Pridané Recenzia: Diablo 3: Rise of the Necromancer

Diskusiu 'Novinky' začal Maroš Šimurda, 14 Júl 2017.

1. Maroš Šimurda

Maroš Šimurda
    Expand Collapse
    Moderator
    Moderator Redaktor

Registroval sa:
    29 Máj 2010
    Príspevkov:
    2 875
    Páči sa:
    4 843
    diablo 3 necromancer.jpg
    Minuloročný BlizzCon sa okrem iného venoval aj značke Diablo, ktorá vtedy oslávila okrúhle dvadsiate výročie. Optimisti preto očakávali ohlásenie štvrtého dielu, prípadne novej expanzie pre D3, iní zas dúfali aspoň v HD remaster legendárneho druhého dielu. Žiadna z týchto verzií sa nakoniec nepotvrdila a Blizzard ohlásil Diablo 1 prepracované do Diablo 3 v podobe dočasného herného režimu a hlavne novú hrateľnú postavu - Necromancera. Oplatí sa kvôli nemu vrátiť do sveta Sanctuary?

Necromancer bol a pravdepodobne stále je jedným z najobľúbenejších charakterov v Diablo 2. Jeho absenciu v D3 sa pokúsil kompenzovať Witch Doctor, čo sa mu síce do istej miery darilo, ale skrátka to už nebolo celkom ono a okrem toho koncept jeho postavy je predsa len iný ako u Necromancera. Podstatné však je, že pán temnôt so svojou armádou nemŕtvych je konečne späť a svojmu predchodcovi z D2 sa nie len bez problémov vyrovná, v mnohom ho dokonca kvalitami prevyšuje! Hrať Diablo 3 s Necromancer 2.0 je veľká zábava a hra vďaka nemu získava ešte väčšiu dávku krvavej, priam až morbídnej atmosféry. Krv a hnijúce telá protivníkov sú dôležitým zdrojom pre Necromancera, a tak sa môžete tešiť na vybuchujúce torzá, kosti vytrhnuté zo živých tvorov, ktoré sú následne využité ako oštepy, kanibalizmus, vysávanie krvi a v neposlednom rade samozrejme armády oživených bytostí, ktoré sa pod vaším velením vrhajú trhať nepriateľov na kusy. Proste lahôdka.

Diablo III_ Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (English)_20170712195258.png

Napriek tomu všetkému je ale Necromancer určený paradoxne hlavne tým hráčom, ktorí si neradi špinia ruky. Ja sám si v akčných RPG vyberám postavy, ktorých motto by sa dalo označiť ako "dejte mi lidi, já to udělám". Je to samozrejme kvôli schopnosti privolávať si na pomoc spoločníkov, v prípade Necromancera spoločníkov rovno zo záhrobia. Človek sa jednak nikdy necíti sám, a väčšinu špinavej práce odvedú vaši "mimoni". Jadrom vašej armády je skupina siedmich kostlivých bojovníkov, ktorí poslušne čakajú na vaše rozkazy. To je práve najväčšia zmena oproti D2 (a vlastne aj oproti Witch Doctorovi) - kostlivci síce útočia aj automaticky na všetko čo sa hýbe, ale môžete im aj prikázať zaútočiť na konkrétny cieľ. Tento aktívnejší prístup mi veľmi sadol a skutočne to budí dojem, že máte pod kontrolou poslušných sluhov. Podobne to platí aj v prípade mohutného krvavého golema (runy zmenia jeho štýl, ale tradičný hlinený či kovový golem v D3 nie je), ktorý sa na váš povel doslova vrhne na cieľovú oblasť a zanechá za sebou hotovú spúšť. Ak si k tomu ďalej pripočítate kostlivých mágov (žiaľ len s dočasným účinkom) a až desať oživených kreatúr, máte už pomerne slušnú partiu. Celkovo mi tento "pet control" build sadol najviac a bola radosť sledovať poddaných pri práci.

Diablo III_ Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (English)_20170708183722.png

To ale pochopiteľne nie je všetko, čo Necromancer ponúka. Tento pán je tiež pomerne schopný kúzelník a v repertoári má hneď niekoľko užitočných trikov. Explodujúce telá sú klasika fungujúca presne tak, ako by ste čakali. Rovnako aj obľúbené kúzlo Bone Spear ostalo prakticky bez zmeny. Nemyslite si ale, že Blizzard len skopíroval všetky staré skilly z D2. Zaujímavou novinkou je napríklad Bone Spikes. Ide o kostené bodce, na ktoré nepriateľov doslova napichujete. Knieža Vlad Tepeš, známy ako "napichovač", by bol isto hrdý. Pochopiteľne sa nezabudlo ani na obľúbené kliatby a v prípade, že by ste si to chceli s niektorým démonom vydiskutovať pekne z blízka, isto sa vám zíde Bone Armor. Ak tipujete, že ide o brnenie z kostí, máte samozrejme pravdu. Je toho samozrejme oveľa viac, no opisovať všetky schopnosti by bolo zbytočné plytvanie miestom. Nový Necromancer je skrátka dobre navrhnutá postava, poskytujúca rôzne štýly hrania a ako som už povedal, hranie s ním je skutočne dobrá zábava.

Diablo III_ Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (English)_20170713164723.png

Rise of the Necromancer DLC okrem novej hrateľnej postavy ponúka aj zopár kozmetických maličkostí. Dodatočné dva voľné sloty pre postavy sú logické (po jednom pre mužskú a ženskú verziu Necromancera), veľmi teda neprekvapia. Na druhú stranu štýlové kostené krídla Wings of the Crypt Guardian sú zaujímavým módnym doplnkom, navyše ich môžete použiť na každej vašej postave. Zvieracieho maznáčika v podobe malého ghoula som osobne nepoužíval (už tak som mal na obrazovke dostatočný chaos), moju zástavu a emblém som si však hneď ozdobil novými znakmi. To aby bolo hneď jasné, kto je mojím favoritom. Celkovo však musím povedať, že okrem novej postavy tu veľa nového nenájdete a tieto spomínané novinky sú tu len preto, aby sa nepovedalo. To by síce nebol problém, lebo nikto si predsa toto DLC nekúpi kvôli novému rámčeku pre zástavu. Háčik je ale podľa môjho názoru v prestrelenej cene. Zhruba pätnásť eur je za jednu postavu (hoci výbornú) predsa len trochu veľa. Skutočný fanúšik Diablo 3, ktorý dodnes pravidelne prechádza Greater Rifty, nebude na cenu pozerať a novú postavu si určite hneď zadováži. Pre ostatných je to na zváženie, ja osobne by som ale do tohto balíčka každopádne investoval. Ako som už totiž niekoľkokrát spomenul, Necromancer je môj obľúbenec už od D2.

Diablo III_ Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (English)_20170713185855.png

Samotný balíček síce okrem novej postavy veľa nového obsahu neprináša, to sa však nedá povedať o hre ako takej. Blizzard totiž Diablo 3 neustále aktualizuje o nové a nové funkcie. Autori priniesli podporu pre PS4 Pro, konzolové verzie sa tiež napríklad nedávno dočkali sezón a aj posledný veľký update 2.6.0 priniesol hneď niekoľko výraznejších noviniek. Patria k nim nové zóny v Adventure móde, Challenge Rifty a s tým súvisiace nové monštrá. Podstatné je, že tieto novinky sú dostupné pre každého majiteľa hry úplne zadarmo, za pokladom do nových oblastí sa teda môžete vybrať aj bez tohto DLC.

Klady:
    :+: Necromancer je späť
    :+: Nová postava sa náramne vydarila

Zápory:
    :-: Cena

Verdikt
    Rise of the Necromancer DLC je presne to, čo naznačuje názov. Ide o novú hrateľnú postavu pre Diablo 3, konkrétne komunitou milovaného Necromancera. Jeho prevedenie do novej podoby sa podarilo na jednotku a prináša so sebou množstvo krvavej zábavy. Žiaľ za pomerne vysokú cenu. Kúpu tohto balíčka si teda treba dobre premyslieť. Na kvalitu novej postavy to ale nemá priamy vplyv, preto DLC hodnotím pozitívne.

Výsledné hodnotenie: 8 / 10

Za poskytnutie DLC na recenziu ďakujeme spoločnosti Kontiki.

2. EviL

EviL
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    2 Mar 2012
    Príspevkov:
    766
    Páči sa:
    592
    wtf to si ho mam akoze dokuupit za nekrestanske penaze radsej prestanem hrat diablo

Zdielať túto stránku