Pridané Recenzia: Onrush

Diskusiu 'Novinky' začal Stoklet, 20 Jún 2018.

 1. Stoklet

  Stoklet
  Expand Collapse
  Moderator
  Člen Vedenia Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  16 Jún 2013
  Príspevkov:
  1 196
  Páči sa:
  1 730
  Recenzia_2.png

  Už to bude nejaký ten rôčik, čo sme si mohli na konzolách PlayStation 3 zahrať legendárny Motorstorm. Hra si vo svojej dobe získala nespočetné množstvo fanúšikov a určite každého jedného z nich mrzela absencia podobného racingu na najnovšej konzole PlayStation 4. Avšak tento rok prišiel priam balzam na srdce pre všetkých zarytých fandov v podobe šialenej hry Onrush. To, či sa tento titul vyrovná legendárnemu predchodcovi, sa vám pokúsim rozpísať v nasledujúcich riadkoch.

  ONRUSH™_20180605171829.jpg ONRUSH™_20180605171906.jpg ONRUSH™_20180605172852.jpg

  Na internete sa v týchto dňoch môžete dočítať, že Codemasters vybrakovali sériu Burnout, Motorstorm a tiež Overwatch od Blizzardu. No, v postate môžem povedať, že majú pravdu. Hra má skutočne prvky z každej jednej spomínanej frančízy, avšak všetko to je tak poprepletané, že ani nie je možnosť presne napísať čo má z čoho, pretože aj jedna vec je z časti OW a z časti MS.

  Každopádne, ak ste si mysleli, že sa v tejto hre účastine klasických závodov typu „štart – koniec“, tak ste na omyle. Nenájdete tu žiadny ukazovateľ odjazdených kôl, štartovaciu lajnu a ani klasické poradie jazdcov, na aké ste zvyknutí. Podstata spočíva v eliminácií nepriateľského tímu v rôznych herných módoch, ktorých je v hre vcelku málo, ale o tom až neskôr. Toto vám možno zo začiatku príde také divné, ak ste odrastali na klasických závodných hrách typu Need for Speed alebo Forza, ale v sekunde kedy sa do Onrushu ponoríte, tak si to začnete užívať a zakaždým keď súpera zničíte, príde pocit zadosťučinenia.

  ONRUSH™_20180605173544.jpg ONRUSH™_20180606210031.jpg ONRUSH™_20180606202858.jpg
  Jediné, čo je podobné s ostatnými hrami tohto štýlu je možnosť hrať offline alebo online, možnosť vybrať si požadované vozidlo a jeden zo štyroch totálne odlišných módov, kde ani jeden z nich nie je klasický „štart – koniec“ pretek.

  Overdrive by som povedal, že je taký základný mód na precvičenie. Vašou úlohou je nazbierať body pre svoj tím používaním turba, ktoré získavate zničením nepriateľských áut, robením trikov, či už s autami alebo motorkami a zbieraním náhrobných kameňov mŕtvych hráčov. Ak si zoberiete, že v hre je každú chvíľu niekto mŕtvy, tak bez potrebného zrýchlenia nebudete dlho. Avšak ak ani toto nebude stačiť vašim požiadavkám na množstvo oxidu dusného, tak po mape jazdia aj pomalšie, počítačom kontrolované vozidlá, ktorých zničením získate ďalšiu dávku adrenalínu. Ruku na srdce, čo je lepšie než nonstop akcia pri hre ako je táto. A presne preto tam tieto tzv. „fodders“ sú, aby sa na mape neustále niečo zrážalo, búralo a ničilo aj keď tam je ďalších 11 hráčov.

  Pritom ako používate trochu dusíka sa vám nabíja aj „Rush“, čo je špeciálna schopnosť každého vozidla. V podstate sa jedná o vylepšené turbo, ktoré keď spustíte, tak začína reálna deštrukcia. Pri aktivovaní získate pocit, že váš stroj dokáže zničiť všetko, čo mu príde do cesty. Ale ako by povedal strýko Ben: „s veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť“ a preto samotný rush vie byť veľmi riskantný a ani sa nenazdáte a nájdete sa zrolovaný na stene. Turbo na podporných látkach vás však nerobí nezničiteľnými. Stále do vás niekto môže šikovne naraziť a odpáliť vás, preto si treba okrem stien a prekážok dávať pozor aj na nepriateľský tím.

  ONRUSH™_20180620173643.jpg

  ONRUSH™_20180620175426.jpg ONRUSH™_20180620173350.jpg ONRUSH™_20180620173437.jpg
  Späť k Overdrive-u. Ako som už spomínal, vašou úlohou bude zbierať body použitím turba, ktoré spojíte s rushom a samozrejmosťou je aj ničenie nepriateľov. Mód ako taký by bol vcelku nudný nebyť špecifickej krvnej skupiny Onrushu a práve to je presne to, čo robí každý mód oveľa zábavnejším, než by bez deštrukcie a totálnej anarchie bol.

  Ak máte v hrách radi mód „King of the Hill“, tak je pre vás ako stvorený Lockdown a nie, nemyslím toho trápneho Decepticona. Na mape je vždy umiestnená zóna, ktorá sa neustále hýbe podľa rýchlosti samotných hráčov. Úlohou vášho tímu je obsadiť danú zónu na päť sekúnd, čo na prvé prečítanie neznie pravdepodobne ako dlhá doba, avšak môžete mi veriť, že veľa krát sa mi stalo pri počítadle na jednotke, že ma niekto zo zóny vytlačil a hneď ju začal preberať nepriateľský tím. Do úvahy musíte zobrať aj pohybujúcu zónu, ktorá nemá problém ísť cez steny, stromy a podobné prekážky. Toto spôsobí, že ani neviete ako, a ste K.O..

  Veľa krát sa stane, že počas Lockdownu, alebo aj iného módu, sa dostanete veľmi dopredu alebo dozadu. Toto má Onrush ošetrené výstražnou značkou, ktorá vás upozorňuje na to, že ste veľmi vpredu alebo pozadu. Ak sa vám nepodarí dostať do potrebnej oblasti, tak vás hra automaticky presunie na miesto činu. Pre niekoho bude toto trochu negatívum hry, ale treba si uvedomiť, že vďaka tomuto je centrum akcie neustále zamerané na čelo závodu. Takisto by sa dalo v niektorých módoch zneužiť pozícia vzadu, kde by ste boli chránení pred ostatnými hráčmi.

  ONRUSH™_20180620174235.jpg ONRUSH™_20180620173417.jpg ONRUSH™_20180620175737.jpg

  Sú časové skúšky vaša šálka kávy? Potom je Countdown presne pre vás. Podstata spočíva v jazdení cez vyznačené miesta, ktorých prejazdom získate pre svoj tím drahocenné sekundy. Začínate na čísle 30 a postupne to ide k nule. Tím, ktorý prvý uvidí na počítadle nulu, vám môže akurát tak zamávať, lebo prehral.

  Najviac ma však bavil režim Switch, počas ktorého ste nútení použiť každý jeden typ vozidla. U Switchu sa teda trochu zastavím kvôli samotným vozidlám o ktorých som ešte veľa nepísal. Na výber je „všeho všudy“ osem vozidiel, ktoré sú rozdelené do štyroch skupín. Prvými sú nabúchané motorky, ktoré sú síce veľmi ľahko ovládateľné a ohybné avšak sú slabé. Druhým typom sú dve ľahké štvorkolky, nasledovné trochu mohutnejšími vozidlami. Posledný typ tvoria veľké „tanky“. Možno by ste si mohli myslieť, že osem vozidiel, ktorých rýchlosť je prakticky totožná by spravilo váš výber nepodstatný. Opak je však pravdou, v hre môže voľba vášho vozidla rozhodnúť výsledok celého závodu. Špecifické vlastnosti každého jedného dopravného prostriedku v hre sú presne to, čo vás bude odlišovať od konkurencie. Určite neodporúčam brať motorky napríklad na Lockdown, keďže jednoduchým buchnutím do vás, vás môžu zo zóny pri najlepšom vytlačiť. Pri najhoršom si pôjdete overiť existenciu bohov Onrushu. Či si už vyberiete vozidlo, ktoré blokuje výhľad nepriateľom alebo ich spomaľuje veľkými modrými blokmi, treba sa snažiť vyťažiť všetko z toho, na čo je špecializované.


  Switch začnete jednou z dvojice Outlaw, Blade, čo sú základné motorky v hre. Ak vás zničia alebo sa sami pošlete do večných lovíšť, tak si budete musieť vybrať z nasledovnej dvojice a takto prídete až k poslednej. Ak miniete aj svoj posledný „život“ tak sa vaša úloha zmení z lovca na predátora. Tým, že vy už pre tím žiadny „život“ nemáte, tak vašou úlohou bude ničiť nepriateľov a zbaviť ich životov.

  Hra pre jedného hráča v Superstar režime je veľmi zábavná a slúži ako výborný tréning pre online hranie. Počas šiestich kapitol sa z vás outsidera stane majiteľ Onrush trofeje a dostanete sa na popredné miesta. Celá kampaň spočíva v rozličných úlohách, ktoré musíte plniť. Ako príklad môžem uviesť nutnosť bez úmrtia prejsť cez 30 brán, ktoré vám pridajú čas alebo eliminovať 12 nepriateľov. Úlohy sa obmieňajú a tým, že sa mení vždy aj herný mód, nudiť sa tu určite nebudete. Počas vašej cesty Superstar módom sa budú meniť aj trate. Tie sú v hre rôznorodé plné skokov, rámp, stromov a iných prekážok a samozrejmosťou sú aj priepasti. Čím ďalej budete, tým bude počasie odlišnejšie. Začne to nočným zasadením, kde zažijete okamihy, že nič nevidíte a končí to u rozličných ročných období plných snehu. Vďaka tomuto sa vám nezdá, že stále hráte to isté dokolečka. Počet vozidiel, módov a tratí by mohol byť v hre väčší, aj keď je do určitej miery dostatočný. Možno v podobe dákych DLCčiek by mohli pridať aj nový obsah, ktorý bude časom v online komunite určite žiadaný. Veľmi zaujímavá je aj možnosť co-opu v hre pre jedného hráča. Ak máte kamoša, čo hru vlastní, rozhodne odporúčam vyskúšať.

  ONRUSH™_20180620172714.jpg

  ONRUSH™_20180605172903.jpg ONRUSH™_20180620172851.jpg ONRUSH™_20180620175502.jpg

  Najväčšia zábava je však online mód. Všetko je super keď ničíte botov v hre, avšak nevyrovná sa to pocitu, keď ničíte reálnych hráčov a následne vidíte v spomalenom zábere, ako ste ich odprevadili z povrchu zemského. Celkovo je online oveľa menej predvídateľný než hra pre jedného hráča, čo opäť zabezpečí oveľa väčšiu zábavu a adrenalín zo samotných závodov. Hra má dostať aj competitive mód v blízkej budúcnosti. Keďže teraz ešte nie je spustený, tak sa k nemu vyjadriť neviem, ale predpokladám, že sa tam nič extra nezmení a hre bude stále zábavná. Akurát budete asi viacej naštvaný keď prehráte J.

  Grafická stránka hry je na špičkovej úrovni a ak vlastníte PRO verziu PS4 konzoly, tak si budete môcť vybrať či preferujete vyššie snímkovanie alebo vyššie rozlíšenie. Osobne som si vybral vyššie snímkovanie a vizuálna kvalita hry bola stále výborná. Čo mňa osobne vytočilo je zvuková stránka hry. Tá je podľa mňa vyslovene zlá. Hudba na seba dobre nenadväzuje a tým vznikajú rozličné hluché pasáže, ktoré trochu kazia celkový dojem z hry. Samotný soundtrack však vie byť poriadne divoký, čo aspoň občas vykompenzuje celkovú zvukovú stránku hry.

  ONRUSH™_20180620175137.jpg

  ONRUSH™_20180620175527.jpg ONRUSH™_20180620175157.jpg ONRUSH™_20180620175128.jpg

  Takisto zdĺhavé vyhodnotenia najlepších hráčov a následne dopĺňanie skúseností do vášho baru je otravne dlhé a uvítal by som možnosť to preskočiť. Hra v sebe obsahuje aj lootboxy, ktoré sú však neškodné, keďže si ich otvoríte iba za postup v hre. Z každej krabice vám môže vypadnúť nový oblek na postavu, nový skin na auto alebo náhrobný kameň. Jedná sa iba o kozmetické veci, ktoré žiadnym spôsobom neovplyvňujú gameplay.

  Verdikt Onrush prináša do žánru závodných hier niečo, čo ste ani nevedeli, že by tam malo byť. Deštrukcia nepriateľov a samotné módy sú veľmi chytľavé a nemyslím si, že by vás to čoskoro omrzelo. Hra po technickom stave ide bezchybne a vizuál hry je veľmi oku lahodiaci. Nebyť pomerne spackanej zvukovej stránky hry a dlhého vyhodnocovania, tak by sa jej ako takej veľmi nedalo čo vytknúť. Online časť hry je momentálne živá a závody v nej dosahujú úplne inej úrovne, takže rozhodne odporúčam aj túto časť hry.


  :+: Chytľavý gameplay
  :+: Adrenalín pri závodoch
  :+: Spracovanie deštrukcie a havárií
  :+: Online časť
  :+: Grafická stránka hry
  :+: Co-op

  :-: Zvuková stránka hry
  :-: Absencia Ranked módu
  :-: Mohlo by tam byť viacej všetkého


  Celkové hodnotenie 7,5/10

  Pozn. Všetky screenshoty boli zachytené pomocou funkcie Share. Za poskytnutie hry na recenziu ďakujeme spoločnosti Playman.

  ONRUSH™_20180620175644.jpg ONRUSH™_20180620174619.jpg ONRUSH™_20180620174658.jpg ONRUSH™_20180620172622.jpg ONRUSH™_20180620172631.jpg ONRUSH™_20180620172639.jpg ONRUSH™_20180620172655.jpg ONRUSH™_20180620172705.jpg ONRUSH™_20180620173926.jpg ONRUSH™_20180620175247.jpg ONRUSH™_20180620173850.jpg ONRUSH™_20180620175108.jpg
   
 2. ati360

  ati360
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  2 Júl 2010
  Príspevkov:
  693
  Páči sa:
  397
  Za mna tak 8,5/10 ... paradna arkada a pre mna aj zvukova stranka hry, teda hlavne soundtrack je paradny.
   
 3. Maroš Šimurda

  Maroš Šimurda
  Expand Collapse
  Moderator
  Člen Vedenia Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  29 Máj 2010
  Príspevkov:
  2 969
  Páči sa:
  4 966
  volbu medzi rozlisenim a snimkovanim umoznuje aj klasicka ps4 a tiez rozhodne preferujem fps rezim. inak som prekapeny ohladom tej audio stranky, v bete som nic podobne nepostrehol, naopak ma velmi potesil soundtrack :)
   

Zdielať túto stránku