Pridané Recenzia: ReadySet Heroes

Diskusiu 'Novinky' začal werticalx, 26 Okt 2019.

 1. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Redaktor
  Redaktor

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  621
  Páči sa:
  363
  title.jpg

  Relatívne nedávno sme sa na State of Play dočkali oznámenia ohľadom sympatickej záležitosti od štúdia Robot Entertaiment s názvom ReadySet Heroes. Okamžite bolo vidieť, že sa bude jednať o jednoduchú hru z kategórie "dungeon crawler" zameranú primárne na kooperáciu a hru pre viacerých hráčov, prístupnú aj pre mladšie publikum hráčov. Napriek tomu ale dokáže dať zabrať aj staršej vekovej kategórii.

  Štúdio Robot Entertaiment je na trhu už 10 rokov. Začínali s online verziou legendárnej hry Age of Empires a neskôr vytvorili série Orcs Must Die! alebo Hero Academy. Ich výtvory sa nikdy nepovažovali za nejakú vysokú kvalitu v hernom biznise, no nikdy nepriniesli nič, čo by sa dalo nazvať vyslovene zlou hrou. Dva roky od vydania Orcs Must Die! Unchained sa na konzolu PlayStation dostáva ich ďalšia hra.

  ReadySet Heroes_20191025191848.jpg
  ReadySet Heroes_20191025200603.jpg ReadySet Heroes_20191026103842.jpg ReadySet Heroes_20191026112135.jpg

  Hra disponuje dvoma hernými módmi, prvým z nich je mód s názvom Crawl n' Brawl. Jedná sa o hru pre 2 až 4 hráčov s možnosťou nastavenia 2 tímov alebo každý proti každému. Každý s hráčov (resp. tímov) dostane určitý časový limit (4 až 10 min, podľa nastavenia) na to, aby prešiel čo najväčší počet náhodne vybraných kôl a nazbieral tak predmety a drahokamy zvyšujúce štatistiky hráča. Po uplynutí časového limitu sa ocitnú všetci hráči v jednej aréne a nasleduje finálny súboj, ktorého typ si buď hráči nastavia pred začiatkom hry alebo to ponechajú na náhodu. Finálny súboj môže byť napríklad klasická aréna kde hráči len bojujú proti sebe alebo napríklad obrovský ľadovec, okolo ktorého krúžia obrovské mrože a úlohou hráča je tomu svojmu poslať čo najviac kúskov sushi, tzv. Walrus hockey (Mroží hokej pozn.).

  Druhým módom je Tower Crawler. Tentokrát sa jedná o hru pre 1 alebo 2 hráčov v kooperácii. Cieľom hry je prejsť 30 náhodne vybraných kôl, pričom 4 z nich sú súboje s bossmi. Časový limit v tomto prípade hráč nemá ale musí si dávať pozor na svoje zdravie, pretože po tretej smrti sa hra končí a je nutné si to zopakovať. Náročnosť tohto módu je dosť nevyvážená, keďže ide čisto o náhodu či do prvého súboja s bossom získa hráč potrebnú výbavu a dostatočný počet potrebných drahokamov jednotlivých štatistík.

  ReadySet Heroes_20191025194015.jpg
  ReadySet Heroes_20191025191101.jpg ReadySet Heroes_20191025193015.jpg ReadySet Heroes_20191025193431.jpg

  Spoločnými črtami oboch módov sú pochopiteľne štatistiky a výbava. Štatistiky sa vylepšujú zbieraním drahokamov, ktoré padajú zo zabitých príšer alebo rozbitých sudov. Drahokamy majú rôzne farby a každá z nich predstavuje jeden z piatich typov - zdravie, obrana, rýchlosť, sila, mágia. Výbava je rozdelená na 4 typy a 4 kvalitatívne úrovne. Typy sa delia na zbraň, brnenie, ofenzívne kúzlo a defenzívne kúzlo. Kvalitatívne úrovne sú typické ako aj v iných hrách - bežný, vzácny, epický a legendárny.

  Súbojový systém je síce veľmi jednoduchý ale súboje dokážu dať hráčovi zabrať, pretože treba dávať pozor na množstvo vecí v podobe pascí či veží, ktoré sa hráča snažia zneškodniť. Hlavne súboje s bossmi dokážu naozaj potrápiť, o to viac ak nepadne poriadna výbava. Hre ale bohužiaľ chýba nejaká poriadna náplň a obsah. Približne po 2 hodinách hry už hráč zažije všetko, čo hra ponúka a stráca motiváciu to hrať ďalej.

  ReadySet Heroes_20191026103653.jpg
  ReadySet Heroes_20191026104716.jpg ReadySet Heroes_20191025191611.jpg

  Najväčším nedostatkom je ale neexistujúca komunita hry a to aj počas prvého mesiaca od vydania. Sám som musel zapojiť druhý ovládač aby som si mohol vôbec otestovať prvý spomínaný mód, ktorý vyžaduje na hranie minimálne 2 hráčov. Skúšal som hľadať hráčov niekoľkokrát no stále to skončilo rovnako - hláškou o nenájdení hráčov po 10 minútach hľadania. Onedlho má táto hra vyjsť aj na PC a rovno s podporou cross-play, tak som veľmi zvedavý, či sa to zlepší a určite potom recenziu doplním.

  Technický stav hry je diskutabilný, síce hra nemá vyslovene technické problémy, ale samotné grafické spracovanie by sa hodilo skôr na mobily a tablety ako na herné konzoly, to však už nech posúdi každý sám podľa vlastných preferencií. Najviac ma ale zarazila implementácia rozdelenia obrazovky počas lokálnej kooperácie. Obraz sa zmenšil tak na štvrtinu a dve tieto "štvrtiny" sa nachádzajú vedľa seba a nad nimi aj pod nimi je veľký čierny pás.

  Verdikt ReadySet Heroes ponúka veľmi zaujímavý koncept, no autorom sa ho v žiadnom smere nepodarilo dotiahnuť do konca. Náplň hry je plytká, veľmi rýchlo omrzí a neexistujúca komunita hráčov úplne zabíja to, čím bola hra pred vydaním propagovaná, teda online hranie a kooperácia. Hra ma potenciál a ak sa o ňu budú autori aj po vydaní starať, tak by to bola ideálna záležitosť do mesačnej ponuky PS+.

  Celkové hodnotenie 5/10
  Pozn. Všetky screenshoty boli zachytené pomocou funkcie Share. Za poskytnutie hry na recenziu ďakujeme spoločnosti SONY.
   
  Letadlo sa to páči.

Zdielať túto stránku