Pridané Pohľad na beta test hry The Division 2

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 9 Feb 2019.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 738
  Páči sa:
  11 176
  divis.jpg
  Tento víkend sa uskutočnil beta test pripravovaného titulu The Division 2, ktorý sme samozrejme museli vyskúšať aj my. Autori tentoraz poslali agentov divízie do nového mesta, v ktorom vládnu kriminálne živly a je tu potrebné nastoliť poriadok a stabilitu.

  S novým pokračovaním prišli aj nové výzvy. Po zdevastovanom New Yorku sa agenti divízie presúvajú do hlavného mesta Washingtonu DC, ktoré autori zapracovali v mierke 1:1. Každý blok, každá mestská štvrť, boli navrhnuté a postavené tak, aby ste si ich v hre mohli naplno preskúmať. 68 štvorcových míľ mesta sa opatrne replikovalo s cieľom napodobniť jeho skutočnú verziu. Najprv ho bolo potrebné postaviť a následne zničiť. Ulicu po ulici. Mesto v prvej vlne zmohla vírusová epidémia, ďalej ochrnutie infraštruktúry a následne invázia síl, ktoré začali pomaly ničiť to, čo z neho ostalo. Každá lokalita a každý kút rozpráva nejaký príbeh. Union Station na východe bolo miestom nultého pacienta v DC a je plné vládneho a vojenského vybavenia, zatiaľ čo v bohatom Georgetowne na západe narýchlo vybudovali steny, ktoré však nezabránili šíreniu infekcie.


  Tvorcovia sa snažili priniesť do hry čo najviac rozmanitosti a musím povedať, že sa im to aj podarilo. Prechod ročného obdobia zo zimy na jar hre prospel. Washington je pestrejší, keďže okrem obytných a komerčných zón (ktoré boli v NY) do prostredia zapracovali aj vládne štvrte, miesta prekypujúce zeleňou a predmestia. Každému prostrediu musíte prispôsobiť svoju taktiku a pomôcť pri oslobodení jeho kľúčových miest. Rozľahlé ulice pred nákupným strediskom sú vhodné na ostreľovačku, zatiaľ čo v úzkych uličkách Georgetownu príde na rad brokovnica. Ulice sú samozrejme posiate vrakmi vozidiel (na ktorých môžete aj tentoraz zatvárať dvere) a rôznym druhom bordelu, takže vždy sa nájde objekt, ktorý poskytne krytie. Následne jednoduchým stlačením X sa môžete plynulo presúvať z jedného krytia do druhého a pomaly postupovať vpred. V uliciach často narazíte na boje medzi obyvateľmi a skupinkami nepriateľov a ak máte chuť, môžete tieto konflikty rýchlo vyriešiť.


  Nepriatelia nie sú blbý a väčšinou sa im poradí nájsť dobré miesto, z ktorého vám vedia zavariť. V hre je niekoľko druhov nepriateľských frakcií ako Hyenas (drogami poháňaní fanatici), True Sons (domobrana, ktorá vládne tvrdou rukou), The Outcasts (nakazení jedinci, ktorí čakajú na smrť na Rooseveltovom ostrove) a Black Tusks, čo je v podstate veľmi dobre vybavená frakcia, ktorá sa moderným arzenálom môže rovnať agentom divízie. V bete sme väčšinou likvidovali tú najslabšiu frakciu. Ich hlavná sila je v počte a keď sa začnú valiť zo všetkých strán, je vám jasné, že bez taktiky sa nezaobídete. Navyše niektorí jedinci sa neboja rozbehnúť sa priamo pred vašu hlaveň a tak nestačí len postupovať vpred, ale občas aj zaradiť spiatočku. Náročnosť vašich súperov označuje farba grafiky, ktorá reprezentuje ich život, takže ak napríklad zbadáte žltú lištu, nasaďte do boja svoj najlepší arzenál.


  PvP bojisko s názvom Dark Zones vracia aj v druhom pokračovaní. Tri temné zóny sú umiestnené na okrajoch Washingtonu DC, keďže tvorcovia nechceli rozdeliť mesto umiestnením zóny do jeho stredu. Hráči sa v týchto Dark Zones stretávajú a zvádzajú náročné boje s cieľom ukoristiť čo najlepšie vybavenie a dostať sa živý von. PvE misie hráčov pomaly vedú po okraji týchto zón a dúfajú, že vás nalákajú dovnútra. Vybavenie však získavate aj počas plnenia rôznych misií a už tradične vypadávajú z porazených nepriateľov. Ich silu rozlíšite podľa úrovne a farby. Zvyšovaním levelu vášho agenta musíte investovať aj do vybavenia, ktoré môžete samozrejme nájsť alebo kúpiť. Odmenou vám následne bude jeho väčšia odolnosť pri prestrelkách. Agenti majú k dispozícii moderný arzenál, ktorý je zaradený do ponuky Skillov. V bete som si napríklad vybral stacionárnu vežičku, ktorá mi výrazne pomohla pri likvidácií súperov alebo malú mínu s automatickým navádzaním na najbližší cieľ. Tieto skilly sa neminú a stačí si len počkať určitý čas, pre ich opätovné použitie.

  Pokračovanie The Division 2 od Ubisoft Massive má nabehnuté na celkom slušnú kooperačnú strielačku, ktorá vo všetkých smeroch prekonáva svojho predchodcu. Ak ste v zasneženom New Yorku zabili niekoľko desiatok hodín, tak zdevastovaný Washingtonu DC sa v marci stane vaším druhým domovom. The Division 2 sa dostane do predaja 15. marca 2019.

  Ako sa vám beta páčila? Navnadilo vás na kúpu hry alebo sa jej oblúkom vyhnete? Podeľte sa so svojimi dojmami v komentároch.


  Zdroj: PlayStation Blog
   
  #1 Lukáš Lehocký, 9 Feb 2019
  Naposledy upravil: 9 Feb 2019
  deserttux, dodo19 a spyke127 sa to páči.
 2. .xXJavisXx.

  .xXJavisXx.
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  30 Jan 2015
  Príspevkov:
  1 360
  Páči sa:
  954
  Division bola dobra. Pri launchi som ju presiel, pomotal sa v dark zone a rychlo predal lebo hra bola v zaciatkoch a end game bol slabsi. Potom sa vratil po 2 rokoch a dal si Survival mod co bolo to najlepsie co som v tej hre hral. A prva extrakcia po 30 neuspesnych pokusoch bol herny orgazmus. Takze toto teraz radsej nekupim. Pockam nech veci doladia a mozno pak :)
   
 3. majkoveda

  majkoveda
  Expand Collapse
  V.I.P. člen
  V.I.P. člen

  Registroval sa:
  26 Feb 2012
  Príspevkov:
  2 548
  Páči sa:
  4 954
  najviac ma v bete bavilo,ked sa ukazal konecne boss a vyskocila hlaska DELTA 03:D:D:D
   
 4. ati360

  ati360
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  2 Júl 2010
  Príspevkov:
  701
  Páči sa:
  403
  Bude aj open beta?
   
 5. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 738
  Páči sa:
  11 176
  Bude, zatiaľ ale neprezradili kedy.
   

Zdielať túto stránku