Pridané PlayStation 5 vyjde koncom roka 2020

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 8 Okt 2019.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  8 217
  Páči sa:
  11 402
  ps5 (1).jpg
  Sony dnes na svojom PlayStation Blogu zverejnila, že nová generácia PlayStation konzoly vyjde koncom budúceho roka. Dočkali sme sa aj potvrdenia oficiálneho názvu - PlayStation 5.

  Nové informácie sa týkajú hlavne ovládača, ktorý ponúkne dve kľúčové inovácie. V prvom rade sa zbaví “rumble” technológie vibrácií, používanej od 5. generácie herných zariadení a nahradí ju haptics, ktorá umožní jemnejšie odozvy. Vo výsledku pocítite, či narazíte autom do betónovej steny alebo sa šmyknete na futbalovom ihrisku. Odozva bude taká jemná, že môžete takisto pocítiť druh povrchu, po ktorom práve idete.

  Druhou inováciou sú takzvané adaptívne triggery (L2/R2), ktorých odpor budú môcť programovať priamo vývojári. Vďaka tomu pocítite napríklad napínanie šípu na luku alebo pridávanie plynu vozidla na nerovnom povrchu. Spolu s haptic technológiou hráčom ponúknu zážitok, ktorý lepšie simuluje rôzne akcie. Vývojári už dostali prvé verzie nového ovládača a tak môžu vylepšenia zapracovať do svojich hier.

  Konzola údajne bude podporovať aj 4K Blu-ray disky a podľa vývojárov vyzerá devkit podobne, ako na obrázkoch od LetsGoDigital.

  Nové informácie nám bude Sony dávkovať v priebehu celého roka. PlayStation 5 vyjde koncom roka 2020.
   
  VikThor44 sa to páči.
 2. El_Scorpio

  El_Scorpio
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  6 Feb 2013
  Príspevkov:
  619
  Páči sa:
  1 000
  Chýba vám tu zaujímavá informácia, že sa budú dať inštalovať separé kampaň pre jedného hráča a multiplayer časti hry. Čo je výborné pre ľudí bez aktívneho PS+, nemusia si držať na disku dáta, ktoré nemôžu použiť. Poprípade naopak, CoD maniaci & spol., ktorí o kampaň ani nezakopnú si môžu držať na disku iba obľúbený MP.
   

Zdielať túto stránku