Pridané PS4 systémová aktualizácia 8.00 je online

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 14 Okt 2020.

  1. Lukáš Lehocký

    Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor Recenzent

    Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    10 664
    Páči sa:
    12 089
    pslogo.jpg
    Systémový software update pre PS4 s číselným označením 8.00 je online. Tentoraz sa nejedná len o vylepšenie stability systému ale prináša pár zmien do nastavení pre rodičovskú kontrolu, pre správy a nových avatarov.

    Po tejto aktualizácii budú položky Party a Messages užšie prepojené a uvidíte zmeny v používateľskom rozhraní. Po novom budete môcť posielať správy a pozývať užívateľov na chat pre rovnakú skupinu hráčov (Groups). Pre správne fungovanie oboch funkcií už nebudete potrebovať dve rôzne skupiny.

    Update ďalej rozširuje zbierku vopred nastaviteľných avatarov, ktoré si hráči môžu vybrať pre svoj profil. K dispozícii bude celá rada nových avatarov z hier ako Bloodborne, Journey, Ghost of Tsushima, God of War, The Last of Us Part II, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End a mnoho ďalších.

    logo.jpg logo2.jpg logo3.jpg logo4.jpg

    Do rýchlej ponuky (Quick Menu) pribudla možnosť stlmiť všetky mikrofóny (Mute all Microphones), aby ste mohli pri hraní hier jednoducho a rýchlo stlmiť mikrofóny.

    V rámci rodičovskej kontroly sa položky Communicating with Other Players a Viewing Content Created by other Players zlúčili do Communication and User Generated Content. Deti môžu navyše poslať rodičom žiadosť o použitie komunikačných funkcií v konkrétnych hrách. Keď dieťa pošle túto žiadosť, rodič dostane e-mailové upozornenie a môže sa rozhodnúť pre túto hru urobiť výnimku a povoliť dieťaťu používať jej komunikačné funkcie a funkcie UGC. To poskytne rodičom aj deťom väčšiu flexibilitu.

    Funkcia dvojstupňového overenia (2SV) na systéme PS4 bude vylepšená tak, aby podporovala aplikácie autentifikátora tretích strán ako doplnok počas procesu aktivácie a prihlasovania 2SV cez PS4, mobil a web.

    Po najnovšej aktualizácii už nebudete môcť vytvárať udalosti alebo mať prístup k existujúcim udalostiam vytvoreným inými používateľmi. Odstránená je tiež možnosť vytvárať súkromné komunity v rámci aplikácie Community na PS4. Ak už existujúce súkromné komunity máte, môžete k nim naďalej získať prístup.

    Súčasne zmení existujúca aplikácia PS4 Remote Play na mobilných zariadeniach (iOS / Android), Windows PC a Mac názov na PS Remote Play a pribudne možnosť pripojenia k PS5. Aby ste mali prístup k tejto funkcii, musíte sa prihlásiť do PSN z vášho systému PS5, takže vydržte až do launchu novej konzoly.
     
    #1 Lukáš Lehocký, 14 Okt 2020
    Naposledy upravil: 14 Okt 2020
  2. Konicek

    Konicek
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

    Registroval sa:
    14 Aug 2014
    Príspevkov:
    306
    Páči sa:
    417
    to je asi predpriprava na prechod na PS5... pretoze mne napriklad po tej aktualizacii nic nefunguje :D friend list, parta, store vsetko je v prdeli. Takisto ma nepripoji napr do COD pretoze connection failed :D nejdu mi digitalne hry je na nich zamok, a este daky corupted database error
     
  3. Mario Soukup

    Mario Soukup
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    17 Jún 2014
    Príspevkov:
    38
    Páči sa:
    56

    ja som mal tiež raz problém zo spustením Store a musel opraviť databázu cez recory mód
     
  4. Domarik

    Domarik
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

    Registroval sa:
    7 Máj 2012
    Príspevkov:
    1 774
    Páči sa:
    3 652
    Doteraz som s aktualizáciami nemal problém, no 8.00 sa prekonala :D včera pri prezeraní nainštalovaných hier sa mi z obrázkov stali “Refresh” logá a nevedel som nič spustiť nejakú tu minútu...
     
  5. martin150193

    martin150193
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    7 Mar 2015
    Príspevkov:
    31
    Páči sa:
    11
    A ja som si myslel že len u mňa je nejaký problém o_O
     
  6. stano_svk

    stano_svk
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    24 Nov 2019
    Príspevkov:
    30
    Páči sa:
    8
    Toto sa im fakt podarilo :mad: Zapnem konzolu a len modrá obrazovka, tak ju resetnem a chce odo mňa reistalovat systém, vypnem ju a po zapnutí nabehne už ok ale vypíše mi, že sa nepodarilo stiahnuť aktualizáciu a teraz nebudem prihlásený v psn, fakt poteší :whistle:
     
  7. Dodkes

    Dodkes
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    17 Nov 2019
    Príspevkov:
    6
    Páči sa:
    0
    Ako vam bezi ta nova aktualizacia?Ja som ju zatial nedal instalovat.Odkedy vysla same negatívne recenzie ze sposobuje problémy a ze ju nestahovat,Ale bez aktualizacie sa zas nepripojim k uctu PlayStation Network.
     

Zdielať túto stránku