.

  Chcete sa podeliť o svoj herný zážitok? Pomocou Share Play (je potrebné členstvo PlayStation Plus) môžete tiež odovzdať kontrolu nad svojou hrou dôveryhodnému priateľovi alebo ju použiť na spoločné hranie lokálnej kooperačnej hry.

  Nová funkcia s názvom Game Base slúži ako váš spoločenský uzol na PlayStation. Game Base zhromažďuje všetkých vašich priateľov, skupiny a chatové konverzácie na jednom pohodlnom mieste v rámci systému PS5, PS4 a novej aplikácie PlayStation pre mobilné zariadenia, takže môžete zostať v spojení so svojimi priateľmi na PlayStation, nech ste kdekoľvek.

  Koľko hráčov sa môže naraz zúčastniť hlasového rozhovoru na PS5?
  Na zariadeniach PS4 a PS5 a novej aplikácii PlayStation App pre mobilné zariadenia sa môžete zúčastniť hlasového chatu až 16 ľudí.

  Čo je rodinná / rodičovská kontrola k dispozícii pre PS5?

  Ak ste dospelí a máte účet v sieti PlayStation Network, môžete vytvoriť účet pre svoje dieťa a stať sa správcom rodiny. Môžete to urobiť v nastaveniach účtu v časti Správa rodiny.

  Aké možnosti konzola ponúka?
  • Spravujte čas hrania.
  • Spravujte nákupy z peňaženky správcu rodiny.
  • Spravujte prístup k hrám, videám a aplikáciám.
  • Zakážte zasielanie správ a hlasový rozhovor.
  • Blokujte videá, vysielanie a obrázky vytvorené inými hráčmi.
  • Vymenujte ďalších dospelých v rodine za „opatrovníkov“. To im umožňuje nastavovať a meniť ovládacie prvky, ako napríklad to, koľko je možné minúť z vašej peňaženky, pre všetkých detských členov rodiny.
  Rodičovská kontrola navyše umožňuje správcovi rodiny zaviesť vekové obmedzenia pre určité hry a médiá, hranie hodín, limity výdavkov, komunikáciu s ostatnými hráčmi a používanie PlayStation VR.

  Môžem zmeniť svoje online ID?

  Áno. Pre viac informácií kliknite sem.

  Môžem svoje možnosti ochrany osobných údajov prispôsobiť tak, aby sa zobrazovali offline?
  Áno, môžete sa objaviť ako offline. V novej funkcii systému PS5 môžete tiež nastaviť svoj stav na „Zaneprázdnený“ a dať tak priateľom a ostatným hráčom vedieť, že vás nemajú rušiť.

  Môžem so svojím účtom PlayStation prepojiť ďalšie služby?
  Áno. PS5 ponúka integrované funkcie so Spotify, Twitch, Twitter a YouTube a svoj účet môžete prepojiť s týmito službami.

  Vytváranie a zdielanie obsahu
  Ako funguje nové tlačidlo CREATE na bezdrôtovom ovládači DualSense?
  Tlačidlo CREATE (Vytvoriť) dáva hráčom možnosť zachytiť správny okamih ich hrania. V ponuke CREATE môžete zvoliť, že si uložíte časť svojej minulej hry, spustíte manuálne nahrávanie, urobíte skvelú snímku obrazovky alebo budete vysielať hru.

  Okrem toho sú najbežnejšie ovládacie prvky, ktoré hráči radi menia (rozlíšenie záznamu, formát snímky obrazovky, či do záznamu zahrnúť zvuk hlasového chatu), ľahko dostupné bez toho, aby ste museli hru opustiť.

  Akú dĺžku videa môžem zachytiť na PS5?

  PS5 automaticky zachytáva posledných 60 minút hrania. Ak chcete záznam uložiť, stlačte tlačidlo CREATE a vyberte možnosť „uložiť poslednú hru“. Tam môžete zvoliť iba posledných 15 sekúnd až do posledných 60 minút svojho hrania.

  Systém PS5 automaticky zachytáva posledných 60 minút vašej hry v rozlíšení 1080p. Rozlíšenie 4K je k dispozícii aj v prípade, že svoju hru nahrávate manuálne pomocou tlačidla CREATE.

  V akom rozlíšení bude zachytený videoobsah?
  Nahrávané video sa predvolene ukladá v rozlíšení 1080p a až 60 snímkach za sekundu. K dispozícii je tiež záznam videa v rozlíšení 4K, ak svoju hru nahrávate manuálne pomocou tlačidla CREATE.

  V ponuke CREATE sa nachádza nastavenie s názvom Rozlíšenie manuálneho nahrávania, ktoré je viditeľné, keď je váš PS5 pripojený k televízoru podporujúcemu 4K. Hráči si budú môcť vybrať medzi 1920 × 1080 (predvolené) alebo 3840 × 2160. Toto nastavenie zostane v platnosti, kým ho nezmeníte vy alebo iný hráč na vašej konzole alebo kým konzolu nepripojíte k televízoru bez rozlíšenia 4K.

  Kde sú moje zachytené snímky obrazovky a video obsah uložené?
  Nasnímané snímky obrazovky a videá sa ukladajú do galérie médií na systéme PS5. Galéria médií je prístupná na domovskej obrazovke hier a umožňuje prezeranie, úpravy, zdieľanie, kopírovanie na jednotku USB a prehrávanie médií uložených na USB.

  Môžem uložiť video a obrázky, ktoré nahrám na PS5, na iné zariadenie?

  Hráči môžu vyberať obrázky a videá a kopírovať ich na externú jednotku USB.

  Aké možnosti mám na výstup zaznamenaného videa? Môžem streamovať alebo exportovať video v rozlíšení 4K z môjho systému PS5 do externých služieb?
  Video 1080p a 4K je možné zdieľať s externými službami, ale výstupné rozlíšenie sa môže znížiť v závislosti od zdieľanej platformy.

  V ktorých formátoch a rozlíšeniach môžem snímať snímky obrazovky na systéme PS5?

  Screenshoty môžete ukladať ako formáty JPEG alebo PNG v rozlíšení 1920 × 1080 alebo 3840 × 2160. Hráči môžu tiež snímať (a zobrazovať) snímky obrazovky s HDR, ak je PS5 pripojený k HDR displeju. Keď sa snímky HDR exportujú alebo zdieľajú, PS5 ich prevedie na štandardný obrázok JPEG.

  Kde môžem zdieľať obsah?
  Hráči môžu zdieľať snímky obrazovky a videoklipy (dlhé až tri minúty) s priateľmi vo svojich skupinách na PS5 alebo PlayStation App pre mobilné zariadenia. Hráči ich môžu tiež zdieľať s externými službami vrátane Twitch, Twitter a YouTube.

  Môžem preniesť svoj zdieľaný obsah do novej aplikácie PlayStation App pre mobilné zariadenia na jednoduché zdieľanie cez mobil?
  Hráči môžu zdieľať obrázky a videá v skupinách cez Game Base a tento obsah je možné prezerať v novej aplikácii PlayStation pre mobilné zariadenia.

  Ponúka PS5 podporu snímacieho zariadenia?

  Áno. PS5 umožní použitie externých snímacích zariadení založených na HDMI vypnutím HDCP v ponuke Nastavenia.

  Aké vylepšenia ponúka Share Factory Studio na PS5 oproti Share Factory na PS4?
  Share Factory Studio je výkonný editor médií pre systém PS5. Aplikácia ponúka oveľa robustnejšiu sadu funkcií úprav ako základná funkcia rýchlych úprav. Share Factory Studio na PS5 poskytuje novú sadu nástrojov a mnoho nových funkcií, napríklad podporu videa 4K HDR. Vytvárajte vizuálne zázraky a zdieľajte ich s ostatnými.

  Čo sú Zdieľať obrazovku a Zdieľať hru?
  Zdieľaná obrazovka je nová funkcia pre PS5. Zdieľaná obrazovka umožňuje používateľovi vysielať svoju hernú obrazovku v reálnom čase až pre 16 členov v hlasovom rozhovore. Predstavte si to ako malé vysielanie hrania hier medzi priateľmi.

  Počas používania obrazovky Share Screen môže hráč pomocou služby Share Play (je potrebné aktívne predplatné PlayStation Plus) odovzdať „virtuálny ovládač“ ďalšiemu účastníkovi hlasového chatu, ktorý potom môže hrať hru na diaľku až jednu hodinu, zatiaľ čo skupina ho môže naďalej sledovať a spolu chatovať.

  Zdieľaná hra tiež umožní až dvom hráčom spoločne hrať lokálnu kooperačnú hru, aj keď druhý hráč túto hru nevlastní.

  Môžem preniesť svoje zachytené médiá (herné klipy, snímky obrazovky) z PS4 na PS5?
  Nie, aj keď ich môžete exportovať prostredníctvom vstavanej aplikácie Capture Gallery na kompatibilnú jednotku USB z konzoly PS4, aby ste si ich mohli bezpečne uložiť.

  creat.jpg

  Ostatné otázky

  Koľko používateľov sa môže prihlásiť do jednej PS5?
  Na jednu PS5 je možné zaregistrovať až 16 používateľov a prihlásiť sa môžu súčasne až štyria používatelia.

  Má systém PS5 webový prehliadač?
  Nie, systém PS5 neobsahuje špecializovanú aplikáciu webového prehliadača.

  Ako funguje Remote Play na PS5?
  Hráči budú mať prístup k svojej PS5 z počítača alebo mobilného zariadenia cez Remote Play rovnakým spôsobom ako pri PS4. Budete mať tiež prístup k PS5 z konzoly PS4 alebo iného PS5 zariadenia cez Remote Play.

  Existujú nejaké ďalšie zmeny v Remote Play po uvedení PS5?
  Aktualizujeme funkciu PS4 Remote Play. Teraz okrem vášho prístupu k PS4 z počítača alebo mobilného zariadenia môže váš PS4 pristupovať aj k iným konzolám cez Remote Play, a to priamo na vašom televízore. Patrí sem možnosť pripojiť sa k zariadeniu PS5 a streamovať hru PS5 do systému PS4.

  Funkcia Remote Play navyše pridá podporu až pre troch ďalších používateľov, ktorí sa môžu zapojiť do relácie Remote Play, čo umožňuje používateľom vychutnať si lokálne hry pre viacerých hráčov prostredníctvom funkcie Remote Play.
   
  #1 Lukáš Lehocký, 11 Nov 2020
  Naposledy upravil: 11 Nov 2020
 2. 1Razzorr

  1Razzorr
  Expand Collapse
  Zelenáč

  Registroval sa:
  7 Okt 2013
  Príspevkov:
  25
  Páči sa:
  8
  Vďaka za super článok . Konečne všetko po kope. (y)
   
 3. mantis

  mantis
  Expand Collapse
  PlayStation Padawan

  Registroval sa:
  6 Máj 2010
  Príspevkov:
  458
  Páči sa:
  106
  Clanok som cital na 3x :D Uz dlho ma nebolel prst od skrolovania ;)
  Dobra robota (y)
   

Zdielať túto stránku