Pridané Recenzia: PlayStation 5

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 18 Nov 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 212
  Páči sa:
  11 724
  ps-mania-neo.jpg
  Po siedmych rokoch Sony prichádza v poradí s už piatou generáciou PlayStation konzol. Po mega úspechu s PS4, kde v predajoch značne prekonali konkurenciu, má značka za sebou veľkú základňu fanúšikov. Podarí sa Sony udržať ich vo svojom tábore so svojou next-gen ponukou alebo sa máme začať obzerať po dobre rozbehnutej konkurencii?

  Jedinečný a moderný dizajn je už dlhé roky doménou PlayStation konzol od Sony, keďže vždy dokázali nádherne zapadnúť do obývačky. Ak sa pozrieme do minulosti, vo väčšine prípadov dominoval hranatý dizajn, ktorý sa snažil navnadiť dojem moderného a drahého zariadenia, než lacnej plastovej hračky pre deti. Už pri PlayStation 2 sme si mohli všimnúť ostré hrany a elegantné línie. Neskôr vyrukovali s PlayStation 3, ktorá sa síce mierne zaguľatila, ale zaujala vylešteným čiernym povrchom, ktorý jej dodával dojem luxusného a drahého kúska techniky. Dizajn oboch konzol sa následne spojili v PlayStation 4, kde sa opäť vrátili k hranatejším a nenápadnejším líniám. PlayStation 5 na rozdiel od svojich predchodcov ide úplne iným smerom. Nielenže tentoraz dominuje na zariadení biela farba, celkový vzhľad je viac futuristický a viac asymetrický. Zároveň sa jedná o najväčšiu konzolu z dielne Sony, ktorá hneď priťahuje pozornosť na seba a nenápadne ju umiestniť do obývačky bude nadľudský výkon.

  Podobne ako pri predošlých generáciách, aj tentoraz je možné zariadenie umiestniť horizontálne (naležato) alebo do vertikálnej polohy, no už na prvý pohľad je vidieť, že estetickejší dojem dosiahnete, keď konzolu postavíte. Aj v tomto prípade môže trošku rušivo pôsobiť disková mechanika, ktorá vytvára na konzole také "bruško". V oboch polohách však budete musieť použiť stojan, ktorý je súčasťou balenia. Vďaka veľkosti je problém umiestniť takéhoto obra do skrinky pod TV a aj keď sa to podarí, mali by ste brať na vedomie, že konzola potrebuje mať okolo seba priestor, kvôli cirkulácii vzduchu.

  ps.jpg

  Už aj Microsoft pochopil, že svietiace časti na konzole vytvárajú modernejší vzhľad a pôsobia viac futuristicky. Sony tak po vzore PS4 používa podsvietenie prednej časti aj tu, len na dominantnej, vrchnej časti. Lapač prachu v podobe lesklej čiernej lišty na konzole samozrejme nemôže chýbať. Tá v kombinácii s jemným podsvietením mriežok nasávania vyzerá naozaj luxusne. Na tejto lište sú však aj dva USB vstupy, čo môže mať za následok, že pri častom vkladaní USB sa nie vždy trafíte na prvý pokus a tá pekná lišta môže byť čoskoro v okolí vstupu plná škrabancov. Pozrite sa na svoj USB vstup pri PS4 a určite pochopíte. Veľké plus sú pekné detaily v podobe textúry na bielych plastoch, ktorú tvoria ikonické znaky PlayStationu. Už teraz je jasné, že nie do všetkých obývačiek sa konzola hodí, už len kvôli bielej farbe. Ja osobne mám čiernu elektroniku a biely obor pôsobí ako päsť na oko. Avšak stále je to luxusný dizajn, ktorý budú nezainteresovaní hostia obdivovať a určite sa nejedná o lacnú plastovú hračku pre deti.

  ps5 1.jpg

  Ak si teda PlayStation 5 zadovážite, v robustnom balení nájdete konzolu, ovládač DualSense, nabíjací USB kábel, napájací kábel, stojan a kábel HDMI 2.1, ktorý je schopný dosiahnuť až 8K rozlíšenia alebo 120 snímok za sekundu. Ten je dosť krátky a mal som problém ho pripojiť k TV, keďže konzolu mám napravo od TV a HDMI vstup na jej ľavej strane. Ku konzole si môžete navyše zakúpiť HD kameru za 59,99€, PULSE 3D wireless headset za 99,99€, ovládač Media Remote za 29,99€ alebo nabíjaciu stanicu pre ovládače DualSense Charging Station za 29,99€. Po zhliadnutí rozbaľovania nového Xboxu som čakal trošku luxusnejšie balenie, ale tak v Sony zrejme šetrili a všetko to napratali do jednoduchého bieleho kartónu.

  Ak vás bavia čísla a porovnania, určite viete, že PlayStation 5 je niekoľkonásobne výkonnejšia ako PS4 (logicky). Najpôsobivejším prvkom je určite ultrarýchly SSD disk s integrovaným I/O systémom a priepustnosťou 8-9GB za sekundu. Pre porovnanie, PS4 čísla sa pohybujú na úrovni 50-100MB, takže viete si predstaviť ten masívny rozdiel. Čo to znamená vo výsledku? Hlavnou výhodou je eliminácia časov načítavania a celkovo rýchlejší a plynulejší zážitok. Konzolu ďalej poháňa 10.28 teraflopové prispôsobené AMD Radeon RDNA 2 GPU a 8 jadrové ZEN 2 CPU s variabilnou frekvenciou (3,5 GHz). Do toho primiešajte16GB GDDR6 RAM a máme zarobené na slušný kúsok techniky, ktorý zvládne aj také frajeriny ako systémový raytracing (sledovanie lúčov v grafike simuluje spôsob interakcie svetla s objektmi a povrchmi s cieľom generovať viac vizuálnych detailov v hre) alebo nový audio systém Tempest Audio Engine, ktorý si pre seba vyvinula samotná Sony. Hádam ani netreba podotýkať, že rozlíšenie 4K sa vo väčšine prípadov už stane štandardom. Spoločnosť nespravila rovnakú chybu ako PS4 Pro a novú konzolu vybavila Blu-ray 4K Ultra HD mechanikou, ktorá prehrá až 100GB Blu-ray disky a takisto UHD filmy. Samozrejme bežné BD disky a DVD disky prehrá tiež.

  ps5.jpg

  Sklamaním je 825GB veľkosť pevného disku, z ktorej hráčovi reálne ostane len 667GB, čo pri objeme dnešných hier nie je vôbec dostačujúce. Pri PS4 tituloch je možné značne rozšíriť úložisko vďaka externým HDD, avšak pri PS5 hrách to momentálne možné nie je (musia byť uložené na SSD) a musíme počkať na podporu M.2 SSD, ktorú Sony do budúcnosti plánuje. Tieto disky zo začiatku lacné nebudú a tak jediná možnosť je rozumný manažment miesta a mazanie hier, ktoré už neplánujete zapnúť. V Sony sú si vedomí tohto nedostatku a tak niektoré hry ponúknu možnosť nainštalovať len tú časť, ktorú potrebujete. Príkladom je hra Call of Duty Black Ops: Cold War, ktorá sa vás na začiatku spýta, ktorý režim chcete nainštalovať ako prvý. Následne v ponuke úložiska môžete vymazať zombie režim, poprípade multiplayer alebo kampaň. Jednoducho to, čo neplánujete hrať, nemusíte mať v konzole uložené. Myšlienka je to dobrá, až pokiaľ vám hra neprikáže stiahnuť takmer 60GB aktualizáciu s Warzone režimom, ktorý možno ani neplánujete zapnúť. To už je však chyba Activisionu.

  20201115231441.jpg

  Ak svoje PS4 hry kvôli šetreniu miesta predsa len presuniete na HDD, musíte rátať s tým, že výhody SSD disku už nevyužijete, stále však môžete využívať benefity výkonnejšieho systému. Keďže som spomínal PS4 tak už určite viete, že PS5 je spätne kompatibilná s PS4 hrami a môžete hrať takmer všetky vaše zakúpené diskové/PSN tituly (údajne 99%). Samozrejme nie je to úplne vychytané, síce len pár titulov je nekompatibilných ale pri takmer stovke hier sa môžu objaviť rôzne neočakávané glitche a bugy. Niektoré veľké hry dostali svoj PS5 upgrade, ktorý zlepšuje kvalitu obrazu, snímkovanie a celkovo technický stav ale niektoré zas ostali nedotknuté a tam PS5 okrem zrýchlených časov načítavania moc nespraví.
  Pri PS4 bola najkontroverznejšou témou hlučnosť ventilátora a tak všetci sú zvedaví, ako si s ňou poradili inžinieri v Sony pri PS5. Musím povedať, že je to značne lepšie. Konzola nie je úplne tichá ale počujete len také jemné šumenie a to aj v prípade, že hráte už niekoľko hodín. Áno, pri inštalácii z disku preskočí veľký vetráčik na vyššie otáčky, čo značne zvýši hluk, avšak po kopírovaní opäť klesne na jemný šum. Takže žiadne štartovanie súkromného tryskáča už nebudete prežívať. Mierne ma zaskočilo, že pri inštalácii Spider-Mana začala konzola vydávať také nepríjemné brnenie, ktoré dávam za vinu plastovým stranám. Tie ako keby nedobre priliehali k zariadeniu a zvýšené otáčky ich rozvibrovali. Avšak keď som obe strany pritlačiť k sebe, tento zvuk prestal. Nový systém chladenia a veľkosť ventilátora zatiaľ pôsobia dobrým dojmom, no ich efektivita sa reálne ukáže až po niekoľkých rokoch používania. Prvé dojmy sú však veľmi dobré. Netreba zabúdať, že konzola potrebuje dýchať a prípadnú hlučnosť tak môžete ešte viac minimalizovať umiestnením konzoly na dobre vetrané miesto.

  fan PS5.jpg

  Konzola PlayStation 5 sa pokúša posúvať hranie na novú úroveň vo všetkých smeroch. Vyšší výkon umožňuje použitie vyššie spomínaného raytracingu, čo bola doteraz extrémne náročná technika, ktorú zvládali len silné počítače. V akcii vidíme túto funkciu už napríklad v prvej PS5 hre Spider-Man: Miles Morales, kde hra zobrazuje odrazy Spider-Mana a okolia na vyleštených oknách budov alebo v mlákach na ceste. Raytracing výrazne zvyšuje vizuálnu kvalitu hier a v kombinácii s rôznymi inými technikami môžu tvorcovia vykúzliť na konzole majstrovské diela. Superrýchly SSD eliminuje alebo výrazne znižuje časy načítavania, takže žiadne zdĺhavé čakanie na načítanie hry, počas ktorého stihnete odbehnúť na záchod a prezrieť novinky na Instagrame, ale naplno využitý váš limitovaný čas na hranie. Poslednou novinkou je engine Tempest 3D AudioTech, ktorý zas poskytuje dokonalý zvuk a umožní hrám ponúknuť oveľa hlbší pocit ponorenia. S vysokou presnosťou napríklad dokážete identifikovať vzdialený zdroj zvuku alebo počujete priestorový zvuk dopadajúcich kvapiek. Samozrejme so slúchadlami na hlavne je to najlepšie ale Sony plánuje v budúcnosti pridať podporu aj pre televízne reproduktory. Vizuálne aj zvukovo teda prináša PS5 bezkonkurenčný herný zážitok, ktorý ešte viac prehĺbi nový ovládač DualSense.

  Bezdrôtový (Bluetooth 5.1) DualSense valcuje svojho predchodcu vo všetkých smeroch. Je trošku väčší, ťažší a musím povedať, že omnoho lepšie sadne do ruky než DualShock 4. Plastový materiál s jemnou textúrou je príjemný na dotyk a chválim tiež analógové páčky, ktoré sa vám vďaka svojmu tvaru a vrúbkovaniu nebudú šmýkať. Medzi ovládacími prvkami veľa zmien nenastalo, len pod stredovým PS tlačidlom pribudlo nové tlačidlo na rýchle stlmenie mikrofónu. Tieto dve veci sú na sebe natlačené a dosť často sa mi stávalo, že spolu so stredovým tlačidlom (ktoré má teraz vzhľad vyrezaného PS loga) som zároveň stlmil aj mikrofón. Stredová dotyková plocha ostala, teraz je však väčšia a omnoho lepšie sa s ňou manipuluje, hlavne keď je potrebné stláčať len jej časti. Rovnako tlačidlá OPTIONS a CREATE (bývalé SHARE) sú viac vystúpené a nie sú také utopené. Svetielka si Sony neodpustila a aj teraz vám bude ovládač svietiť, avšak namiesto lightbaru dala decentné podsvietenie okolo dotykovej plochy, ktoré nie je silné, nijako výrazne neruší a maximálne vám počas hrania bude poskytovať dodatočné informácie (napríklad v prípade remaku Resident Evil 3 ukazuje zdravie). Reproduktor na ovládači tiež nie je nová vec, teraz je však kvalitnejší a opäť len rozširuje herný zážitok prehrávaním rôznych zvukov. Pri použití slúchadiel však stráca svoju funkciu a môžete ho rovno vypnúť. DualSense je vybavený integrovaným šesťosým systémom snímania pohybu (trojosový gyroskop a trojosový akcelerometer) a tiež 3,5 mm vstupom pre slúchadlá. Výbornou novinkou je zabudovaný mikrofón priamo v ovládači, vďaka ktorému môžete rýchlo prehodiť s kamarátmi pár slov bez toho, aby ste museli vyťahovať dodatočné príslušenstvo. Na dlhšiu debatu to nie je, tam bude lepšie použiť headset, avšak na rýchle dohodnutie hry je to super.

  ds1.jpg

  Skutočným next-genom je v prípade ovládača haptická odozva a adaptívne triggery. Haptický feedback v podstate nahrádza vibračnú rumble technológiu a posúva hranie na úplne inú úroveň, keďže dokáže simulovať také veci ako napríklad povrch, po ktorom sa postava pohybuje. Jemné pulzovanie, dupot gigantických bossov, rýchla paľba zo zbrane alebo silné nárazy, všetko sa vám dokonale prenesie do vašich rúk. Adaptívne triggery zas umožnia tvorcom upraviť odpor na zadných R2/L2 tlačidlách. Nádherne to prezentuje napríklad COD Cold War, kde L2 tlačidlo slúži na mierenie a ponúka rovnomerný odpor po celej dráhe. Na druhej strane R2 slúži ako spúšť a aj sa tak správa, keďže na výstrel musíte zatlačiť, aby ste sa dostali cez ten bod najvyššieho odporu, čo spôsobí výstrel zo zbrane. Pri závodných hrách sa takto môžete hrať napríklad s plynovým pedálom. Jednoducho tvorcovia tu dostali do ruky skvelý nástroj a je len na nich, ako ho využijú. DualSense by som preto označil za najlepší PS ovládač histórie a jednoznačne je to najlepšia novinka nasledujúcej generácie. Bohužiaľ množstvo náročných funkcií vyčerpáva baterku. Tá má oproti DualShocku 4 o polovicu vyššiu kapacitu, no reálne to moc nepocítite. Jej výdrž závisí od typu hry, kde taký Astro’s Playroom vycucal energiu do štyroch hodín, zatiaľ čo Marvel’s Spider-Man: Miles Morales vydržal aj šesť. Odporučil by som dva ovládače a nabíjaciu stanicu, vďaka ktorej si ich môžete v rýchlosti vymeniť a dať nabiť. Slabá výdrž je bohužiaľ daň za prepracované funkcie.

  Užívateľské rozhranie konzoly je veľmi jednoduché a na zorientovanie vám postačí pár minút. Podobne ako pri PS4, aj teraz je hlavné menu rozdelené do dlaždíc. Pri sebe tak máte ponuku nainštalovaných hier, prístup do PS Store, PS+ ponuku, PlayStation Now, Knižnicu hier a Galériu médií.

  20201115231605.jpg

  Najprv by som sa zameral na PS Store, ktorý je plne integrovaný do systému. Doteraz fungoval ako samostatná aplikácia, teraz však vyzerá ako súčasť vášho menu a nie je tu žiadne viditeľné rozdelenie medzi rozhraním a ponukou PS obchodu. Prezeranie je neskutočne rýchle, menu je prehľadne rozdelené medzi horúcimi hrami (ktoré idú najviac na odbyt), novinkami a prichádzajúcimi titulmi. Taktiež je tu sekcia Collections, kde sú rôzne odporúčané hry (napríklad hry so superhrdinami, indie ponuka a pod.) alebo sekcia Subscriptions, kde si môžete manažovať svoje predplatné služby ako PS+, PS Now alebo EA Play a zároveň tam vidíte ponuky/zľavy týchto služieb. Pri kliknutí na akúkoľvek hru sa zobrazia detailné informácie o nej, požiadavky, videá/obrázky, DLC rozšírenia a možnosť pridať si titul do Wishlistu.

  20201115231623.jpg
  20201115232227.jpg 20201115232031.jpg 20201115232009.jpg 20201115231627.jpg 20201115231610.jpg

  Na podobnom princípe funguje aj dlaždica s ikonou PS+. Hráč v momente dostane informáciu o posledných tituloch v mesačnej ponuke, o zľavách a prídavkoch pre členov služby. Môže si tu jednoducho nastavovať predplatné, zvoliť spôsob platby alebo hneď navštíviť svoje cloudové úložisko. Všetko funguje okamžite bez nejakého čakania alebo načítavania. Rovnako kvalitne je spracovaná aj Knižnica hier. Obsahuje všetky vaše zakúpené PS4/PS5 hry, hry z ponuky PS+ a PS Now. Veľké ikonky sú prehľadné a listovanie medzi nimi je rýchle. Hlavnú ponuku ešte tvorí ikonka s novinkami z herného sveta, pre mňa absolútne zbytočná, a samozrejme Galéria médií, kde sú vaše výtvory zachytené pomocou tlačidla CREATE. Videá a obrázky teraz môžete zaznamenávať v 4K kvalite, upravovať (áno, je tu aj Share Factory) a rovno zdieľať na svoj YouTube, Twitter alebo Twitch. Konzola tiež dokáže okrem obrázkov pri získaní trofeje zároveň vytvoriť aj niekoľkosekundové video. V súvislosti s týmto je tu zaujímavá technológia ochrany proti spoilerom. Funguje to tak, že vás bude informovať o nebezpečnom obsahu, ktorý vám môže poslať napríklad kamarát. Galéria médií veľa noviniek neprináša a v podstate funguje veľmi podobne ako na PS4. Úvodná obrazovka okrem spomínaných dlaždíc obsahuje napravo hore aj tri malé ikonky, ktoré zobrazujú možnosť vyhľadať požadovanú hru/hráča/aplikáciu, klasické Nastavenia a profil hráča, kde máte pod jednou strechou svoj profil, online stav a trofeje. Vo svojom profile máte všetky informácie pokope, môžete tu sledovať svoje trofeje a tiež hrací čas. Teraz budete presne vedieť, koľko času ste akej hre venovali. Sľúbené bolo aj sledovanie postupu v jednotlivých trofejách, avšak toto som videl len pri jednej hre, takže zapracovanie funkcie je evidentne nepovinné. Nájdete aj novinku Ocenenia, ktoré môžete po náhodnou online zápase udeliť vy alebo niekto udeliť vám. Ocenenie z troch kategórií (Nápomocný, Srdečný, Dobrý parťák) môžete dať len hráčovi, ktorého nemáte v zozname priateľov a len jeden krát za online zápas. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi po dlhšej dobe a či to tam vôbec zostane. Celkom zamrzí, že nie je tu možno vytvárať zložky, kde si uložíte nepotrebné veci a momentálne chýba podpora tém. Nie je tak možné si menu prispôsobiť podľa seba.

  20201115231718.jpg
  20201116211754.jpg 20201115231939.jpg 20201115231919.jpg 20201115231913.jpg 20201115231858.jpg 20201115231726.jpg

  Vítanom novinkou je Kontrolné centrum. Dostanete sa doň stlačením stredového PS tlačidla, na čo sa vám zo spodnej časti obrazovky vysunie ponuka. Stlačiť ho môžete kedykoľvek, počas cutscény, hrania, ako sa vám len zachce. Hra sa na pozadí automaticky zastaví a rozbalí sa ponuka možností. Hneď vám do oka padnú veľké karty označené ako Aktivity. Ich využitie záleží na vývojároch a v podstate kopírujú len hernú ponuku. V Spider-Manovi napríklad môžem okamžite skočiť do vedľajšej misie, hlavnej misie, začať plniť bojovú výzvu alebo skúsiť vyčistiť nepriateľskú základňu. Áno, tieto veci môžeme reálne začať plniť aj priamo v hre a tak tieto Aktivity slúžia len ako nejaká skratka. Hlbší význam v nich nevidím, no možno v niektorých prípadoch pomôžu, keď sa hráčovi nebude chcieť predierať sa do nejakej misie/úrovne cez menu, ale môže tam rýchlo skočiť skrz Aktivity. Niekedy sa mi tu objavili aj trofeje a s percentuálnym ukazovateľom postupu, avšak toto nefunguje pri všetkých hrách. Skutočnú funkciu Kontrolného centra reprezentujú až ikony na spodnej časti obrazovky, cez ktoré sa prakticky dostanete ku všetkému. Nájdete tu možnosti DOMOV (návrat do hlavného menu, funguje rovnako ako pri dlhom podržaní PS tlačidla), PREPÍNAČ (kde môžete v rýchlosti prepínať medzi rozohranými hrami v priebehu pár sekúnd), NOTIFIKÁCIE (rovnako ako pri PS4 zobrazuje informácie o aktualizáciách, získaných trofejách, správach a pod.), GAME BASE (položka efektívne kombinuje zoznam priateľov a Parties), HUDBA (možnosť zapnúť hudbu zo Spotify), ZVUK (nastavenia súvisiace z mikrofónom, zvuku v chate, slúchadlami a pod.), MIKROFÓN (možnosť stlmiť mikrofón, na čo však funguje aj tlačidlo na ovládači), PRÍSLUŠENSTVO (nastavenie ovládača) a PROFIL (tu máte rovnakú ponuku ako v profile hlavného menu). V Kontrolnom centre môžete zároveň vypnúť konzolu PlayStation 5, poprípade použiť režim odpočinku (v ňom opäť môžete sťahovať aktualizácie, hry a nabíjať ovládač). Toto menu sa samozrejme dá prispôsobiť podľa svojich potrieb. S konzolou výborne spolupracuje aj mobilná aplikácia PlayStation App, ktorá vám napríklad dá vedieť, kedy sa hra stiahla alebo priamo si môžete zvoliť sťahovanie na diaľku. Užívateľské rozhranie je však vec, ktorá sa neustále vyvíja a je jasné, že o pár rokov bude vyzerať úplne ináč. Pribudnú/odstránia sa funkcie a bude sa meniť podľa potrieb hráčov. Súčasný stav však na rozbeh postačuje a vďaka jednoduchému a plynulému spracovaniu pôsobí moderne a next-genovo.

  ASTRO's PLAYROOM_20201115232416.jpg
  20201115231615.jpg Marvel's Spider-Man_ Miles Morales_20201116211554.jpg 20201115231547.jpg Marvel's Spider-Man_ Miles Morales_20201116181445.jpg
  Konzola nefunguje len ako herný systém ale tiež ako prehrávač médií. Vďaka 4K UHD Blu-ray mechanike môžete pozerať filmy v najlepšej 4K kvalite a vďaka zapracovanej položke Médiá zas ponuku streamovacích služieb. K dispozícii je ich množstvo, spomeniem len Amazon Prime Video, Apple TV, Disney +, Netflix, Spotify alebo YouTube. Samozrejme v našom regióne nie je podporované všetko a musíte rátať s obmedzeniami. Každopádne je to len možnosť, na škodu to nie je. Dobré je, že ponuka nie je zapracovaná v ikonách na vašom hlavnom menu ale má samostatnú obrazovku, oddelenú od vášho herného prostredia.

  20201115231646.jpg

  V recenzii som samozrejme nestihol rozobrať každý detail a ak máte nejaké otázky, možno vám ich zodpovie náš komplexný článok Všetko čo potrebujete vedieť o PlayStation 5.

  Verdikt
  Hodnotiť konzolu číselne nemá moc zmysel a tak vám poviem len pocity, ktoré vo mne týždňové testovanie zanechalo. Rýchlosť a plynulosť sú slová, ktorými by som jednoducho opísal fungovanie nového systému, no najviac ma prekvapil DualSense, ktorý považujem za jeden z najlepších ovládačov v histórii. Áno má to svoje muchy, ako napríklad chýbajúca podpora 1440p monitorov alebo nemožnosť tvorby zložiek, avšak väčšina vecí sa dá odstrániť/pridať vo forme aktualizácií. Sony sa v novej generácii snaží vylepšiť herný zážitok po vizuálnej, zvukovej aj hmatovej stránke a musím povedať, že sa im to darí. Navyše v najbližších mesiacoch máme sľúbenú poriadnu dávku kvalitných exkluzivít a nemusíte sa tak báť, že nebude čo hrať.


  Pozn. Všetky screenshoty boli zachytené pomocou funkcie CREATE na konzole PS5. Za poskytnutie konzoly ďakujeme SONY.
   
  #1 Lukáš Lehocký, 18 Nov 2020
  Naposledy upravil: 19 Nov 2020

Zdielať túto stránku