Pridané Recenzia: Erica

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 8 Sep 2019.

Tagy:
 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 997
  Páči sa:
  11 303
  erica tit.jpg
  Sony počas augustového Gamescomu prekvapila PlayStation 4 majiteľov vydaním titulu Erica, ktorý bol oznámený už v roku 2017. Nejedná sa však o klasickú hru ale o PlayLink titul, kde rozhodnutia hlavnej hrdinky ovládate pomocou svojho telefónu. A keďže pri tvorbe bola použitá technika FMV (full-motion video), hráči tak majú pocit, ako keby sa pozerali na film, ktorého dianie môžu reálne ovplyvňovať.

  V hre sledujeme život dievčaťa menom Erica, ktorá prišla v mladom veku o svoju matku a neskôr aj o otca, ktorého brutálne zavraždili. Tento prípad samozrejme nikdy nebol vyriešený. A keďže práve ona našla jeho telo, nočné mory a záhadné symboly ju prenasledujú celý život, až ju nakoniec zavedú na miesto, kde to všetko začalo. Erica s vašou pomocou postupne zisťuje nové fakty a skutočnosti, ktoré nakoniec pomôžu odhaliť pravdu stojacu za smrťou jej najbližších.

  erc.gif

  Hra ponúka interaktívny príbeh, takže v závislosti na vašich rozhodnutiach Erica postupuje dopredu, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlí na konci. Každá voľba zobrazujúca sa na obrazovke smeruje k inej scéne. Niektoré nemajú až taký veľký dopad na príbeh a poskytnú len doplňujúce informácie, iné sú zas zásadné a určujú jeho smerovanie. Samozrejme gameplay nie je to len o výbere rozhodnutí a Erice pomáhate aj pri úplne bežných aktivitách, ako napríklad otváranie balíkov alebo otáčanie kľúčov. K tomuto už len dodám, že niektoré rozhodnutia je nutné spraviť v určitom časovom limite.

  er.gif

  Rozhodnutia a aktivity hlavnej postavy môžete ovládať aj pomocou dotykovej obrazovky na vašom ovládači. Lepšou alternatívou je však telefón (iOS 9.0 a Android 4.4), do ktorého si musíte stiahnuť rovnomennú aplikáciu a pohybom prstu po dotykovej obrazovke kopírovať inštrukcie z obrazovky. Ovládanie je naozaj jednoduché a do rúk sa vám dostane za pár minút.

  Samotná hra nezaberie veľa času a prejdete ju do dvoch hodín. Na jedno hranie je to samozrejme málo, no veľa rôznych koncov a možností postupu vás presvedčí, aby ste si to dali viac krát a vyskúšali iné rozhodnutia. Mne osobne tu chýbala nejaká mapa, niečo podobné ako v Detroit Become Human, kde by som videl všetky rozhodnutia, aby som si mohol pri ďalšom hraní zvoliť inú cestu. Nie sú tu ani žiadne body na uloženie postupu, takže ak chcete náhodou svoje posledné rozhodnutie zrušiť, musíte ísť celý príbeh odznova. V konečnom dôsledku ak chcete vidieť všetky možnosti a všetky konce, hru si musíte dať viackrát.

  erica.gif

  Dôležitým prvkom pri takomto type hry sú herci, ktorých môžem len pochváliť. Predstaviteľky hlavnej hrdinky Holly Earl jej emócie uveríte a mimo iné sa na ňu aj dobre pozerá. O soundtrack sa postaral Austin Wintory (Journey), takže z hudobnej stránky sa tiež jedná o slušnú prácu. O grafike sa baviť nebudeme, keďže celý dej ja natočený live action, ale aj tak, obraz je veľmi pekný, ostrý a bez nejakého rušivého trhania. Erica vám navyše nespraví nejakú veľkú dieru do rozpočtu, keďže ju nájdete na PSN za 10€. Na svoje si prídu aj lovci trofejí, hra ich totiž ponúka 34, vrátane platinového ocenenia.

  :+: Svojimi rozhodnutiami ovplyvňujete príbeh a dianie a obrazovke
  :+: Herecké výkony hlavných predstaviteľov sú na úrovni
  :+: Jednoduché ovládanie

  :+: Znovuhrateľnosť
  :-: Možno až moc krátke

  :-: Niektoré pohyby, ktoré od vás hra žiada sú zbytočné
  :-: Hodil by sa nejaký "pavúk" rozhodnutí, aby ste vedeli, ktoré cesty už máte prejdené


  Verdikt Titul ako Erica sa hodnotí ťažko, keďže to nie je štandardný typ hry. Nesadne určite každému, ale ak chcete vyskúšať niečo nové a zaujímavé, s dobrým príbehom a kvalitnými hereckými výkonmi, oplatí sa investovať.

  Celkové hodnotenie: 7,3/10
  Za poskytnutie hry na recenziu ďakujeme spoločnosti Sony CZ.

   
 2. bigbow

  bigbow
  Expand Collapse
  Herný guru

  Registroval sa:
  27 Sep 2010
  Príspevkov:
  761
  Páči sa:
  226
  Nejake takto to je aj u mna na 7z10 ale herecky vykon detektiva by som ohodnotil na strapec zlatych malin. Obraz niekedy v pozadi vyzera ako z 600mb ripu nejakeho filmu. Nieco ako na tom GIFe v pozadi kde otvara ten suflik aj ked v hre to nieje az take strasne a vela robi aj nastavenie obrazu ale kludne to mohlo mat aj 80gb namiesto 40. Inak to mam za sebou uz 3x takze este parkrat treba.
   

Zdielať túto stránku