Pridané The Last of Us je hrou desaťročia

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 10 Jan 2020.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    8 788
    Páči sa:
    11 608
    271595.jpg
    Ktorá hra bola za posledných 10 rokov podľa vás najlepšia? Rovnakú otázku sa pýtal PlayStation Blog aj server Metacritic svojich užívateľov. Obe základne hráčov sa na víťazovi jednoznačne zhodli.

PlayStation exkluzivita The Last of Us sa vo väčšine hlasovaní stala hrou desaťročia a teda patrí medzi to najlepšie, čo herná scéna od roku 2010 ponúkla. Na PS Blogu sa na druhou mieste uchytila hra roka 2018, exkluzivita God of War, nasledovaná tretím Zaklínačom. Geralt si dobre viedol aj na Metacritics, kde mu rovnako patrí tretie miesto. V rebríčkoch nemôžu chýbať ani hry od R* - GTA 5 a RDR 2.

Hlasovanie na PlayStation Blogu
    49361631397_6f1a4b5ff6_o.jpg

49360966403_f24b272713_o.jpg

49360966363_88b1daf583_o.jpg

49361631427_5b16ede29f_o.jpg
    1. The Last of Us
    2. God of War
    3. The Witcher 3: Wild Hunt
    4. Grand Theft Auto V
    5. Red Dead Redemption 2
    6. The Elder Scrolls V: Skyrim
    7. Horizon Zero Dawn
    8. Bloodborne
    9. Uncharted 4: A Thief’s End
    10. Marvel’s Spider-Man
    11. Persona 5
    12. Dark Souls
    13. Call of Duty: Black Ops II
    14. NieR: Automata
    15. Death Stranding
    16. Red Dead Redemption
    17. Mass Effect 2
    18. Fortnite
    19. Batman: Arkham City
    20. Resident Evil 2
    Hlasovanie na Metacritic
    1. The Last of Us (PS3/PS4)
    2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)
    3. The Witcher 3: Wild Hunt (PS4/Xbox One/PC/Switch)
    4. Red Dead Redemption 2 (PS4/Xbox One/PC)
    5. Mass Effect 2 (PS3/Xbox 360/PC)
    6. Bloodborne (PS4)
    7. The Elder Scrolls V: Skyrim (PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One/Switch)
    8. God of War (PS4)
    9. Grand Theft Auto V (PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One)
    10. Dark Souls (PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One)

2. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    1 139
    Páči sa:
    1 547
    Resident Evil 2...o_O

3. El_Scorpio

El_Scorpio
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    6 Feb 2013
    Príspevkov:
    705
    Páči sa:
    1 039
    Trochu ma zaráža koľko ľudí si neuvedomuje, že desaťročie stále trvá. Rok s 0 na konci je 10. záverečný rok oného desaťročia. Budiž, beriem to tak, že mysleli "desiate roky".

A subjektívne mám pocit, že boli slabšie ako nulté, či deväťdesiate roky. Toto bolo pre mňa obdobie, kedy sa herné tituly zmenili a štandardizovali sa veci ako DLC, mikrotranzakcie, "hra ako služba" (laicky early access verzia vylisovaná na disk, ktorej treba aspoň 15 záplat do verzie 1.0), zbytočné politizovanie hier a také skomerčnenie celého prostredia. Prachy až na prvom mieste.

Vývojári sa začali báť "riskovať", alebo to mali zakázané. Nastal trend nekonečných sérií, ktoré pôvodne prišli ako značka so sviežym vetrom (Assassin's Creed, Far Cry, Battlefield...). Tých pár vývojárov, ktorí ešte chceli inovovať sa dali spočítať na jednej ruke, alebo sa presunuli do indie scény.
    10. rokov je dlhá doba, zákonite sa nejaké bomba hry museli objaviť. Napr. The Last of Us a Zaklínač 3 sú tituly, ktoré obstoja v skúške času. Ale také GTA V? To je hra, ktorá má komerčný úspech násobne vyšší než si zaslúži. Nie je to zlý titul, štandardy série spĺňa. Nič viac, nič menej. Misií je málo, príbeh je nudný (nebyť Trevora tak je to tragédia) a celé to stoji na toxickom MP. RDR 2 nápodobne. Je to technické demo, ale ako celok... Neviem či stačí v jednej časti excelovať a v ostatných byť priemerný. Na velebenie v dnešnej dobe asi áno. Skyrim... Keď vyšiel fajn, ale sa už naň pozerám ako na dojnú kravu, navyše s novými verziami sa Bethesda ani nesnaží opraviť známe chyby, len lisuje to isté s lepšími či horšími textrúrami.

Keby mám ja vybrať najlepšiu hru 10-tych rokov tak sa asi zapotím. Žiaden top drahokam mi totiž nevyskakuje pred oči.

zahuba sa to páči.
  4. zahuba

zahuba
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    1 Jún 2010
    Príspevkov:
    406
    Páči sa:
    309
    Mne iba ta zelda....
    Z toho Tlou aky sh vsetci hotovy tak yomu nerozumiem. Je to dobre al tento hype....

5. REALOGIC

REALOGIC
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    23 Sep 2010
    Príspevkov:
    268
    Páči sa:
    95
    The Last of Us je hrou desaťročia .

6. El_Scorpio

El_Scorpio
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    6 Feb 2013
    Príspevkov:
    705
    Páči sa:
    1 039
    TLoU neohúril ani mňa, ale uznávam jeho kvality. Od Naughty Dog je však Uncharted 2 lepší počin. Ale ten je z 2009, takže sa "neráta".

Zdielať túto stránku