Pridané Preview: Marvel's Spider-Man

Diskusiu 'Novinky' začal Stoklet, 2 Aug 2018.

1. Stoklet

Stoklet
    Expand Collapse
    Moderator
    Člen Vedenia Moderator Redaktor

Registroval sa:
    16 Jún 2013
    Príspevkov:
    1 068
    Páči sa:
    1 592
    Spider-Man_PS4_Preview_Glass_1532954583.jpg

Ako už možno niektorí z vás vedia, vďaka spoločnosti Sony sme mali možnosť zúčastniť sa preview tour hry Spider-Man v Prahe a dnes vám prinášame prvé dojmy z najnovšieho dobrodružstva pavúčieho muža. Počas návštevy Prahy som mal možnosť zahrať si približne prvé dve hodiny hry a hodiť krátky rozhovor s lead writerom Jonom Paquette zo štúdia Insomniac Games.

V momente, ako pustíte hru a nastavíte si klasicky obtiažnosť, budete vrhnutí priamo do deja a prvá vec s čím sa stretnete je niečo, čo v žiadnej predchádzajúcej Spider-Man hre nebolo tak dobre spravené ako tu - Spidey swing (hojdanie sa na sieti). Tu nastal môj prvý z mnohých „WOW“ momentov. Z videí, ktoré sme už všetci mali možnosť vidieť, bolo jasne vidieť, že swinging bude v tejto hre veľmi dobre zapracovaný. Avšak môžem potvrdiť, že slovné spojenie „ dobre zapracovaný“ ani zďaleka neopisuje aký dobrý v skutočnosti je. Všetky pohyby na seba plynulo nadväzujú a tá pavučina.... konečne sa lepí na stenu! Je krásne vidieť ako pavučinu vystrelíte k určitému miestu, o ktoré sa zachytí, a vy už len následne využívate fyziku. Pavúka dostanete veľmi rýchlo do rúk a nečudoval by som sa, keby ste úplne odignorovali príbeh a iba tak sa hodinu hojdali po New Yorku.

Keď už hovorím o New Yorku, nemal som možnosť ho úplne celý preskúmať (na to jednoducho dve hodiny nestačia) ale mesto je krásne živé, ľudia vám kývajú, podávajú ruky a kričia na vás. Je proste vidieť, že vás jednoducho milujú. Toto hru diametrálne odlišuje od hry, s ktorou Spideyho veľa ľudí nezmyselne porovnáva - Arkham Knight. Počas dvoch hodín som nemal ani jeden jediný raz pocit, že by som hral dáku preskinovanú inú hru. Titul je vo všetkých smeroch unikát a verím tomu, že to spoznáte aj vy, keď si ho budete môcť 7. septembra zahrať.

Teraz však prejdem na skok k príbehu, z ktorého som mal možnosť hrať prvých pár misií. Ako isto viete, Peter Parker tu má 23 a „Spidermanuje“ už približne osem rokov, počas ktorých dostal veľké množstvo nepriateľov za mreže, až na jedného - Kingpina. Ten mu vždy akosi utiekol a vašou prvou úlohou v hre bude teda Wilsona Fiska zastaviť a konečne predať spravodlivosti. Čo sa mi veľmi hneď zo začiatku páčilo, bol spôsob ako vám hra predstavuje boj. Hodia vás medzi nepriateľov a iba tak medzi rečou ukážu v skratke nové pohyby. A tých nie je rozhodne málo. Spidey má v arzenáli plnú kopu rozličných komb a záleží na každom hráčovi, či si nepriateľa vyhodí do luftu a tam mu poriadne zmaľuje tvár alebo len ho len jednoducho odstaví na zemi. Počas prestrelky u Fiska nastal môj druhý „WOW“ efekt. Tým boli samotné boje a ako je skoro všetko možné použiť vo váš prospech. Celá honba za Kingpinom bola jedna akcia za druhou a najkrajšie na tom bolo to, že všetko bolo krásne plynulé. Momentálne ma nenapadá žiadna hra, ktorá by mala podobný systém boja. Neskôr v príbehu ešte narazíte na jedno veľké prekvapenie, čo bol môj tretí „WOW“ moment. Pre vašu bezpečnosť vám neprezradím žiadne okolnosti, avšak od tohto okamihu získa Peter nový oblek, ktorý je všade prezentovaný a môžem povedať, že zimomriavky som už dlho nemal pri obyčajnej ukážke ako si niekto skúša nový oblek.

Keďže je Peter inovátor, tak máte v hre aj plno rozličných hračiek, ktorých bolo na odomknutie osem. Či bude vo finále viacej neviem povedať, avšak predpokladám, že áno. Zastavím sa ešte chvíľu u kostýmov. Spideyho cestu začnete v klasickom oblečku, ktorý vám bude určite známy a po cca hodine sa prehodí do nového. Za tie dve hodiny hrania sa mi podarilo zahliadnuť sedem oblekov: základný, základný dotrhaný, nový s bielym logom, Noir, Scarlet, MK II a niečo, čo vyzeralo ako podomácky vyrobený oblek, čo sme videli vo filme Spider-Man Homecoming. Všetky tieto kostýmy si odomknete zbieraním rozličných vecí po mape a plnením úloh. A že v hre je veľmi veľa vecí na zbieranie vám asi ani nemusím hovoriť. Tí hráči, čo nemajú radi collectibles, asi dva krát nadšení nebudú.

Plnením misií a rozličných collectibles sa vám odvárajú aj skúsenostné body, ktoré následne môžete rozhodiť do jedného z troch smerov. Prvým je inovátor, kde základná skúsenosť bola pavučinový úchop. Ďalším odvetvím je obranca s perfektným úhybom a posledný je pavučinár, ktorým získate prístup ku kopu pri zhupnutí. Možností je v hre veľmi veľa a nemám ani najmenší dôvod sa obávať, že by bol niekto sklamaný.

Posledná vec je technická a zvuková stránka hry. Počas môjho hrania som sa so žiadnym poklesom snímkovania nestretol a takisto zvuková stránka hry je na veľmi vysokej úrovni. Jediné negatívum bolo doskakovanie textúr, ktoré ma raz postihlo pri jednej z reštaurácií. Inak som sa so žiadnym problémom nestretol.

Ťažko sa mi opisujú prvotné pocity z hry, keďže ako fanúšika Spidermana ma hra veľmi nadchla a splnila presne to, čo som od nej chcel. Počas dvoch hodín hrania som sa do nej tak zažral, že som sa občas pristihol ako sa nezmyselne usmievam len skrz to, že som mal možnosť vžiť sa do postavy. Ja osobne považujem príbeh za najdôležitejšiu časť hry a z toho čo som videl, môžem konštatovať, že sa nemáme čoho báť. Nebude sa jednať o „S#*T“ ako tomu bolo u predchádzajúcich hier, ktoré len vykrádali predošlé veci. Počas úvodu spoznáte tetu May, zahráte si za MJ, ktorá je tu investigatívna reportérka, vypočujete si klasický hate od Jamesona a všetko toto vás tak zahrnie do príbehu, že budete mať pocit, že sa hráte a pozeráte na najlepšieho Spider-Mana v histórií, či už filmu alebo hier.

129.JPG
    Druhá časť preview tour bol rozhovor s lead writerom Jonom Paquette. Len tak z nie herného hľadiska, Jon vyzerá na veľmi veľkého pohoďáka. Počas celého rozhovoru bol milý a vyslovene na ňom bolo vidieť, že si svoju prácu užíva a aj toto bola jedna z vecí, ktoré ma utvrdili v tom, že sa bude pravdepodobne jednať o najlepšiu hru so superhrdinom vôbec. Počas rozhovoru som sa ho opýtal aj na pár zaujímavostí, ktoré si môžete prečítať nižšie.

Ako prvé som mu samozrejme zagratuloval ku Gold statusu Spider-Mana a vychválil to čo som videl do nebies, lebo inak sa to ani nedalo opísať a rovno som sa ho spýtal, aký je to pocit, mať hru konečne hotovú. Odpovedal v tom zmysle, že si veľmi cení gratulácie a je rád, že sa mi hra tak páčila. Hovoril o tom, že bol už od malička fanúšikom Spider-Mana a vždy sníval o tom, že by mohol pracovať na hre, kde by bol pavúk hlavnou postavou.

Trochu z osobného hľadiska som zisťoval, či ho ľudia spoznávajú na ulici, keďže robí na takomto známom projekte akým je hra o Spider-Manovi. Trochu z úsmevom povedal, že našťastie ho ľudia takto nespoznávajú, za čo je aj rád, keďže si váži svoje súkromie. Hovoril aj o tom, že veľa ľudí nepovažuje tých, čo robia príbeh za extra dôležitých, načo som mu kontroval, že sa jedná podľa mňa o veľmi dôležitých ľudí. Ak by neboli kvalitní oni, tak celý príbeh hry by stál za bačkoru. Menší kompliment ho hádam potešil J.

Počas hry stretnete jednu zaujímavú postavu, ktorej meno nechcem vyzradiť, tak som Jonovi naznačil, že viem kam asi bude táto vetva príbehu smerovať a rovno som sa ho aj skúsil opýtať, či sme spoznali šiesteho člena grupy Sinister Six (mal som 100% istotu, že aj tak odpoveď nedostanem J). Samozrejme mi bolo povedané: „Na toto budeš musieť hrať hru a prísť na odpoveď sám“. Nečakané... avšak niečo mi hovorí, že šibalský úsmev a spôsob akým mi to bolo povedané by mohlo znamenať aj pozitívnu odpoveď, no každopádne budeme si musieť počkať.

Ohľadom nepriateľov som ešte skúsil nadhodiť, či stretneme známu tvár, ktorá už bola spracovaná vo filmoch (týmto som sa snažil aspoň trochu obmedziť veľký výber). Tu bola Jonova odpoveď opäť trochu vyhýbavá ALE potvrdil mi, že v hre je viacej zloduchov, než sme zatiaľ videli a nemôže presne povedať film, kde sme ho už mali možnosť spoznať. Tu ma teda napadá Green Goblin, Doc. Octavius, Sandman, Venom alebo Lizard. Všetci ostatní, čo boli vo filme sú už ohlásení a iba o týchto piatich nebola zatiaľ reč. Aspoň trochu sa nám zúžil výber.

Spider-Man_PS4_Preview_1532954599.jpg Spider-Man_PS4_Preview_Flip_1532954572.jpg Spider-Man_PS4_Preview_Jump_1532954587.jpg Spider-Man_PS4_Preview_MJ_1532954575.jpg
    Spider-Man_PS4_Preview_Side_1532954590.jpg Spider-Man_PS4_Preview_Swing_1532954593.jpg Spider-Man_PS4_Preview_Swing_Day_1532954579.jpg Spider-Man_PS4_Preview_Wall_1532954597.jpg

Veľmi ma zaujímalo, keďže Jon robil aj na Sunset Overdrive a Resistance 3, ktorý príbeh má najradšej a čím sa od seba jednotlivé rozprávanie príbehu odlišuje. Odpoveď spočívala v tom, že každá zo spomínaných hier bola veľmi od seba odlišná. V Resistance 3 musel úzko spolupracovať s dizajnérmi, pretože príbeh museli podať inak, než ako sme zvyknutí, keďže hlavná postava v hre neprehovorila ani slovo a ani nepriatelia neboli zrovna ukecaní. U Sunset Overdrive to bolo iné, tam prakticky vytvorili príbeh, ktorý lámal všetky bariéry, a ktorý bol považovaný za úplný úlet. U Spider-Mana mali síce celé množstvo zdrojového materiálu, ale aj tak vytvorili unikát, ktorý ešte vyrozprávaný nebol a dúfa, že ho fanúšikovia budú mať rovnako radi, ako majú radi komiksy a filmy.

Očakávania, hlavne komiksových fanúšikov, sú brutálne, tak som sa ho rovno opýtal, či si uvedomujú akú veľkú zodpovednosť majú. Samozrejme, že si ju uvedomujú a chcú, aby ani jeden fanúšik nebol sklamaný.

Jedna z otázok bola zameraná aj na jeho pocity z porovnávania ich hry zo sériou Batman od Rocksteady, keďže aj u nás na webe sa objavilo veľa názorov, že hra je tou sériou veľmi inšpirovaná. V prvom rade Jon povedal, že ak to niekto porovnáva, tak to je len dobre, keďže tie hry má veľmi rád a považuje ich za kvalitné. Na druhú stranu však nevidí veľmi priestoru na porovnanie, keďže sú hry diametrálne odlišné a dúfa, že po tých mojich dvoch hodinách si to ani ja nemyslím (pozn. ja som si to ani nikdy nemyslel).

91.JPG
    Skúsil som nadhodiť aj potenciálne pokračovanie. Tu predpokladám, že ani oni samy nemajú nič na papieroch, takže som dostal iba „Uvidíme“. Trochu som si zábavne rypol a povedal, že nech „nevidia“ ale nech to spravia, keďže to čo som videl, bude chcieť určite pokračovanie.

Posledná otázka bola skôr tak jeho otázka na mňa, keďže som naznačil, že všetky obavy, ktoré som pred hraním mal, sú zahnané. Ako by vás asi napadlo, spýtal sa ma na konkrétne obavy, aké som mal. Tu som jasne povedal že boje a swinging. Avšak po tých minútach strávených v New Yorku som ho ubezpečil, že správanie pavučiny a celkové fungovanie je to najlepšie, čom som mohol dostať. Celý prechod medzi hojdaním sa pomedzi mrakodrapy a bojom ide pekne plynulo ako rieka a všetko je to veľmi intuitívne.

Nakoniec som mu ešte raz zablahoželal k parádnej hre, ktorá aj po dvoch hodinách hrania vyzerá priam úžasne, pochválil som aj hry Insomniacu, keďže každú považujem za to najlepšie, čo herný svet ponúka a odišiel s parádnym pocitom po rozhovore s jedným z členov môjho najobľúbenejšieho štúdia.

Je možné, že som v článku na dáke postrehy zabudol. Od toho tu ale je priestor na všetky vaše otázky. Takže sa v komentároch pýtajte a ak budem vedieť tak vám určite odpoviem.

Za pozvanie na preview tour na hru Spider-Man ďakujeme spoločnosti Sony.

01.JPG 03.JPG 06.JPG 32.JPG 08.JPG 09.JPG 17.JPG

Buca, Majto 2, Letadlo a 10 ďalším sa to páči.
  2. stanleysvk

stanleysvk
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    18 Jún 2014
    Príspevkov:
    195
    Páči sa:
    153
    Po takomto preview to tu asi každý kúpi :D(y)

Stoklet a VikThor44 sa to páči.
  3. Stoklet

Stoklet
    Expand Collapse
    Moderator
    Člen Vedenia Moderator Redaktor

Registroval sa:
    16 Jún 2013
    Príspevkov:
    1 068
    Páči sa:
    1 592
    Každému to môžem iba odporúčať :=)

4. Majto 2

Majto 2
    Expand Collapse
    V.I.P. člen
    V.I.P. člen

Registroval sa:
    2 Júl 2010
    Príspevkov:
    383
    Páči sa:
    215
    Mna bavil aj Amazing Spiderman takže toto ma bude bavit určite :)

Zdielať túto stránku