Pridané PS4 aktualizácia 5.00 je vonku

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 3 Okt 2017.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    5 912
    Páči sa:
    9 379
    PS D4.jpg
    Veľká PS4 aktualizácia 5.00 je online a hráči ju už môžu začať sťahovať. Napriek tomu, že sa jedná o jeden z väčších updatov, súbor má veľkosť len 374MB.

O novinkách, ktoré aktualizácia prinesie, sme vás informovali už začiatkom augusta. Na osvieženie pamäte vám tento zoznam ponúkame znova.

Rodiny na PlayStation Network
    Systém účtov bude teraz pre rodiny viac priateľskejší. Systém “family on PSN” bude flexibilnejší, umožní nastaviť PSN účet vášho dieťaťa a tiež zvoliť si rodičovskú kontrolu pre každý účet člena rodiny. Rodina môže mať na PSN účet pre osobu s názvom Family Manager, ktorý môže povýšiť akéhokoľvek dospelého člena rodiny do statusu Rodič alebo Ochranca. Obaja následne dostanú možnosť nastaviť si úroveň zabezpečenia pre svoje deti, ako napríklad obmedzenie určitých vekových hraníc alebo možnosť hrať online. Kontrolovať môžete individuálne každý účet dieťaťa.

Manažment zoznamu priateľov
    Na obrazovke ‘Friends’ po novom pribudla možnosť ‘Custom Lists’. Tu si môžete vytvoriť špecifický zoznam priateľov, s ktorými napríklad často hrávate určitý typ hier a mať tak prehľad o ich aktivite.

Funkcie pre vysielanie
    Komunity
    Teraz môžete vysielanie vášho hrania napojiť priamo na komunitu, ktorej ste súčasťou. Následne sa všetkým sledujúcim zobrazí na obrazovke ‘Live from PlayStation’ ikona vašej komunity, do ktorej sa môžu hneď pripojiť.

PlayStation VR
    Do PlayStation VR bolo pridané nové nastavenia ‘Display Message to Spectators a Spectators’ Comments’. Ak túto funkciu zapnete, tak komentáre sledujúcich sa vám zobrazia aj vo VR režime (doteraz sa zobrazovali len vo filmovom režime). Takže teraz môžete čítať komentáre a rovno na ne reagovať.

PlayStation 4 Pro
    Dobrá správa pre používateľov Twitchu. Update prinesie možnosť vysielania v 1080p a 60fps z PS4 Pro.

Vylepšenie správ

Svoju obľúbenú muziku môžete teraz zdielať s priateľmi aj prostredníctvom správ na PS4. Tí si budú môcť vypočuť skladbu priamo zo správy, a keď sú na telefóne, tak môžu skončiť do aplikácie Spotify a pridať si skladbu do zoznamu.

Aktualizácia upozornení
    Najnovšie môžete vypnúť vyskakovanie upozornení počas sledovania filmov alebo TV šou na PS4. Funkciu nájdete v Settings > Notifications, kde je štandardne zvolená možnosť ‘off’. Navyše si môžete zmeniť vzhľad týchto upozornení a tiež farbu.

Aktualizácia Quick Menu
    Sem si môžete najnovšie pridať tabuľku s upozorneniami a sledovať tak napríklad sťahovanie súborov alebo nové pozvánky. Do tejto sekcie bola pridaná tiež možnosť ‘Leave Party’.

Virtual surround zvuk na PS VR
    PlayStation VR teraz podporuje 5.1 kanálový 7.1 kanálový virtuálny zvuk cez vaše slúchadlá pri sledovaní Blu-ray a DVD filmov v režime Cinematic Mode, čo zaručí ešte kvalitnejší zážitok.

Vylepšené zobrazovanie turnajov
    Bol pridaný prehľadnejší systém na sledovanie turnajov pre Single Elimination a Double Elimination turnaje.

Aktualizovaná podpora jazykov

PS4 rozhranie bude po novom podporovať jazyk nasledovných krajín - Česko, Maďarsko, Rumunsko, Grécko, Thajsko, Indonézia a Vietnam.

benco666 sa to páči.
  2. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    916
    Páči sa:
    1 330
    Nič prevratne...:|

GoGo_SVK sa to páči.
  3. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    150
    Páči sa:
    212
    Clovek by cakal, ze pod tak velkou ucelenou aktualizaciou vydaju nieco podstatnejsie...toto stoji za ...

Chris558 a Aankh sa to páči.
  4. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    916
    Páči sa:
    1 330
    Stav sa že 99% analfabetov bude pri pohľade na česku lokalizáciu jasať a z 5.00 bude naj aktualizácia cez všetky platformy od vzniku značky playstation...:-D:rolleyes::coffee:

Talaan, VikThor44, Chris558 a 2 ďalším sa to páči.
  5. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    150
    Páči sa:
    212
    By ma celkom zaujimalo, kto si to po tolkych rokoch prepne na cesku lokalizaciu, ked sme uz vsetci nauceni, co kde sa nachadza a hlavne ako sa to vola...
    A co sa tyka novych uzivatelov, veru nezavidim tym, ktori si v sladkej nevedomosti daju cesku lokalizaciu a budu sa snazit vyriesit zdielanie uctov alebo podobne chutovky a dopatrat sa navodu na nete :)

6. benco666

benco666
    Expand Collapse
    Platinový člen
    Platinový člen

Registroval sa:
    7 Sep 2010
    Príspevkov:
    931
    Páči sa:
    1 288
    Bac bol by si prekvapený :) máš príliš veľkú mienku o ľuďoch :D Bude ich kopa, čo si to prepnú, lebo šak pohodlnosť.

7. frank

frank
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    10 Jan 2016
    Príspevkov:
    61
    Páči sa:
    17
    A já veřu už ji tam mám:)

aduska a Cryptic sa to páči.
  8. jukka686

jukka686
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    9 Júl 2014
    Príspevkov:
    41
    Páči sa:
    27
    Ja si ju tiež dám, ja sa len hram a pozerám filmy.

Cryptic sa to páči.
  9. Cryptic

Cryptic
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Máj 2017
    Príspevkov:
    32
    Páči sa:
    19
    Tiež mám už češtinu

aduska sa to páči.
  10. Cryptic

Cryptic
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    24 Máj 2017
    Príspevkov:
    32
    Páči sa:
    19
    Nie pohodlnosť , je to sloboda výberu , je neuveritelné aký ste hlúpy a pritom sa považujete za múdrich a niečo viac

aduska sa to páči.
  11. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    150
    Páči sa:
    212
    Sorry, ale nikto sa tu nehra na mudrych. Len som konstatoval, ze ak niekto bude hladat nieco komplikovanejsie, cestina mu pri hladani na internete velmi nepomoze, nakolko je dobrym zvykom na drvivej vacsine pripadov, ze preklad znacne komplikuje vyhladanie a aplikaciu konkretnych step-by-step slovnych navodov...
    A prepac, neda mi....ked niekto inych oznacuje, ze su hlupy...je to nominativ mnozneho cisla...teda by sme mali byt hlupi ;)

Talaan, VikThor44, Chris558 a 2 ďalším sa to páči.
  12. BlackHawk

BlackHawk
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    19 Feb 2015
    Príspevkov:
    202
    Páči sa:
    118
    ver, ze sme aki hlupi a ano povazujeme sa mudrych :D :D :D

VikThor44, Chris558 a Bac sa to páči.
  13. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    150
    Páči sa:
    212
    lepsie by som to nenapisal :) mozno by som dal ciarku pred "a", na zvyraznenie negacie vo vete, kedy nahradzujeme spojku "ale", spojkou "a"...ale v tomto som pravdupovediac nemal nikdy uplne jasno :)

Chris558, benco666 a BlackHawk sa to páči.
  14. BlackHawk

BlackHawk
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    19 Feb 2015
    Príspevkov:
    202
    Páči sa:
    118
    no to nemam ani ja :D

15. benco666

benco666
    Expand Collapse
    Platinový člen
    Platinový člen

Registroval sa:
    7 Sep 2010
    Príspevkov:
    931
    Páči sa:
    1 288
    seriózne? S touto gramatikou? Doposiaľ nikomu nechýbala, lebo sa stará generácia hráčov bola ochotná učiť a vzdelávať sa, lebo áno, sme ani na výber nemali. Bolo to zlé? Nie, naučili sme sa vďaka tomu cudzie jazyky. Nemať na výber je niekedy lepšie, hlavne pre naše malé krajiny.

Talaan, Bac a Chris558 sa to páči.
  16. Majto 2

Majto 2
    Expand Collapse
    V.I.P. člen
    V.I.P. člen

Registroval sa:
    2 Júl 2010
    Príspevkov:
    335
    Páči sa:
    179
    Nechápem čo s tou češtinou máte taký problém ja si ju tiež hned prepnem.

aduska a moravja sa to páči.
  17. Bac

Bac
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    28 Jan 2014
    Príspevkov:
    150
    Páči sa:
    212
    Nie nie...myslim, ze tu nie je problem s cestinou, ale sposobom akym pan kolega zautocil.

No a ano, problem mam s tym, ze oznacit takuto aktualizaciu celym cislom, povazujem za totalny nonsens, nakolko nepridava ziadnu vyraznu funkcionalitu, ale len upravuje lokalizaciu.

Chris558 sa to páči.
  18. Majto 2

Majto 2
    Expand Collapse
    V.I.P. člen
    V.I.P. člen

Registroval sa:
    2 Júl 2010
    Príspevkov:
    335
    Páči sa:
    179
    Ked sme pri tom prvý zautočil Aankh ked nás čo sme tomu radi hned označil za analfabetov.Mne to je jedno keby tam ostala aj tá angličtina hrávam od ps1 ale aj tak som rád za tú češtinu.

aduska a moravja sa to páči.
  19. moravja

moravja
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    25 Máj 2010
    Príspevkov:
    189
    Páči sa:
    259
    Táto aktualizácia je pre mňa podstatná, pretože som sa konečne dočkal českej lokalizácie.
    Predstav si, že ja jasať budem, ak máš s tým problém, tak to už je len tvoja tupá zaujatosť!
    Predstav si, že ja si to na českú lokalizáciu prepnem a som na to hrdý, že konečne existuje! Máš s tým problém? Ja nie!!!

Ešte nejaký trojský kôň v tejto diskusií pod článkom, alebo to už je všetko? Pretože sa začína táto diskusia uberať na štýl ala sector, kde sú tiež takýto trojani čo len provokujú a rýpu svojimi trápnymi komentármi a všetko podceňujú! Ste jedným slovom úbohý chudáci čo sa snažia zvyšovať si svoje ego elektronickou formou na internete!

zzz1919, Midian79, aduska a 2 ďalším sa to páči.
  20. poty

poty
    Expand Collapse
    Zlatý člen
    Zlatý člen

Registroval sa:
    3 Jún 2012
    Príspevkov:
    696
    Páči sa:
    380
    Trošku nešťastné označiť ludí,ktorí nevedia anglicky za analfabetov.Ja tiež anglicky neviem(nejaké tie slovíčka ale predsa poznám),no češtinu si určite neprepnem.Beriem to ako možnosť volby,ktorú irčite vela ludí využije.Skôr by som však bral viac hier s cz lokalizáciou.

zzz1919, aduska, juraj13 a 2 ďalším sa to páči.

Zdielať túto stránku