Pridané Metro Exodus nie je open-world hra ale ponúka obrovské úrovne

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 8 Feb 2018.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 317
  Páči sa:
  10 841
  metro gameinformer (5).jpg
  Posledné číslo GameInformeru prináša čerstvú nálož informácií z očakávaného pokračovania Metro Exodus, ktoré postihlo niekoľko veľkých zmien. V skratke vám ich popíšeme v nasledujúcich riadkoch.

  V predošlým Metro hrách sa hráči väčšinu času zdržiavali v podzemí a na povrchu sme sa dlho nepremávali, práve kvôli radiácii a rôznym mutantom. Práve toto je jedna z vecí, ktorá sa v Metro Exodus zmení. Hra síce neponúkne úplne otvorený svet, ale bude obsahovať veľké, otvorené a rozmanité mapy, ktoré budú prevažne zasadené na povrchu. V Last Light mala najväčšia plocha rozlohu 200 x 100 metrov, v Exodus to bude až 2000 x 2000, čo je niekoľkonásobne viac. Predošlé tituly sa tiež odohrávali v priebehu niekoľkých dní, no najnovšie dobrodružstvo sa pretiahne až na rok, čo hráčom ponúkne rôzne ročné obdobia. V jednej chvíli budeme bežať pred zmutovaným medveďom v zasnežených horách a neskôr sa ocitneme v pustom prostredí s horiacimi ropnými plošinami, ktoré trochu pripomína hru Mad Max.

  Tvorcovia zo štúdia 4A potvrdili, že Exodus nie je open-world hra a do už dokončených úrovní sa nebude dať vrátiť. Budú totiž prepojené príbehovými misiami, avšak nájdete v nich aj niekoľko vedľajších aktivít, ktorých existenciu odhalíte vďaka rôznym zápiskom a rozhovorom. Svet v hre je dostatočne veľký na to, aby podporoval aj vozidlá, ktoré už sú potvrdené.

  metro gameinformer (3).jpg

  metro gameinformer (4).jpg
  Vonkajší svet predstaví nové frakcie, s ktorými môžete mať dobré ale aj zlé vzťahy. Tie závisia hlavne od toho, ako budete zaobchádzať s ich členmi počas vašich prieskumov. Otvorené nepriateľstvo sa samozrejme bude stretávať s agresivitou. Autori vylepšili bojový a stealth systém, takže opäť je na vás, akou cestou sa vydáte. Nepriateľov môžete zmasakrovať do posledného člena alebo ich bez povšimnutia obísť. Animácie pri likvidácií sa budú líšiť podľa toho, akú máte zbraň, ako rýchlo postupujete a v akej vzdialenosti sa od nepriateľa nachádzate. Počas dema sa redaktori stretli s frakciou náboženských fanatikov, ktorí uctievali obrovskú rybu žijúcu v neďalekom jazere.

  Na konci každého dobrodružstva sa vrátite do lokomotívy pomenovanej The Aurora, v ktorej budete jazdiť po krajine. Jej obyvatelia a vybavenie sa bude počas postupu hrou meniť. Môžete si tu doplniť muníciu a rozprávať sa s postavami.

  metro gameinformer (1).jpg

  V pôvodných Metro hrách bola munícia používaná ako platidlo, čo sa po novom mení. V Exodus budete hľadať materiály alebo chemikálie a z nich si vyrábať to, čo potrebujete, vrátane munície. Podobný systém sme mohli vidieť napríklad v sérii Fallout. Taktiež môžete z nájdených zbraní zobrať rôzne doplnky, hlavne, väčšie zásobníky či optiku a pridať si ich na zbrane, ktoré reálne používate. Zbrane bude navyše potrebné udržovať v čistote. Fungovať budú síce vždy, ale ak nezabezpečíte údržbu, tak budú doslova pľuť blato, čo bude mať za následok slabšie poškodenie a horšiu presnosť.

  metro gameinformer (2).jpg

  Metro Exodus presný dátum vydania nemá, ale vyjde tento rok na jeseň. Užijú si ho PS4, Xbox One a PC hráči.

   
 2. Chris558

  Chris558
  Expand Collapse
  PSmania Big Boss

  Registroval sa:
  6 Aug 2011
  Príspevkov:
  2 764
  Páči sa:
  4 216
  To neni problem, nepotrebuje každà hra byt open world bezvyznamne ..
   
  SimonSvK, Peckinger a stanleysvk sa to páči.

Zdielať túto stránku