Pridané PS5 bude obsahovať spätnú kompatibilitu drvivej väčšiny PS4 hier

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 20 Mar 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  8 341
  Páči sa:
  11 450
  bcom.jpg
  Sony aktualizovala svoje tvrdenie ohľadom spätnej kompatibility PlayStation 5 a tvrdí, že väčšinu PS4 titulov bude na novom systéme možné prehrať.

  Mark Cerny na stredajšej konferencii uviedol, že 100 najhranejších PS4 titulov bude mať spätnú kompatibilitu. Sony neskôr upresnila, že tím stojaci za PS5 momentálne vyvíja značné úsilie, otestoval stovky hier a pripravuje sa na ďalšie tisícky. Vo výsledku by tak PS5 mala prehrať drvivú väčšinu zo 4000+ titulov.

  Očakávajú, že spätne kompatibilné tituly budú na PS5 fungovať so zvýšenou frekvenciou a hráči tak môžu očakávať vyššie/stabilnejšie snímkovanie alebo potenciálne vyššie rozlíšenie. Momentálne sa tituly vyhodnocujú jednotlivo, aby sa zistili akékoľvek problémy, ktoré by boli potrebné odstrániť ich pôvodnými vývojármi. Na PS5 bude možné hrať PS4 hry zakúpené na PS Store a aj tie, ktoré máte na disku. Rovnako to platí aj v prípade headsetu PSVR, ktorý nová konzola plne podporuje.

  PlayStation 5 ale zrejme bude podporovať spätnú kompatibilitu len PS4 hier, keďže o predošlých generáciách nepadlo ani slovo.
   
 2. ympesys

  ympesys
  Expand Collapse
  PlayStation Padawan

  Registroval sa:
  2 Feb 2014
  Príspevkov:
  344
  Páči sa:
  489
  Dobrá správa
   

Zdielať túto stránku