Pridané Sony predstavuje nový systém trofejí

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 7 Okt 2020.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    9 097
    Páči sa:
    11 698
    trophies.jpg
    Nová generácia PlayStationu prináša aj nové zmeny v systéme trofejí. Tie majú na svedomí, že úrovne všetkých hráčov sa už čoskoro zvýšia.

Doteraz bol systém úrovni trofejí nastavený v rozmedzí 1-100. Nastávajúca aktualizácia toto rozmedzie zvýši na 1-999, čo bude mať za následok, že váš súčasný level sa prepočíta podľa nových pravidiel. Ak ste teraz 12. úroveň, po novom sa ocitnete niekde na úrovni okolo čísla 200. Presná úroveň bude závisieť od počtu a hodnosti získaných trofejí. Už získané trofeje a ani informácie o trofejách, ako napríklad požiadavky na odomknutie, sa nezmenia.

Sony implementovala nový systém výpočtu úrovne trofejí, ktorý je optimalizovanejší a prínosnejší. Hráči budú postupovať rýchlejšie cez počiatočné úrovne, ktoré budú zvyšovať konzistentnejšie. Platinové trofeje sa budú viac započítavať do postupu vašej úrovne, vďaka čomu budú ešte cennejšie.

50431685671_f65786458b_h.jpg
    S rozšíreným rozsahom úrovní bude tiež aktualizovaná ikona trofejí na PlayStation 5 a neskôr aj v aplikácii PlayStation. Ikona Trophies je v súčasnosti iba jednou zlatou hviezdou, pridaných však bude niekoľko variant. Ikony budú mať tiež jemné rozlíšenie, ktoré vizuálne naznačuje, ako blízko ste k ďalšej úrovni.

A konečne prichádza aj Trophy Tracker, ktorý majú Xbox hráči už nejakú dobu. Na PlayStation 5 budete môcť sledovať váš postup v získavaní jednotlivých trofejí pre kompatibilné hry PS5. Napríklad niekedy uvidíte, koľko artefaktov vám zostáva na zhromaždenie, alebo koľko vylepšení brnenia musíte získať pred odomknutím trofeje.

Všetky tieto aktualizácie budú automaticky implementované do systému, počnúc dnešným večerom (Severná Amerika) a zajtrajškom (Európa).

#1 Lukáš Lehocký, 7 Okt 2020
    Naposledy upravil: 7 Okt 2020
  2. mantis

mantis
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    6 Máj 2010
    Príspevkov:
    454
    Páči sa:
    105
    No ten trophy tracker sa mi pozdava v tom napr. ked nejaka hra neobsahuje pocitadlo na trofej ,ktoru ponuka .
    Skoda ale ze opat trofeje aj v buducej generacii si nenasli vyhodnejsie uplatnenie pre hraca co ich zbiera .

3. 1Razzorr

1Razzorr
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    7 Okt 2013
    Príspevkov:
    24
    Páči sa:
    8
    Pozitívne zmeny. Chválim. Som zvedavý ako sa mi zúročia platiny

4. Sir.CumsAlot

Sir.CumsAlot
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    25 Aug 2020
    Príspevkov:
    7
    Páči sa:
    7
    Nijako sa ti nezuročia nerobíš ich preto aby si dostal niečo okrem dobre pocitu, ale niečo aspoň v podobe tém avatarov alebo nejakych bodov by mohli davat a tiež nechapem jak si niekto može dať krabicu na avatara

mantis sa to páči.
  5. EDONIS666

EDONIS666
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    4 Aug 2010
    Príspevkov:
    61
    Páči sa:
    39
    cital som povodny clanok par krat a niesom z toho o nic mudrejsi. na prvy pohlad to vyzera ako nejaky upgrade ktory pridava jednu nulu k xp pre jednotlive trofeje a ubera jednu nulu pri xp na jednotlive PS levely a preto tych levelov je 999 a nie ako doteraz 100.
    teraz trochu info pre tych ktory nemaju vedomosti o leveloch a trofejach.
    trofej bronz - 15xp
    striebro - 30xp
    zlato - 90xp
    platina - 180xp
    kazda hra ktora ma platinu tak podla poctu trofeji sa xp za vsetky ziskane trofeje pohybuje niekde medzi 1100 - 1300xp
    ak si pametam este tak na uplnom zaciatku v PS3 ked zaviedli trofeje tak na dosiahnutie druheho levelu mi stacilo 2-3 bronzove trofeje. teraz som level 45 a na dalsi level potrebujem okolo 10 600xp co znamena zhruba 9 hier na platinu.

na zaciatku som pisal ze niesom z toho prilis mudrejsi a to preto lebo ziadne technicke informacie som tam nevycital.
    jedine co prezentuju su kozmeticke upravy. co sa tyka tych platin tak uz roky tvrdim ze platina ma 180xp a to je nepomer voci ostatnym trofejam. streborna je 2x viac ako bronz, zlato je 3x ako strebro a ak by to bolo spravodlive tak platina by mala byt 4x zlatej, co je v skutocnosti iba 2x.
    tak medzi riadkami som vycital ze to asi opravili a ze za dokoncenie hry na platinu dostaneme za platinu vecsi nasobok ako doteraz.
    budem reagovat na Sir.CumsAlot ze za platinu som osobne dostal niekolko kodov od sony a stiahol som si avatara alebo temu k danej hre zadarmo. myslim ze to boli vsetky hry ktore produkovalo sony.

Aankh sa to páči.
  6. 1Razzorr

1Razzorr
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    7 Okt 2013
    Príspevkov:
    24
    Páči sa:
    8
    Bolo to myslené v tak, že budú mať väčšiu hodnotu podĺa bodov. Jasné že je to len pre dobrý pocit a nič za to nebude. Aj keď sem tam sú výnimky. Detroit za platinu dával nejaké bonusy čo je fajn. A čo sa týka avatara - ja zase nechápem ujka s fuzmi a vinom. Ale to je kazdeho vec co si tam da alebo neda.

7. POLGY

POLGY
    Expand Collapse
    V.I.P. člen
    V.I.P. člen

Registroval sa:
    25 Máj 2010
    Príspevkov:
    1 348
    Páči sa:
    1 114
    Tak napriklad ja som dostal Avatara za platinu v Spidermanovy ako aj v GoW,, a este v nejakej hre,, uz si nepametam..

8. mantis

mantis
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    6 Máj 2010
    Príspevkov:
    454
    Páči sa:
    105
    Avatarov som dostal aj ja ,ale nemam vo zvyku si ich menit . Viem si predstavit napriklad nejaky in game item alebo skin do hry za platinu ,ked uz si clovek da tu namahu a venuje tomu cas :)

Domarik sa to páči.
  9. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    1 158
    Páči sa:
    1 557
    Pred pár rokmi boli nejaké info, že sony zavedie reward program v podobe PSN kreditu za získané trofeje. Neviete o tom niekto niečo? Dostalo sa to do reálneho štádia resp. či je to obmedené na lokalizáciu PSN účtu? Myslím že by to bolo celkom fajn ak by to tak bolo :coffee:

10. EDONIS666

EDONIS666
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    4 Aug 2010
    Príspevkov:
    61
    Páči sa:
    39
    myslim ze reward - odmenovaci program maju v USA kde je ich najvecsi trh co sa tyka predaja.

11. GamerkoMT

GamerkoMT
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    1 Mar 2014
    Príspevkov:
    522
    Páči sa:
    404
    Ako bolo spomenuté, v usa to funguje :ninja:

For instance, 100 Silver Trophies can be handed over in exchange for 100 points. 25 Gold Trophies will win 250 points and 10 Platinum Trophies will earn 1,000 points. A $10 PSN voucher costs 1,000 points.

12. Basgitara

Basgitara
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    5 Jún 2018
    Príspevkov:
    10
    Páči sa:
    4
  13. HusKy

HusKy
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Nov 2019
    Príspevkov:
    12
    Páči sa:
    4
    Basgitara: skor je otazka, preco je Aankh na PSNP zmazany :D

A inak len pre info, po novom je platinova trofej 300 bodov namiesto 180. Ostatne trofeje maju identicke bodovanie.

Zdielať túto stránku