Pridané PlayStation 5 už má na konte cez 19 miliónov predaných kusov

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 10 Máj 2022.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor Recenzent

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  10 657
  Páči sa:
  12 103
  PS.jpg
  Sony zverejnila svoju finančnú správu za fiškálny rok 2021, z ktorej vieme vyčítať, že za posledný rok spoločnosť predaja cez 11.5 milióna kusov PlayStation 5. Celkové číslo sa tak vyšplhalo na 19.3 milióna predaných kusov.

  Samozrejme stále je problém s dodávkami konzol a spoločnosť nie je schopná držať krok s dopytom čiastočne kvôli nedostatku čipov. Podľa toho, čo povedal Intel, sa možno dočkáme plynulej výroby PS5 až v roku 2024. Sony si však verí a tento rok plánuje do obývačiek hráčov dodať ďalších 18 miliónov zariadení.

  PS4 sa stále drží na hranici 117 miliónov predaných kusov. Čo sa týka hier, Sony za posledný štvrťrok zaznamenala prudký nárast, za čo zrejme môžu hity ako Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 alebo Elden Ring. PS+ si platí momentálne okolo 47.4 milióna užívateľov, čo je oproti minulému roku trochu pokles (47.6 milión užívateľov). Mesační aktívni používatelia (všetci ľudia, ktorí využívajú PlayStation Network) sa udržiavajú na čísle 106 miliónov.

  Sony tiež prekvapivo vypustila nové aktualizácie pre zariadenia PlayStation 3 (update 4.89) a PS Vita (update 3.74). Tieto dve aktualizácie v podstate odstraňujú možnosť vytvoriť si účet PSN na samotných systémoch a teraz sa vyžaduje smartfón alebo počítač. Taktiež zavádza dvojfaktorové overenie.
   
  Midian79 sa to páči.

Zdielať túto stránku