Reklamacia konzoly

Diskusiu 'Pomoc' začal peto.vac, 9 Feb 2018.

1. peto.vac

peto.vac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    13 Aug 2014
    Príspevkov:
    173
    Páči sa:
    5
    Dnes som bol reklamovat DS4 s tym,ze sa vypina,nereaguje na stlacanie,potom sa "zasekne" stlacene tlacitko a zistil som,ze problem bude zrejme v konzole,novy dnes kupeny DS4 robi to iste.Najprv som myslel ze je to tym ze je vybity ale uz sa nabija cca hodinu a robi to stale.Cize ked chcem reklamovat konzolu,dam ju do tovarenskych nastaveni a vsetko co v nej mam mi ostane na ucte?Este savy skopcim na USB a malo by to byt OK,ci mam este nieco urobit?

2. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    154
    Páči sa:
    216
    A skusal si to zapojit cez kabe? ci to robi aj tak?

3. peto.vac

peto.vac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    13 Aug 2014
    Príspevkov:
    173
    Páči sa:
    5
    Jasne,vtedy tusim este viac.Ked zas odpojim,tak chvilu ide normalne
    Ked je DS prepojeny kablom,komunikuje stale cez BT,ci cez kabel?

4. Samik

Samik
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    13 Mar 2015
    Príspevkov:
    412
    Páči sa:
    362
    Cez zalohu v nastaveniach si hlavne uloz na usb abo externy disk savy a data co sa tyka uctov pripadne screenshoty a nahravky. Nasledne v menu daj inicializovat ps4, pokial pouzijes uplnu inicializaciu ziadne udaje tam neostanu ani sa nedaju nasledne nejakym programom v pc vydolovat.

5. peto.vac

peto.vac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    13 Aug 2014
    Príspevkov:
    173
    Páči sa:
    5
    Ulozil som akurat savy z hier,na screenshoty som zabudol,ale to mi az tak chybat nebude.Inicializovat som dal,ale len rychle,v podstate mi je jedno ci si v servise budu vytahovat neake hry,abo co z konzoly.Konzolu nakoniec neprevzali,kedze som uz reklamoval DS 4 a dve reklamacie na jeden produkt spravit nevedia,cakam kym sa mi vrati DS 4 a potom tam odnesem zas konzolu

6. peto.vac

peto.vac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    13 Aug 2014
    Príspevkov:
    173
    Páči sa:
    5
    Cakanie na ovladac som bez plejka nevydrzal a tak som ho rozbalil,spustil na novo,prihlasil sa,nainstaloval hru a hla,problem prestal.Trosku som ostal zaskoceny,ale nuz dobre som si povedal,aspon je po probleme (mimochodom DS4 poslali novy z reklamacky).Tak som nad tym teda dumal a ma napadla asi jedina vec,ze ked som mal zaplnene plejko,tak to mohlo sposobovat tento problem.Tak som zacal vsetko mozne aj nemozne instalovat aby som co najrychlejsie zaplnil disk a veru uz sa problem raz na par sekund objavil,aj ked mam plejko zaplnene len niekde v polovici.Este nieco doinstalujem a nasledne uvidim ako sa bude chovat.

Mimochodom nenapadne niekoho kde by mohol byt problem,alebo co este vyskusat ci sa to bude zas prejavovat?

7. EviL

EviL
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    2 Mar 2012
    Príspevkov:
    859
    Páči sa:
    627
    plejko len na hranie podla mna naco zbytocne zahlcujes disk zbytocnostami samozrejme ak nemas tam len hry ak tam mas filmy je to podla mna zbytocne

8. Samik

Samik
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    13 Mar 2015
    Príspevkov:
    412
    Páči sa:
    362
    Odporucil by som ti zalohu savov a nastaveni na hdd a kompletnu inicializaciu s tym ze firmware das z usb. Tym vylucis poskodeny fw. Pokial to bude robit aj po tom tak to posli na reklamacku.

Ako pokial nemozes zaplnit hdd hrami tak k comu ti je taka playstation?

9. EviL

EviL
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    2 Mar 2012
    Príspevkov:
    859
    Páči sa:
    627
    to mi je jasne ale aj ty musis vediet ze cim viac disk je zapratany tym je vecia pravdepodobnost ze ti samotna konzola bude blbnut viem malo by to stithat vsetko ale povedzme si tak ze za 400e mozme byt radi ze to ide ako tak ja ako mam plejko tak so ho este vobec nezaplnil co sa tyka disku a to mam len 500gb a realne je tam este menej sak vies ked bude stat okolo 1500e ako nejaky nadupany komp potom uz by tam mala byt aj citelna kvalita vsak standartne tam nedavaju boh vie ake disky do tych plejok kup si iny disk s inou rychlostou citania dat a potom budes vidiet rozdiel ale zas naco ? dalsie investicie atd takze v podstate mas pravdu aj nemas sony ti ponuklo produk ktory ide ale keby kus investovali tak by isiel inak ale zas aj cena by bola ina rozumies co chcem tym povedat ???

10. Samik

Samik
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    13 Mar 2015
    Príspevkov:
    412
    Páči sa:
    362
    To ci je disk plny alebo prazdny je uplne jedno konzola ma fungovat ci s plnym diskom alebo s prazdnym, ja ho mam skoro nonstop plny a nemam vobec taketo problemy. Tie komponenty co su v konzoli su dimenzovane na dennodenne pouzivanie a ten hdd musi odkrutit aspon 2000 hodin. To ze tu pises veci v tom zmysle, ze ked konzola neni draha tak nie je kvalitna je uplna sprostost. Clovek plati za funkcnu vec preto mame spotrebitelsky zakon. Nehovoriac o tom, ze mi rukami preslo niekolko high end pocitacov a posrali sa rovnako ako shitbooky za 300€.

11. peto.vac

peto.vac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    13 Aug 2014
    Príspevkov:
    173
    Páči sa:
    5
    Asi tak,konzola a system ma ist rovnako dobre nezavisle na zaplnenom disku.System ma svoj vlastny disk/cast disku ktoru ja ako uzivatel nemozem obmedzit,cize ani niako neovplyvnim chod plejka po tejto stranke.
    Savy mam zalohovane na USBcku a nastavenia netusim ako sa zalohuju,FW nebudem urcite nahravat,ak to bude znova robit,tak to poslem do servisu nech sa s tym babru oni...
    Filmy tam nemam,na filmy mam 2TB disk v telke,len hry mam nainstalovane ktore akurat hram.

12. Hardstone

Hardstone
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    15 Jan 2018
    Príspevkov:
    34
    Páči sa:
    1
    Ani ne 100 dni? Vzdyt konzole ma mit zivotnost ve smyslu podpory od tvurcu aspon 12 let a jeji funkcnost ma bejt na foreva. Sem tam vymenit disk, 1x za 5 let, nebo mechaniku...

13. Samik

Samik
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    13 Mar 2015
    Príspevkov:
    412
    Páči sa:
    362
    preto som tam napisal aspon, 2000 h je 400 dni po 5 hodin hrania co sa mi potvrdilo pri mojej prvej ps4 v tej vydrzal disk tak 2000h

Zdielať túto stránku