Pridané PlayStation 5 ukazuje svoje užívateľské rozhranie

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 15 Okt 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 097
  Páči sa:
  11 698
  ux.jpg
  Sony nám dnes konečne odhalila nové užívateľské rozhranie konzoly PlayStation 5 (UX), ktoré je zamerané hlavne na samotného hráča. Jeho čas na hranie je cenný a mal by mať zmysel. Preto všetky nové funkcie, ktoré spoločnosť pripravila, sú inšpirované týmto konceptom a víziou. Nové UX predstavuje niekoľko nových funkcií navrhnutých tak, aby zážitky z hrania boli zábavnejšie, pútavejšie, osobnejšie a sociálnejšie.


  Jedným z najdôležitejších bodov je nové Centrum kontroly (Control Center), ktoré poskytuje okamžitý prístup k takmer všetkému, čo od systému potrebujete, jediným stlačením tlačidla PlayStation na bezdrôtovom ovládači DualSense - to všetko bez opustenia hry.

  Pridaná bola tiež nová funkcia s názvom Aktivity (Activities), ktorá vám má priblížiť kľúčové prvky hrania. Aktivity sa zobrazujú prostredníctvom kariet na obrazovke v Centre kontroly, ktoré vám umožňuje objavovať nové možnosti hrania, vrátiť sa k veciam, ktoré ste nestihli, skočiť priamo do úrovní alebo výziev, ktoré chcete hrať, a oveľa viac. Niektoré karty aktivít je možné prepnúť do režimu obraz v obraze, takže si ich môžete prezrieť bez toho, aby ste museli opustiť hru.

  50488259263_7f3e75fabd_h.jpg

  Navigácia v rozhraní, prepínanie medzi hrami a preskakovanie do online zápasov sa deje rýchlo, pretože v Sony prebudovali celý softvérový balík z konzoly na sieť, aby vám priniesli skutočný zážitok budúcej generácie. Veria, že čím menej času strávite čakaním na interakciu so systémom, tým viac času budete musieť stráviť hraním hier.

  Súčasný stav užívateľského rozhrania PS5 nie je definitívny a do vydania sa môže ešte zmeniť.
   
  #1 Lukáš Lehocký, 15 Okt 2020
  Naposledy upravil: 15 Okt 2020
  GamerkoMT, Stoklet a Letadlo sa to páči.

Zdielať túto stránku