Pridané Kvalita PS+ ponuky už nie je to, čo bývala

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 27 Jan 2022.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor Recenzent

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  10 664
  Páči sa:
  12 089
  ps+,.jpg
  Sú niektoré udalosti v hernom priemysle, ako napríklad 70 miliardová kúpa vydavateľa Activision Blizzard, ktoré Sony jednoducho ovplyvniť nemôže a musí to len prijať. No potom sú tu veci, ktoré môže robiť aj lepšie - a spôsob, akým na svojich predplatených službách narába s cross-gen hrami, je jednou z nich.

  Napríklad budúci mesiac zamieri do ponuky PS+ ponuky hra Planet Coaster: Console Edition, ktorá je v skutočnosti dostupná aj na PS4. Z nejakého dôvodu si však pluskovú verziu budú môcť stiahnuť len majitelia konzoly PlayStation 5. Pritom tento mesiac si cross-gen hry Deep Rock Galactic a DIRT 5 mohli stiahnuť vlastníci oboch konzol. Podobné situácie nastávali aj minulý rok, keď sme si napríklad pri hre Mortal Shell nemohli stiahnuť PS5 upgrade, aj napriek tomu, že bol dostupný zadarmo. Pritom sa ani nejedná o nejaké silné hity, ale priemerné hry, ktoré každý mesiac vymetajú výpredaje. V tomto smere je prístup Sony veľmi nekonzistentný a zvláštny.

  Výnimkou nie je ani ďalšia platená služba PS Now, kde je titul ako GTA 3 Definitive Edition obmedzený len na PS4 verziu, pričom PS5 upgrade má byť zadarmo.

  Ani samotná ponuka PS+ už nie je to, čo bývala. Sony nám pravidelne dávkuje EA hry, ktoré sú za pár drobných dostupné skrz EA Play - EA Sports UFC 4 (február 2022), Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville (august 2021), Star Wars: Squadrons (jún 2021) alebo Battlefield V (máj 2021). Najnovšie navyše začali ponúkať aj nejaký zvláštny osekaný obsah veľkých hier ako napríklad edícia Godfall: Challenger Edition, alebo vystrihnuté DLC Tiny Tina z Borderlands 2 (za £7.99/$9.99), ktoré navyše už raz bolo v ponuke PS+ ako súčasť Handsome kolekcie Borderlands hier v júni 2019. Kedysi v začiatkoch bola kvalita ponuky úplne inde a aj napriek tomu, že občas sa im podarí trafiť klinec po hlavičke, je to väčšinou roka bieda.

  Sony by už mala začať s týmto niečo riešiť. Konkurencia totiž dostáva nové hry v deň vydania za cenu mesačného predplatného a my si pomaly nemôžeme ani stiahnuť PS5 upgrade, ktorý je bežne zadarmo.

  Zdroj: Pushsquare
   
  #1 Lukáš Lehocký, 27 Jan 2022
  Naposledy upravil: 27 Jan 2022
  Domarik sa to páči.
 2. mantis

  mantis
  Expand Collapse
  Miestny fanboy

  Registroval sa:
  6 Máj 2010
  Príspevkov:
  511
  Páči sa:
  128

Zdielať túto stránku