Pridané Téma: Dojmy tohtoročných hier pre PlayStation VR

Diskusiu 'Novinky' začal Matúš Mucha, 11 Apr 2018.

 1. Matúš Mucha

  Matúš Mucha
  Expand Collapse
  Moderator
  Člen Vedenia Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  19 Apr 2011
  Príspevkov:
  513
  Páči sa:
  1 243
  PSVR.jpg

  Od vydania PlayStation VR ubehlo už niečo vyše roka a kým počas jeho začiatočných mesiacov sme videli skôr technologické demá, remaky či priemerne hodnotené tituly, v rozmedzí uplynulého obdobia dostávajú verní fanúšikovia naservírované samé lahôdky. Ako vyzeral prvý kvartál tohto roka vo svete virtuálnej reality a ktoré hry by vám nemali uniknúť?

  Inpatient.png

  Názov hry: The Inpatient
  Vývojár: Supermassive Games
  Dátum vydania: 24. 1. 2018
  Cena: 39,99€
  V úvodnom mesiaci mnohým tuhla krv v žilách pri titule The Inpatient. Supermassive Games ponúkol unikátny pohľad do Blackwood Pines sanatória, 60 rokov pred udalosťami úspešného PS4 thrilleru Until Dawn. V koži neznámeho pacienta postupne odkrývate tajomstvá a nešťastnú spleť udalostí, ktoré viedli k jeho zatvoreniu.

  Inpatient1.jpg Inpatient2.jpg Inpatient3.jpg Inpatient4.jpg

  Rovnako ako pri Until Dawn, hlavnou dominantou je aj v tomto prípade dopad vašich rozhodnutí na samotný príbeh, kde jeho dohranie vám nezaberie viac ako 3 hodiny. Kým atmosféra a audiovizuálne spracovanie je na špičkovej úrovni, samotné rozuzlenie a hrateľnosť neohúria, najmä ak sa jedná o 40€ titul. Priaznivcom VR hororových hier odporúčame siahnuť po rok starom Resident Evil VII: Biohazard.


  ______________________________________________________​

  Sprint.jpg

  Názov hry: Sprint Vector
  Vývojár: Survios
  Dátum vydania: 13. 2. 2018
  Cena: 24,99€
  Veľkou výhodou hier vo virtuálnej realite je skúmanie po nepoznanom. Tento aspekt v spojení s PlayStation Move ovládačmi dokonale vykresľuje Sprint Vector, v ktorom zapojíte do pohybu celé svoje telo a spoza okuliarov virtuálnej reality vám bude neraz stekať pot po čele.

  Unikátne spojenie korčuľovania, parkouru, skákania a strieľania na rozmanitých mapách vás privedie do priam adrenalínových momentov. Protihráči vám nedajú ani na moment vydýchnuť a tak je len naozaj na vašej skutočnej šikovnosti a obratnosti, ako sa vám počas pretekov bude dariť.

  Sprint1.jpg Sprint2.jpg Sprint3.jpg Sprint4.jpg

  Po niekoľkých minútach sa ale prejaví vaša intuícia a ak sa naozaj sústredíte na presné pohyby ovládačov ktoré držíte v rukách, hru si náramne užijete. Aj tu platí pravidlo „prax robí majstra“ a tak záleží skutočne len na vás, koľko času ste ochotný tomuto skvelému titulu obetovať. Nás si získal.


  ______________________________________________________​

  Apex.jpg

  Názov hry:
  Apex Construct
  Vývojár: Fast Travel Games
  Dátum vydania: 20. 2. 2018
  Cena: 29,99€

  Vhodným adeptom pre virtuálnu realitu je aj adventúrny žáner. Vďaka pomalšiemu postupu spojeného s riešením hádanok sa naozaj neraz vcítite do kože hernej postavy. Fast Travel Games tomu jasne dokazuje v post-apokalyptickom titule Apex Construct.

  Apex1.jpg Apex2.jpg Apex3.jpg Apex4.jpg

  Ako posledný žijúci človek na zemi zvádzate boj s umelou inteligenciou a snažíte sa prísť na to, čo viedlo k totálnemu vyhubeniu ľudstva na zemi. Preto nás mrzí pomerne zložité ovládanie a nie práve dotiahnuté ovládacie prvky vrátane pohybu, teleportácie a interakcie s predmetmi. Svojich fanúšikov si hra ale istotne nájde.


  ______________________________________________________
  Moss.jpg

  Názov hry:
  Moss
  Vývojár: Polyarc
  Dátum vydania: 27.2. 2018
  Cena: 29,99€

  Ďalším z nádejne vyzerajúcich titulov pre PlayStation VR bol už od jeho ohlásenia titul Moss. Herné štúdio Polyarc jasne ukázalo, že hry z pohľadu tretej osoby môžu fungovať vo virtuálnej realite rovnako dobre, ak nie ešte lepšie, ako hry z prvej osoby.

  Dokonalé spojenie klasickej adventúry a vašej interakcie s prostredím zaručuje originálny zážitok už od prvých momentov. V roli roztomilej myšky Quill sa vydávate na strastiplnú cestu plnú hádanok, skákania a súbojov s nepriateľmi v detailne prepracovanom rozprávkovom prostredí.

  Moss1.png Moss2.png Moss3.png Moss4.png

  Nádherne prepracovaný vizuál s podmanivým hudobným doprovodom vás zaručene vtiahnu do deja. Moss je bezpochyby jedným z najlepších titulov pre PlayStation VR a nemal by chýbať v knižnici žiadnemu majiteľovi virtuálnej reality.


  ______________________________________________________​

  Drunkn.jpg

  Názov hry: Drunkn Bar Fight
  Vývojár: The Munky
  Dátum vydania: 6. 3. 2018
  Cena: 13,49€

  Určite to poznáte. Prídete do baru alebo na párty so svojou čajočkou a po pár panákoch ju zrazu začne každý obťažovať. Neraz ste chceli vziať to tágo, barovú stoličku či fľašu a bachnúť ju po hlave každému z nich? V Drunkn Bar Fight na to máte skvelú príležitosť.

  Drunkn1.jpg Drunkn2.jpg Drunkn3.jpg Drunkn4.jpg

  VR neraz prináša nesplniteľné zážitky a ak bitka v bare je pre vás jedným zo snov, ukážte svoju šialenú virtuálnu stránku pomocou PlayStation VR. Nielen že sa na niekoľko minút skvelo zabavíte, ale ušetríte tým aj na vašom zdraví.


  ______________________________________________________
  Bravo Team.jpg

  Názov hry: Bravo Team
  Vývojár: Supermassive Games
  Dátum vydania: 7. 3. 2018
  Cena: 39,99€

  Pri minuloročnom predstavení akčného titulu Bravo Team mnohí očakávali VR nasledovníka legendárnej série SOCOM. Taktická akcia opierajúca sa o kooperáciu, taktiku a presnú mušku mali zabezpečiť, že pocit zo streľby bude minimálne taký dobrý, ako pri predchádzajúcom VR titule Supermassive Games, Until Dawn: Rush of Blood.

  Bravo1.jpg Bravo2.jpg Bravo3.jpg Bravo4.jpg

  Opak je ale pravdou a po krátkom období nám prinášajú ďalší rozporuplný titul, ktorého akcia je rovnako chabá a bezduchá, ako odtiene farieb v hre. Problémom nie je len samotná hrateľnosť či paleta farieb, ale aj nepresnosti v ovládaní, či už s PlayStation Move alebo Dualshock 4. Tvorcovia sľubujú v najbližšej dobe záplaty, ktoré by mali tieto problémy odstrániť, dovtedy vám radíme siahnuť po inom titule.


  ______________________________________________________
  Knockout.jpg

  Názov hry:
  Knockout League
  Vývojár: Grab
  Dátum vydania: 8. 3. 2018
  Cena: 29,99€

  Príjemným prekvapením na poli aktívnych, pohybových VR titulov je Knockout League. Podobne ako v prípade Sprint Vector, aj tu hra využíva najmä pohyby vášho tela. Ako už samotný názov napovedá, navlečiete si boxerské rukavice a postavíte sa do ringu voči súperom, veľmi nezvyčajným súperom.

  Knockout1.jpg Knockout2.jpg Knockout3.jpg Knockout4.jpg

  Ak budete zo začiatku dostávať rovnako na frak ako ja, svoju kondičku a reflexy si môžete vylepšiť v niekoľkých typoch tréningoch, pri ktorých sa určite zapotíte. No schválne, kedy budete mať možnosť bojovať proti chobotnici či kapitánovi pirátskej lode?


  ______________________________________________________
  American Dream.jpg

  Názov hry:
  The American Dream
  Vývojár: Samurai Punk
  Dátum vydania: 14. 3. 2018
  Cena: 19,99€

  Amerika. Krajina neobmedzených možností, v ktorej si spolu s krabicou mlieka môžete zaobstarať na počkanie revolver či inú poloautomatickú zbraň. The American Dream túto skutočnosť ironicky vykresľuje a ukazuje „typický život“ každého Američana.

  American1.png American2.png American3.png American4.png

  Hádzanie lopty s otcom, grilovanie hamburgerov, prvé rande či školský tanec. To všetko a omnoho viac prináša americký sen, v ktorom nemôže chýbať to najdôležitejšie v živote každého Američana, zbrane. Štúdio Samurai Punk si neberie servítku pred ústa a aj takto poukazuje na pretrvávajúci problém s kontrolou zbraní v USA. Lovu zdar a na komunistov obzvlášť!

   
  #1 Matúš Mucha, 11 Apr 2018
  Naposledy upravil: 18 Nov 2018
  X-men1995, Ekrazitus a Stoklet sa to páči.

Zdielať túto stránku