Pridané Spätná kompatibilita PS5 nespustí niektoré PS4 tituly

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 9 Okt 2020.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    9 097
    Páči sa:
    11 698
    ps4 ps5.png
    Dnes sme sa dozvedeli niečo viac o funkcii spätnej kompatibility konzoly PlayStation 5. Všetky PS4 hry na nej však nespustíme, keďže Sony zverejnila zoznam nepodporovaných hier.

Na PlayStation 5 spustíte viac ako 4 000 PS4 titulov. Niektoré z nich dokonca získajú tzv. Game Boost, ktorý vďaka výkonu PS5 poskytne vyššie a plynulejšie snímkovanie. Avšak niektoré funkcie dostupné na konzole PS4 nemusia na zariadeniach PS5 fungovať. Niektoré PS4 hry môžu navyše pri hraní na konzolách PS5 vykazovať chyby alebo neočakávané správanie. Pred zakúpením doplnkov pre PS4 hry na konzole PS5, skúste najprv hru spustiť a vyskúšať, aby ste zistili, či ste s ňou spokojní.

Niektoré hry bohužiaľ na PS5 nespustíte. Tie budú na PS Store označené nápisom Playable on: PS4 only. Tu je ich zoznam:
    • DWVR
    • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
    • TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
    • Just Deal With It!
    • Shadow Complex Remastered
    • Robinson: The Journey
    • We Sing
    • Hitman Go: Definitive Edition
    • Shadwen
    • Joe's Diner
    Sony tiež potvrdila, že svoje PS4 hry a uložené pozície môžete preniesť do PS5 skrz lokálne WiFi pripojenie. Táto metóda bude pravdepodobne najlepšia, ak chcete hromadne presunúť svoju zbierku z PS4, vyžaduje však prítomnosť oboch strojov. Táto možnosť je tiež lepšia ak máte pomalé pripojenie na internet alebo ste zaťažení dátovými limitmi.

Druhá možnosť je jednoduchšia: na PS5 choďte do knižnice hier a vyhľadajte PS4 hru, ktorú chcete stiahnuť. Ak chcete vo svojom systéme PS5 iba konkrétnu hŕstku titulov pre PS4, môže to byť tá správna cesta, pokiaľ nemáte pomalé pripojenie. Ak ste členom PlayStation Plus, môžete si navyše stiahnuť svoje uložené pozície z cloudu.

Stoklet sa to páči.
  2. Alexander

Alexander
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    25 Feb 2012
    Príspevkov:
    164
    Páči sa:
    10
    Ja mám aj rýchly internet (moc rýchly) aj PS Plus ... Ale to ,,Stiahnuť z cloudu,, ? To mi je kus nejasné... To je kde ?

3. GamerkoMT

GamerkoMT
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    1 Mar 2014
    Príspevkov:
    522
    Páči sa:
    404
    Keď si členom ps+ máš k dispozícii cloud, kde si môžeš nahrávať uložené pozície z hier a následne znovu stiahnuť :coffee:

Letadlo sa to páči.
  4. Stoklet

Stoklet
    Expand Collapse
    Redaktor
    Člen Vedenia Redaktor

Registroval sa:
    16 Jún 2013
    Príspevkov:
    1 496
    Páči sa:
    1 942
    sak tieto hry predali všetky dokopy asi 1000 kusov, to nebude vadiť nikomu že zrovna toto nepôjde :D

VikThor44 sa to páči.
  5. X-men1995

X-men1995
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    14 Nov 2010
    Príspevkov:
    666
    Páči sa:
    610
    Ak sú toto všetky čo nepôjdu tak skáčem od radosti :love: (aj keď shadwen, Shadow Complex Remaster a hlavne Robinson zamrzia... no nič musím ich dohrať na PS4 :platinum:) ale hlavne som sa bál o moju lásku - obsesiu :D: Disney Infinity :love: ak teda pôjdu aj 2.0 aj 3.0 tak sa proste neskutočne teším :gaming: a nedávno som pokúpil aj všetky skylander hry a plno figúrok tak ak aj tie pôjdu asi predám Pro-čko :whistle:

#5 X-men1995, 10 Okt 2020
    Naposledy upravil: 10 Okt 2020
    Stoklet sa to páči.

Zdielať túto stránku