Prechod z PS4 Slim na PS4 PRO - oplatí sa?

Diskusiu 'Pomoc' začal giermo18, 20 Nov 2018.

1. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    Zdravím, včera som si kúpil Samsung 55” 4K telku a zvažujem prechod z PS4 Slim na PRO. Avšak reálne skúsenosti s PS4 PRO a 4K TV nemám. Preto by som chcel vedieť či je rozdiel markantný, alebo je len to zbytočné vyhadzovanie peňazí? Pretože už aj samotné HDR u Slim spraví graficky s hrou svoje. Budem vďačný za každú radu a hlavne vaše skúsenosti. Vďaka.

2. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    1 000
    Páči sa:
    1 468
    Ja som prechadzal opacne kvoli BRUTALNEMU ramusu ktory Pro narobila (n) mam sice este jednu bielu ale aj ta pojde z domu...velka skareda a hlucna krava...a to som si myslel, ze ked som zvladol pocuvat svoju prvu 60GB PS3, nic ma uz viac nemoze prekvapit o_O

#2 Aankh, 21 Nov 2018
    Naposledy upravil: 21 Nov 2018
    poty sa to páči.
  3. poty

poty
    Expand Collapse
    Zlatý člen
    Zlatý člen

Registroval sa:
    3 Jún 2012
    Príspevkov:
    741
    Páči sa:
    412
    Aj ja mám doma obidve.Slimka aj po roku tichúčko pradie.Pročko aj ked úplne nové,no už ho je počuť.Na druhej strane,to 4k za to stojí.Záleží na tom,aké máš priority.

Aankh sa to páči.
  4. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    Tak ja čo som počul bundle s RDR2 obsahuje novú, tichú verziu CUH-7200 PS4 PRO, s novým napájacím zdrojom. Takže by som zobral jedine túto. No dočítal som sa na nete, že ani nie všetky PS4 hry (okrem exkluzivít) podporujú vyššie rozlíšenie, či aspoň vyššie snímkovanie. Preto potrebujem počuť postrehy a skúsenosti ľudí čo si prešli aj slimkom, aj pročkom. Ešte raz vďaka.

5. Dodo.13ps

Dodo.13ps
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    19 Jún 2017
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    ja som tiez presiel z FHD a slimky na 4k a pro a je to super a tiez 55ka TV od SONY:) :) napr... taky god of war a horizon pisu realne 4k.. a ine hry aj mensie napr.. 3600x1800 povedzme alebo 2k taky crash a podobne... ale na tej 4k tv a procku ti to vykresli dobre.. na konzolu za taku cenu to 4K je super.. mam aj herny pc ale len na full HD :) ale na tej 4k tv sa mi to paci viac :) a ak ti ide o graficke detaily alebo porovnanie PS-siek pozri na youtube kanal Candyland... ten tam ma fajn porovnania ci uz konzoly (hier) alebo pc/konzola atd.. momentalne drvim far cry 5 na PSku a riadne sa mi to paci.. predtym to bolo GoW... tu mas web napr.. https://www.gamesradar.com/uk/ps4-pro-confirmed-games-list/?region-switch=1540290601 ... jednotlive rozlisenia... je to updatovane na september naposledy...

a to som ps slim vtedy kupil len kvoli horizonu a zrazu bol zaujem o ps exkluzivky dalej :p (napokom som bol vzdy len ako PC hrac a to som mal len ps1 max) a nakoniec som presedlal vyssie na pro a 4k tv :D .. ale 100 ludi 100 chuti.. ale volbu nelutujem :p

a co sa tyka hlucnosti ja nvm na pro sa zatial nestazujem ... neviem mam ho na vertical stand stojane..:) ... alebo to skor soundbar prehuci, ale je pravda ze je ho pocut viac oproti slimke ale nie je to take zle :):D... :D xD ... ale nie zatial je to ok :)

Candyland https://www.youtube.com/user/CandylandGS/videos

#5 Dodo.13ps, 22 Nov 2018
    Naposledy upravil: 22 Nov 2018
  6. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    Ale mal si este Slimko ked uz si mal 4k TV? Je to skutocne taky rozdiel? Lebo ja okrem ostrosti detailov vzdialenejsich objektov tam velke zazraky na videach nevidim :D . Dolezite je ako to vnimas realne ty.

7. Dodo.13ps

Dodo.13ps
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    19 Jún 2017
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    nemal som slimku na 4k telke ale videl som to inde v praxi... :) v podstate je tam rozdiel v tej ostrosti detailov... a z tych videii na youtube to nevyznie tak rozdielne lepsie to vyzera realne tej tv ked to vidis.. uvidis.. mohol by sa aj niekto dalsi vyjadrit z ludi na fore so skusenostami s tymto :)

8. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    Vdaka kamarade za informacie. Tak vidis, nik okrem teba poradit nechcel :D . Co uz, ked uz mam 4k telku objednal som si dnes najnovsiu PS4 PRO bundle s RDR2. Takze 1TB Slim pojde v pondelok na bazos :D . Este raz vdaka.

9. Dodo.13ps

Dodo.13ps
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    19 Jún 2017
    Príspevkov:
    22
    Páči sa:
    0
    ved uvidis :) .... tak hlavne vyssie rozlisenie su ostrejsie detaily .... potom kludne napis ako sa ti to PRO pozdava.. v tom rdr bundle je ta tretia generacia PRO co by mala byt zrejme najtichsia.. ja mam tu druhu generaciu... ale zatial sa na hluk nestazujem :)

10. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    No ten bundle som objednal prave preto, ze je to najtichsia a najnovsia verzia. Hru RDR2 uz mam, tu z bandlu ani neotvaram ale ju dam na predaj.

11. EviL

EviL
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    2 Mar 2012
    Príspevkov:
    836
    Páči sa:
    615
    mal som slim klasiku a teraz mam pro limitku z gow 4 a samozrejme 4k sony a rozdiel je vidno ale cakal som viac citelny rozdiel som zaznamenal ked som hral bf4 a na shangai padal ten mrakodrap na slim a klasike mi to zacalo sekat ale na pro to ide celkom dobre

12. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    No ja mam Samsung 55NU8002 a obraz s HDR je neskutocny. To sa neda porovnat s klasickou PS4. Krasne farby, vsetko ostre, detailne. Prave som hral Spidermana a som nadseny. Takze ak mate kvalitnu 4K TV neni co riesit, jednoznacne chodte do PS4 PRO.

13. MrValicekNR

MrValicekNR
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    22 Jan 2018
    Príspevkov:
    13
    Páči sa:
    7
    Oplatí sa kúpiť ale kúp 3tiu reviziu tá ma lepší zdroj a je odost tichšia :) ja som prechádzal s PS4 Pro 7000 na 7200 a rozdiel v hlučnosti je neskutočný

14. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    25
    Páči sa:
    7
    Ved pisem, ze mam najnovsiu, kupil som bundle s RDR2, ak si presiel na tu verziu PS4 PRO, tak si ho musel kupit tiez, kedze zatial sa da kupit len bundle s RDR2 ak chces mat najnovsiu reviziu konzoly. Ako aj tak je hlucnejsie ako slimko, takze si viem predstavit, co boli predchadzajuce verzie za hlucne rakety :D .

Zdielať túto stránku