Volanty Logitech G25 a G27 na PS4??

Diskusiu 'Pomoc' začal MattovicSVK, 14 Jan 2018.

1. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Riešil už niekto z vás tento problém? Mám doma volant logitech G25, kupoval som ho pár rokov dozadu a keďže som sa oň príkladne staral dá sa povedať že je takmer ako nový. A teraz keď si chcem na PS4 zahrať GT Sport tak si mám kupovať podľa logiky Sony ďalší volant keďže G25 ani G27 PS4 nepodporuje? Viem že existujú nejaké možnosti cez rôzne adaptéry, no aj keď som toho dosť hľadal neviem čo si o tom mám myslieť. Väčšinou sú to dosť pochybne vypadajúce stránky a nerád by som kúpil "mačku vo vreci". Rád by som na túto tému hodil reč s niekým kto riešil podobný problém, verím že nás je takých viac. Našiel som nejaký Gimx ale pripadá mi to že sa jedná o adaptér ktorý musí byť prepojený cez PC a nie napriamo do PS4 čo je dosť problém.

Dosť sa čudujem že tu zatiaľ nieje téma ktorá by sa týmto zaoberala. Možno sa to už rozoberalo v nejakých príbuzných témach no nič som nenašiel. A domnievam sa že nakoľko je toto dosť vážny problém, zaslúži si vlastnú tému.

2. Seraph

Seraph
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    24 Feb 2011
    Príspevkov:
    402
    Páči sa:
    369
    v tejto oblasti mam pocit, ze Ti najviac poradia Letadlo a snake435
    ale to az zajtra rano, ked budu v "praci " :D

Tom-92 sa to páči.
  3. Letadlo

Letadlo
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Máj 2011
    Príspevkov:
    95
    Páči sa:
    19
    Seraph ty rýpale :D

A k téme bohužiaľ neviem poradiť žiaden adaptér , väčšina ludí predá starý volant a kúpili G29 (a iné už kompatibilné )

4. snake435

snake435
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    31 Mar 2012
    Príspevkov:
    182
    Páči sa:
    90
    Ja viem o cronusmaxe, ale ten tiez cez PC sa prepaja na konzolu, nie napriamo... S inym zariadenim nemam skusenost, cize nemam co odporucit jedine predat a kupit kompatibilny volant, ponuka je ozaj siroka.

5. poty

poty
    Expand Collapse
    Zlatý člen
    Zlatý člen

Registroval sa:
    3 Jún 2012
    Príspevkov:
    727
    Páči sa:
    407
    Odporúčam predať g25 a kúpiť nový.Nikto ti nezaručí,že ten adaptér bude fungovať tak,ako by mal.Ušetris si nervy a možno aj peniaze.

6. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    No hej, len kto kúpi volant ktorý nefunguje s novými konzolami. Navyše jeho hodnota aj napriek tomu že je hodne zachovalý bude dosť nízka. Predsa len je to starý model.

7. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Pozeral som to. Zdá sa mi že ten treba k PC pripojiť len keď sa nastavuje typ ovládača. Potom to ide asi napriamo cez neho do PS4 bez potreby mať k tomu pripojený PC. Ale neviem či som to dobre pochopil. Tie návody sú vždy dosť mätúce.

8. Letadlo

Letadlo
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Máj 2011
    Príspevkov:
    95
    Páči sa:
    19
    No skúmal som kade tade bez PC to nejde

9. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Určite? Ten Cronusmax sa mi práve zdá že je len ako keby prepoj medzi PS4 a volantom. A nič medzi tým nieje. Už som uvažoval aj nad kúpou G29 no ten je cez 250€ a za ten môj by som dostal možno sotva 100€. Darmo je ako nový keď je to starý model a má už cez 8 rokov.

Problém je v tom že keby mi G25 nejakým spôsobom fungoval na PS4 tak má pre mňa užitkovú hodnotu omnoho vyššiu než je je jeho predajná hodnota. Stále je to špičkový volant len keby schválne neurobili PS4 aby ho nebrala. Je to zato riadna špinavosť zo strany Sony.

#9 MattovicSVK, 15 Jan 2018
    Naposledy upravil: 15 Jan 2018
  10. snake435

snake435
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    31 Mar 2012
    Príspevkov:
    182
    Páči sa:
    90
    Cronusmax funguje len cez PC, pretoze cez PC sa nastavuje ten maly zazrak.

11. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Veď asi nastavuje. Ale o to nejde. Nastaviť si to budem vedieť. Len sa mi podľa popisu a videí zdá že keď je to nastavené tak to môžem od PC odpojiť a dať to napriamo do PS4. Že je nastavenie zapísané v tom zariadení a ono samo už potom funguje ako konvertor. Alebo to tak nie je? Lebo ako som už písal na začiatku, konvertor kvôli ktorému musí bežať po celú dobu PC je na prd.

12. snake435

snake435
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    31 Mar 2012
    Príspevkov:
    182
    Páči sa:
    90
    PC musi bezat, pretoze sa tam spusta x-aim https://cronusmax.com/manual/x_aim.htm a ten akoby snimal tlacitka (pripadne tocenie volantu) co stiskas, bez toho nerozbehas nic ani mys s klavesnicou na ps4.

13. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Tak to je potom oničom. Takže mám doma vlastne plne funkčný volant ktorý mi na nič nie je. Ak by som uvažoval o kúpe nového viete mi niečo odporučiť? Aby to nebolo príšerne drahé ale zase aby som si oproti G25 nepohoršil.

14. Letadlo

Letadlo
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Máj 2011
    Príspevkov:
    95
    Páči sa:
    19
    ešte je možnosť kúpiť raspberri Pi (ktorý nahradí PC ) a DIY Gimx Adapter -

15. jurokraken

jurokraken
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    23 Feb 2011
    Príspevkov:
    6
    Páči sa:
    2
    za 8 rokov uz ma odkrutene! treba kupit novy! bodaj by mne vydrzal volant tak dlho!:D

16. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Darmo má 8 rokov keď ja som ho mal vždy zabalený v origo krabici a keď som hrával tak len v rukaviciach aby som ho nezodral a nedochytal keď sa mi potia ruky pri náročnejších hrách. Proste to bol tak dobrý volant že som chcel aby vydržal čo najdlhšie. Teraz po 8 rokoch je skoro ako nový.

17. MattovicSVK

MattovicSVK
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    20 Jan 2016
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    Tak som dnes predal moju G25 a chystám sa kúpiť niečo nové. Akurát mám teraz zase dilemu. Mal som vyhliadnutý G29 no medzi časom som k svojej PS4 prikúpil kvôli Forze aj XboxOne a ako som zistil tak pre Xbox treba iný volant no ten mi zase nepôjde na PS4. Hľadal som všemožne niečo slušné čo by fungovalo aj na Xboxe aj na PS4 no jediné čo som našiel je toto a to je oproti G25 dosť bieda. https://www.alza.sk/speed-link-trailblazer-racing-wheel-for-ps4-xbox-one-ps3-black-d5001674.htm

Otázka: Vie niekto o slušnom volante ktorý by dokázal pracovať s oboma konzolami??

Zdielať túto stránku