Pridané Nové detaily o hre Spider-Man (2. časť)

Diskusiu 'Novinky' začal Stoklet, 15 Apr 2018.

 1. Stoklet

  Stoklet
  Expand Collapse
  Moderator
  Člen Vedenia Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  16 Jún 2013
  Príspevkov:
  1 215
  Páči sa:
  1 744
  metro.png
  Minulý týždeň sme Vám priniesli prvú časť zo série článkov o Spider-Manovi a keďže Game Informer neprestáva s prívalom informácií, tak je dnes čas na pokračovanie tejto rozbehnutej série.

  V prvom rade sa zmienim ešte o veľkosti sveta, ktorú som v minulom článku zabudol spomenúť. Pri otázke či bude svet pavúčieho muža väčší než ten v Sunset Overdrive, sa Bryan Intihar vyjadril, že bude podstatne väčší. Tí, ktorí Sunset Overdrive od Insomniacu hrali, vedia, že už tam bol svet vcelku rozsiahly, takže v tomto ohľade sa je na čo tešiť.

  Insomniac bližšie ozrejmil aj veci ako sú gadgety ( rozličné pomôcky, ktoré Spidey bude používať na svojej ceste), špeciálne schopnosti alternatívnych oblekov a samozrejme aj aktivity, ktoré budete môcť robiť mimo hlavnú dejovú linku.

  Gadgety:

  Pre tých, ktorí hrali sériu Ratchet and Clank, nemusím asi veľmi vysvetľovať o čo sa jedná, keďže táto séria nimi bola presiaknutá skrz na skrz. Či to bola disko guľa, R.Y.N.O., Mr. Zurkon alebo rozličné strelné zbrane, Insomniac ukázal, že vie presne ako s týmito vecami narábať. Takže to, že je Peter Parker vynálezca, im otvorilo neskutočné množstvo možností, čo do hry implementovať. Bryan Intihar dokonca povedal že sa jedná o "perfektné manželstvo" medzi Spider-Manom a jeho vynálezmi. Tak ako chlpatý Lombax Ratchet aj Spider-Man bude mať klasický "gadget wheel" z ktorého si budete môcť vybrať svoj preferovaný vynález. Pre Game Informer Insomniac ukázal tri základné hračky, ktorými bude náš priateľský sused Spider-Man disponovať a ktoré budete môcť vylepšovať.


  Tripwire (spúšťacia pasca)

  [​IMG]

  Túto malú srandu sme mohli vidieť už na minuloročnej E3, kde ju Spidey pár krát použil. Ak budete hrať stealth a nebudete teda chcieť aby vás nepriatelia zbadali, tak stačí pascu hodiť na stenu a keď okolo nej pôjde nepriateľ, tak pasca vystrelí pavučinu, pritiahne nepriateľa k stene a obalí ho pavučinou aby sa nemohol hýbať. V prípade boja, môžete byť trochu kreatívnejší a streliť ju rovno na nepriateľa, ktorého to potom pritiahne k jeho kolegovi, ako môžete vidieť hore na gifku.
  Zaujímavá je situácia, kedy nad použitím tejto pasce nebude mať absolútnu kontrolu. Ak sa bijete s niekým na streche a "nešťastne" ho z nej zhodíte, tak sa pasca automaticky aktivuje a padúcha pripavučinuje k stene, aby sa zachovalo to, že Spider-Man nikdy nikoho nezabije. Pri tomto použití sa vám však nebudú míňať zásoby, keďže sa jedná o automatickú vec.

  Web Bomb (pavučinová bomba)

  [​IMG]
  Názov asi vysvetľuje všetko. V boji môžete hodiť pavúčiu bombu, ktorá keď spadne na zem tak vzlietne a exploduje. Explózia následne vystrelí pavučinu do každého smeru a každého nepriateľa, ktorí stoji vedľa nej zapavučinuje. Táto šikovná hračka bude veľmi užitočná pri boji s viacerými nepriateľmi. Vylepšením získate dlhší čas, počas ktorého budú nepriateľa neschopní pohybu.

  Spider-Drone
  Kto by to bol povedal, ale jedná sa o klasického drona, ktorého Spider-Man vyhodí do vzduchu a ten následne lieta ponad nepriateľmi a strieľa po nich pavučinu alebo iba slúži na odlákanie pozornosti. Pre tých, ktorí si hru predobjednajú, bude dron dostupný v rámci bonusov od začiatku. Bude sa dať získať aj normálne hraním.

  Obleky:

  O oblekoch sme čo to popísali už v minulom článku ale dnes nám tu bude naservírovaných trochu viacej informácií. Intihar sa nechal počuť, že otázka či budú v hre viaceré obleky bola asi najčastejšia, ktorú počul. Chceli však, aby mohol byť každý hráč presne taký Spider-Man, akým odjakživa chcel byť. Game Informer videl v hre momentálne 24 siluet, zobrazujúcich rozličné obleky, avšak Intihar iba ukázal prstom a povedal " Toto nie je finálne číslo, toho bude viacej". Niektoré obleky budú inšpirované filmom iné komixom a niektoré budú špeciálne vytvorené pre túto hru. V oblekoch sa medze nekladú.... Počas predvádzačky boli prezentované zatiaľ 4 obleky.

  Classic suit ( Klasický oblek )
  Hru budete začínať v klasickom Spider-Manovom obleku. Bude mať klasické čierne pavúčie logo na ktoré sme navyknutí a aj klasické boty. Jeho špeciálna schopnosť bude zvyšovanie sily.

  Advanced suit ( Zdokonalený oblek )
  Tento oblek bol špeciálne navrhnutý Insomniacom a je to presne ten, ktorý všade môžete vidieť. Vyhotovíte si ho niekedy na začiatku a jeho vizuálna stránka nebude to jediné čo ho bude odlišovať od ostatných hier. V príbehu bude jasne vysvetlené prečo ma Spidey teraz biele logo.
  cell.png

  Noir suit ( Noir oblek )
  O tomto obleku prakticky nič nevieme, iba že je inšpirovaný komixom.
  Noir.png
  Spider-Punk suit ( Spider-Punk oblek )
  Asi najviac "pripečený" kostým, ktorý bol zatiaľ predstavený. Návrh pochádza z komixu a keď ho budete nosiť, tak Spider-Man môže vytiahnuť gitaru a zahrať sólo, ktoré vytvorí okolo neho menší výbuch. No, treba počkať ako to bude vyzerať v reále :D
  spiderpunk.jpg

  Iron Spider suit ( Iron Spider oblek )
  Tu mal Insomiac menší únik informácií, keďže bol potvrdený aj oblek, ktorý bude nosiť Spidey v najnovšom filme Avengers. Mohli ste ho vidieť už na konci Homecoming, keď ho Petrovi núkal Tony Stark. Nevie sa ešte akými vlastnosťami bude tento oblek disponovať, ale vyzerá rozhodne pekne. Oblek získate ako predobjednávkový bonus.


  spider_man_iron_spider_pre_order_1.jpg
  spider_man_iron_spider_spidey_suit_ps4__1523620241785.jpg


  Sidequesty:

  [​IMG]

  General crime ( Klasická kriminalita )
  Počas toho ako si pekne "lietate" mestom, tak budete môcť zakročiť proti rozličnej kriminalite. Či už to bude lúpež alebo naháňačka áut, určite sa nudiť nebudete. Intihar povedal, že bude možné zakročiť aj proti drogovým dealerom a gangu Mr. Negative. Všetky tieto akcie sa budú vyvíjať počas príbehu aby sa zabezpečila rozmanitosť.

  Black Cat Stakeouts ( Stávky Black Cat )
  V hre narazíte aj na známu Spider-Manovu, občas spoločníčku, Feliciu Hardy, známu skorej pod nickom Black Cat. Jej misie vám pomôžu zistiť, čo v meste robí a tým objavíte jej príbeh.

  Taskmaster Missions ( Misie od Taskmastera )
  Taskmaster je známy Spider-Manov nepriateľ, ktorého schopnosť spočíva v možnosti okopírovať schopnosti druhých, len čistým pozeraním sa na ne. Game Informer mal možnosť hrať misiu v ktorej museli nájsť tikajúcu bombu. Následne ju bolo treba vyhodiť do vzduchu a vystreliť na ňu čo najviac pavučiny, aby sa utlmil výbuch. Čím viacej pavučiny na bombu vystrelili, tým viacej bodov za misiu získali. Je pravdepodobné, že Taskmaster bude v tieňoch pomaly sledovať vaše pohyby.

  Oscorp Research Stations ( Výskumné stanice Oscorpu )
  Harry Osborn je počas príbehu Spider-Mana v Európe, avšak pred tým než odíde, poprosí Petra, aby sa popozeral po mobilných výskumných staniciach roztrúsených po meste. V podstate sa bude jednať o súboje z časom, kde bude vašou úlohou napríklad preletieť pár objectivami aby ste získali vzorky. Tak ako u Black Cat, aj tu môžeme očakávať dáky príbeh medzi Harrym a Petrom.

  Fisk Bases ( Základne Fiska )
  fiskbase.jpg

  Wilson “Kingpin” Fisk je zatknutý počas úvodných misií v hre, avšak to neznamená, že jeho obchody budú zrušené. Po celom meste sú roztrúsené Fiskove "základne", kde sa jeho kumpáni snažia udržať jeho biznis pod kontrolou. Vašou úlohou bude ich jednoduchá eliminácia.

  Peter’s Old Backpacks ( Staré Petrove batohy )
  Po meste budú rozmiestnené staré batohy Petra Parkera a ak splníte ich misiu tak sa môžete niečo dozvedieť o tom ako sa Peter dostal až do tohto bodu, kedy je skúsený Spider-Man. Nájsť môžete aj informácie o tom, ako si Spidey zhodovil svoje prvé sieťomety.

  Keďže už z minula vieme, že klasický Spidey swing bude pravdepodobne v tejto hre spravený poriadne, tak je čas sa pozrieť na samotné súboje. Keďže sa jedná už o skúseného Spider-Mana, tak bude postavení hneď do pozície hrdinu, z ktorého sa stane ku koncu ešte "väčší hrdina". Súboje nebudú iba o kombách ale skorej o rozličných veciach, ktoré svojim nepriateľom budete môcť spraviť. Či už ich vyhodíte do vzduchu a tam ich poriadne zapavučinujete a následne ich hodíte o zem alebo po nich hodíte rovno pascu, všetko bude záležať na tom ako si svoj systém navrhnete. Z rozličných videí to vyzerá na poriadnu dávku možností a spolu s možnosťou použitia rozličných gadgetov, sa vám otvára množstvo variácií ako hru hrať. Pre info si môžete aj pozrieť video, kde Bryan Intihar všetko pekne aj ukáže. Lebo ako sa vraví.... lepšie raz vidieť ako 10 krát čítať.


  Záverečná informácia rozhodne poteší všetkých, ktorí sa nepovažujú za úplne zdatných v angličtine. Spider-Man príde na naše konzoly aj spolu s českou lokalizáciou a tým pádom si všetci budú môcť užiť aj tie najhlbšie časti príbehu bez potreby používať slovník.

  cesketitulky.PNG

  Hra Spider-Man vychádza už 7. septembra exkluzívne pre konzolu PS4.

  Pokračovanie článku po ohlásení nových informácií.


  Zdroj: GameInformer
   
  #1 Stoklet, 15 Apr 2018
  Naposledy upravil: 17 Apr 2018
 2. benco666

  benco666
  Expand Collapse
  Platinový člen
  Platinový člen

  Registroval sa:
  7 Sep 2010
  Príspevkov:
  1 004
  Páči sa:
  1 365
  prečo ma Spidey teraz biele logo - lebo je to rasista? :D /White Knight/
   
 3. martinbucek

  martinbucek
  Expand Collapse
  Gamer

  Registroval sa:
  11 Nov 2014
  Príspevkov:
  220
  Páči sa:
  125

  hej hej a miles morales je potom dvojity rasista, lebo ma cierny oblek
   
 4. benco666

  benco666
  Expand Collapse
  Platinový člen
  Platinový člen

  Registroval sa:
  7 Sep 2010
  Príspevkov:
  1 004
  Páči sa:
  1 365
 5. Ray-Velcoro

  Ray-Velcoro
  Expand Collapse
  Gamer

  Registroval sa:
  31 Aug 2015
  Príspevkov:
  224
  Páči sa:
  240
  za mňa sklamanie
   
 6. ati360

  ati360
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  2 Júl 2010
  Príspevkov:
  694
  Páči sa:
  402
  Velmi sa na tu hru tesim :) vyzera to famozne po kazdej stranke.
   
 7. VikThor44

  VikThor44
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  10 Mar 2016
  Príspevkov:
  1 258
  Páči sa:
  756
  Som namotany
   
  ati360, BlackHawk a Stoklet sa to páči.
 8. BlackHawk

  BlackHawk
  Expand Collapse
  PlayStation Padawan

  Registroval sa:
  19 Feb 2015
  Príspevkov:
  305
  Páči sa:
  172
  zacinam byt aj ja :D
   
  ati360 sa to páči.
 9. TomiSVK89

  TomiSVK89
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  20 Jan 2014
  Príspevkov:
  1 106
  Páči sa:
  1 840
  Vyzerá to fajn pri najhoršom to bude aspoň dobrá oddychovka :D
   
 10. JaroKakashi

  JaroKakashi
  Expand Collapse
  Zelenáč

  Registroval sa:
  7 Júl 2012
  Príspevkov:
  36
  Páči sa:
  4
  to pri akejkolvek verzii pri preorder dostaneme bonus ???
   

Zdielať túto stránku