Pridané Sony stále pracuje na spätnej kompatibilite PS5

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 9 Okt 2019.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 936
  Páči sa:
  11 268
  ps5.jpg
  Jednou z kľúčových funkcií konzoly PlayStation 5 má byť možnosť zapnúť si svoje hry z PlayStation 4. Od oznámenia spätnej kompatibility sme sa však o tejto funkcii veľa nedozvedeli a stále nevieme, ako presne bude fungovať.

  Na otázku, či si budú môcť hráči sťahovať svoje digitálne tituly z PS4 do PS5 a ako vlastne bude fungovať tá kompatibilita, spoločnosť neodpovedá a to zrejme preto, že ani sama nevie. Japonskému magazínu Famitsu ohľadom spätnej kompatibility odpovedala nasledovne: „V súčasnosti vývojársky tím venuje všetku svoju silu overovaniu, či dokážeme zabezpečiť úplnú kompatibilitu. Čakajte prosím na ďalšie informácie.“ Takže zatiaľ ešte nič nemáme vyhraté a veľa sa môže zmeniť.

  V posledných dňoch sme sa tiež dozvedeli, že GPU vo vnútri PS5 je schopné ray tracingu na hardvérovej úrovni, čo vyvracia špekulácie, že táto technológia bude spracovaná softvérom. Hráči si ďalej budú môcť pred inštaláciou hry zvoliť, či chcú len single playerovú zložku alebo aj/len multiplayer.

  Najnovšie sa objavili obrázky patentu, ktorý môže byť nový PlayStation VR headset. Podobne ako súčasný, aj tento obsahuje niekoľko LED svetiel, plus dve kamery vpredu a jednu vzadu. Súčasťou je tiež nový ovládač. Uvidíme, či niečo z toho nakoniec aj bude.

  PlayStation 5 vyjde koncom roka 2020.

  psvr2.JPG
   
 2. El_Scorpio

  El_Scorpio
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  6 Feb 2013
  Príspevkov:
  608
  Páči sa:
  998
  Ak nebude fungovať nejakých 6 hier, ktoré využívali nejaké gimmicky to nikomu vadiť nebude. A možno (síce tomu neverím, ale možno) pracujú aj na kompatibilite s PS3. Pretože ďalší Xbox bude mať rovnakú kompatibilitu ako Xbox One. Čiže aj s X360 aj s pár pôvodnými hrami čo už boli prevedené z prvého Xboxu.
   
 3. zahuba

  zahuba
  Expand Collapse
  PlayStation Padawan

  Registroval sa:
  1 Jún 2010
  Príspevkov:
  393
  Páči sa:
  301
  pochybujem o tom silno kedze ps3 mala 128 bitovu architekturu aj ked velmi rad by som si niektore hry zahral pri 60 fps :(
   
 4. Chris558

  Chris558
  Expand Collapse
  PSmania Big Boss

  Registroval sa:
  6 Aug 2011
  Príspevkov:
  2 803
  Páči sa:
  4 228
  to nebude a to že xbox ma nikoho nezaujima kedže sony ma 3 take predaje
   

Zdielať túto stránku