Pridané Hra roka 2016 užívateľov PSManie

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 4 Jan 2017.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    5 092
    Páči sa:
    8 498
    top 5.jpg
    Všetky hlasy boli úspešne spočítané a tak si môžete pozrieť, akú hru ste si vybrali vy, členovia PSManie, na prvé miesto. Číslo jedna v rebríčku značne prevalcovalo všetky ostatné tituly a platinový kov si jednoznačne zaslúži.

Nikoho zrejme neprekvapí, že prvé miesto obsadila úspešná exkluzivita od Naughty Dogu - Uncharted 4, ktorá si z celkového počtu hlasov ukrojila až 55%. Ďaleko za ňou sa umiestnila vojnová FPS Battlefield 1 (11%) a Lara Croft s titulom Rise of the Tomb Raider (5%). S rovnakým počtom hlasov si 4. a 5. miesto rozdelili hry Dark Souls 3 a Overwatch (2%).

Členovia PSManie dali svoje hlasy celkovo až 29 hrám. My vám ponúkame prvých 12. priečok:

1. Uncharted 4: A Thief's End :platinum:

2. Battlefield 1

3. Rise of the Tomb Raider

4. - 5. Dark Souls 3, Overwatch

6. Final Fantasy XV

7. - 9. Dishonored 2, Ratchet and Clank, Watch Dogs 2

10. - 12. Titanfall 2, Doom, The Last Guardian

Už tradične vám prinášame aj rebríček TOP 5 hier redakcie PSManie. Nezabudnite nám do komentárov napísať aj vašu päťku najlepších hier v tomto roku.

u4.jpg
    Lukáš Lehocký
    Vybrať päticu svojich najobľúbenejších hier roka 2016 mi robilo trochu menšie problémy. Ohľadom prvého miesta som si bol však 100% istý - Uncharted 4. V Naughty Dog to jednoducho vedia a ponúkli pútavý príbeh a výborný gameplay, zabalený do nádherného grafického kabáta. Hneď za Nathanom sa umiestnila dvojica malých hrdinov s titulom Ratchet and Clank. Aj keď sa nejednalo o žiadne veľké pokračovanie, hra ma neskutočne bavila a touto cestou prosím štúdio Insomniac Games, aby zapracovali na plnohodnotnom pokračovaní. Tretia priečka patrí Lare Croft a jej rozšírenej edícii 20 Years Celebration. Síce na Drakea nestačila ale na moju konzolu dorazila s množstvom bonusového obsahu, čo ma zabavilo na dlhú dobu. Svoj rebríček trochu oživím aj nejakou tou FPS hrou. Nebude to Battlefield 1 ani Call of Duty ale Titanfall 2, ktorý ma tento rok zaujal hlavne svojou kampaňou. Príjemné ovládanie, pekná grafika a naozaj zaujímavý príbeh a zasadenie. Na posledné miesto som mal viacero adeptov ale rozhodol som sa sem zvoliť Watch Dogs 2. Hra bola aspoň pre mňa príjemným prekvapením a užil som si ju omnoho viac než suchý, prvý diel. Samozrejme ani tento rok som sa nevyhol sklamaniam, z ktorých najväčšie má podobu Mafie 3.

tr.jpg
    Anatol333
    Môj list TOP 5 hier za rok 2016 nebude asi žiadnym veľkým prekvapením. Prvé miesto - Uncharted 4 je klasika a dobrodružstvo Nathana by si mal každý vyskúšať. Naughty Dog je skvelé štúdio a dokazujú to pri každom svojom titule. Druhé miesto patrí pokračovaniu dobrodružnej jazdy novej Lary Croft. Rise of the Tomb Raider je skvelá hra a v edícií 20 Years Celebration je to niečo, čo si po ročnom čakaní určite zaslúžime. Tretiu pozíciu by som dal návratu legendy - Ratcher & Clank. Zábava, zábava a ešte raz zábava. Tak by som stručne popísal túto akčnú, animovanú hopsačku. Vrelo odporúčam a nie len pre deti. Pred posledné miesto patrí bojom na frontoch prvej svetovej vojne. Battlefield 1 ukázal, že história má stále čo ponúkať a predviedol nám hrdinské, veľkolepé boje a epické príbehy rôznych vojakov vo vojne, ktorá mala ukončiť všetky vojny. Posledné miesto u mojich TOP 5 2016 patrí Final Fantasy XV, ktoré má úžasný súbojový systém a epický príbeh. Overwatch, Titanfall 2, Dark Souls III a mnoho ďalších hier patrí samozrejme k špici roku 2016. Samozrejme nebolo všetko také ideálne a dokonalé. To najväčšie sklamanie pre mňa bol titul No Man's Sky.

Skvelý herný rok máme za sebou a mám také tušenie, že 2017 bude ešte lepší.

rac.jpg
    Stoklet
    Vybrať päť najlepších hier roku 2016 nebol až taký veľký problém, horšie bolo určiť prvé až piate miesto, keďže každá hra si ma získala niečím iným a hlavne sa jedná o rozličné žánre.
    Na prvé miesto som sa však rozhodol dať malého chlpatého lombaxa Ratcheta a jeho mechanického kamoša Clanka. Ratchet & Clank priniesol remake plný humoru, krásnych prostredí a tradičnej hrateľnosti. Insomniac vie čo robí, a už sa teším na ich ďalšiu hru v podobe Spidermana. Hneď za dvojicou nerozlučných mimozemšťanov sa umiestnila partia kamarátov, ktorá sa vydala za záchranou kráľovstva v titule Final Fantasy XV. Na túto hru som čakal dlhých desať rokov a čakanie stálo rozlične zato. Hra síce nepatrí príbehom k tomu najkvalitnejšiemu, čo séria Final Fantasy ponúka, ale bojový systém, otvorený svet a posledná časť príbehu to bohate vynahradzuje. Tretie miesto patrí Dark Souls III. Tradičný ničiteľ Dualshocku sa vrátil a aj keď je v mojich očiach Bloodborne o trošku lepší, stále sa jedná o kvalitný prírastok plný krvi a nervov do rodiny "Souls" hier. Na zemiakovej priečke sa tento rok usadil Battlefield 1. DICE ukázal, že okrem kvalitného multiplayeru vie spraviť aj výbornú hru pre jedného hráča, v ktorej prerozprával príbehy postáv z prvej svetovej vojny. Piatu priečku obsadil tento rok najnovší počin od štúdia NaughtyDog, Uncharted 4. Hra ponúka jedno z najkrajších grafických spracovaní na PS4, pútavý príbeh a k tomu aj veľmi kvalitný gameplay, ktorý vie zabaviť či už v príbehovej časti alebo v multiplayeri.

Ďalší rok sa ponesie v znamení veľkých očakávaní či už od Horizonu, remaku Crasha alebo iných veľkých hier, ktoré sa budú snažiť zabojovať o našu priazeň. Treba dúfať, že hry nesklamú ako No Man's Sky, Mafia III alebo najnovší Star Ocean.

doom.jpg
    Maroš Šimurda
    Možno som to už niekedy spomínal, no v každom prípade osobne nemám rád podobné "rekapitulačné" rebríčky. Dôvod je ten, že mám vždy veľký problém takýto rebríček zostaviť, respektíve umiestiť jednotlivé hry na príslušné pozície. Môj zoznam Top 5 hier roka preto nie je v poradí od "najhoršieho" po "najlepšiu". Jednotlivé tituly som usporiadal podľa toho, v akom vychádzali. Začiatok roka patril tretej časti série Dark Souls. Dark Souls 3 opravilo všetky problémy, ktoré sa vyskytli v DS2, pričom ponúkol tradične kvalitný súbojový systém v krásnom otvorenom svete. Milovníci FPS žánru si tento rok mali z čoho vyberať, mňa osobne ale najviac zaujal DOOM. Čím? Návratom ku klasickej hrateľnosti (zbieranie lekárničiek a prístupových kariet), otvorenejšími úrovňami, mocnými zbraňami, monštrami, brutalitou, soundtrackom a motorovou pílou. Mohlo sa zdať, že Naughty Dog nebude v prípade Uncharted 4 zbytočne riskovať a staví na istotu. Lenže oni predsa len zariskovali a výsledkom je najlepšia Uncharted hra v sérií. Výborná a do detailu prepracovaná príbehová časť je navyše doplnená veľmi dobrým a zábavným multiplayerom, ktorý sa pravidelne rozrastá o nový obsah. A keď som spomenul Uncharted, rozhodne musím dať do pozornosti aj Rise of the Tomb Raider, pri ktorom som rovnako strávil veľa času a v žiadnom prípade ma nesklamal. Momentálne sa však venujem najnovšiemu prírastku v mojej zbierke a síce Final Fantasy XV. Čakanie bolo dlhé, ale už teraz môžem povedať, že sa rozhodne vyplatilo.

Zatiaľ čo vybrať najlepšie (respektíve moje najobľúbenejšie) hry bol pomerne problém, sklamanie číslo jedna je jasné od začiatku. Ako fanúšika série Call of Duty tento rok nesmierne sklamal aktuálny Infinite Warfare, hlavne pre pokazený multiplayer a politiku Activisionu.

overwatch.jpg
    Matúš Mucha
    Kým v roku 2015 som mal problém vybrať to najlepšie z videohernej scény, v tom minulom tomu bolo práve naopak. S kvalitnými hernými kúskami sa priam roztrhlo vrece a nemám pochýb, že každý jeden hráč si našiel "to svoje". Dočkali sme sa ako nových pokračovaní známych sérií, tak aj úspešných rebootov a dlho očakávaných hier. Počas celého roka nás vývojári zásobovali skvelými väčšími (Titanfall 2, Watch_Dogs 2) či menšími titulmi (Unravel, Inside) a preto vybrať päťku najlepších bol ťažký oriešok.

V konečnom bilancovaní u mňa na prvom mieste prekvapilo skončila hra, ku ktorej som sa od prvých momentov staval negatívne. Overwatch si ma ale získal od prvých momentov s ovládačom v ruke. Rozmanité postavy, chytľavý gameplay a prísľuby do budúcna zaručujú, že ma táto multiplayerovka bude baviť aj v nasledovnom období. K Uncharted 4: A Thief's End už čo to popísali kolegovia. Naughty Dog nám opäť raz pripravil nezabudnuteľný zážitok a rozlúčku s Nathanom Drakom som si nemohol lepšie predstaviť. Kým niektoré štúdiá vydávajú 5-8 hodinové singleplayerové hry za plnú cenu, poľský CD Projekt RED sa im smeje do tváre s ich rozšírením The Witcher 3: Blood and Wine. Podmanivý Toussaint v spojení s bláznivými questami nádherne uzatvoril Geraltov príbeh k jednej z najlepších hier tejto generácie. Štvrtú priečku u mňa prekvapivo obsadil Doom. Po nepresvedčivej multiplayerovej bete mnohí hru zatracovali ešte pred jej vydaním. Všetky obavy ale opadli a my sme dostali parádny reboot tejto legendárnej série. Už teraz sa teším na prípadne pokračovanie. RIP AND TEAR! Rok 2016 nebol iba rokom kvalitných hier, ale aj nových technológií. Ako veľký fanúšik virtuálnej reality som neváhal ani minútu a zaobstaral som si PlayStation VR. (naše dojmy po troch mesiacoch prinesieme už čoskoro) Aj na túto novú platformu vyšla viac ako hŕstka hier a jedna z nich si zaslúžene odnáša miesto v Top 5. Keep Talking and Nobody Explodes jasne ukazuje, že virtuálna realita nemusí byť len izolovaným, ale aj sociálnym zážitkom. Koncept je jednoduchý. Hráč s headsetom na hlave musí zneškodniť bombu pomocou rád od jeho priateľov, ktorí mu radia pomocou papierového/digitálneho manuálu. Viac kriku a smiechu som pri hraní s priateľmi v tomto roku nezažil.

Najväčším sklamaním tohto roka bola pre mňa bezpodmienečne Mafia III. Repetitívny gameplay a množstvo grafických a technických chýb vo mne zanechali iba sklamanie. Aspoň že ten Soundtrack stál zato.

ff xv.jpg
    Marek Hladký
    Rok 2016 bol výborný na hry, ale vďaka nedostatku času som nestihol zahrať všetko čo by som chcel. Už na mňa čaká v PS4 The Last Guardian, ale taký Watch Dogs 2 je stále v nedohľadne. Svoj čas som venoval titulom, ktoré nemohli dostať odklad a musel som ich hrať hneď. Uncharted 4 bola moja najočakávanejšia hra roku a som veľmi rád, že je aj moja najobľúbenejšia. Drake ukončil svoj príbeh grandiózne a priniesol nám svoje najlepšie dielo na koniec. Final Fantasy XV bola za posledné roky ilúziou, ktorá sa len občas pripomenula, aby na dlhú dobu znovu zlomila fanúšikom srdcia. Na konci novembra sa však stal zázrak a hra uzrela svetlo sveta. Očakávania boli vysoké a je až neuveriteľné, že ich titul skoro úplne dokázal naplniť. The Banner Saga 1&2 je zjavením tohto roku, ktoré ma dokázalo neuveriteľne očariť svojím nádherným prejavom, hlbokým príbehom a dôležitosťou rozhodnutí. Titanfall 2 je titul, na ktorý som sa počas roku začal neuveriteľne tešiť. Nonstop akcia vás vtiahne a veľmi dlho nepustí. Príbeh ponúka kvalitu na niekoľko hodín a multiplayer na celé dni. Severed je jedna z posledných veľkých hier určených exkluzívne pre PS Vita(aspoň bola). Jednoducho vyzerajúci svet ponúkol zábavnú hrateľnosť a pútavý dej. Výborná hra po každej stránke, ktorá zlyhala len v množstve svojho obsahu.

Za čestnú zmienku stojí Ratchet & Clank, Hyper Light Drifter, Deus Ex Mankind Divided, Doom, Rise of the Tomb Raider alebo Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4. Neposlednom rade to je určite Zaklínač 3 – Krv a víno DLC.

Vďaka dôkladnému výberu som tento rok zažil len jedno sklamanie a tým je The Division. Ako rýchlo dokázala táto hra zabaviť a spojiť partiu ľudí. Tak zase tak rýchlo omrzela a až ste zabudli, že vyšla v roku 2016.

2. Jakub188

Jakub188
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    4 Apr 2014
    Príspevkov:
    341
    Páči sa:
    237
    Neni o čom. Zaslúžene Uncharted 4 na prvom mieste.

POLGY sa to páči.
  3. lukas1135

lukas1135
    Expand Collapse
    Guest

No ja grcám, ja normalne ze grcam

#3 lukas1135, 4 Jan 2017
    Naposledy upravil moderátor: 4 Jan 2017
    VikThor44 sa to páči.
  4. Hardy92

Hardy92
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    16 Okt 2016
    Príspevkov:
    3
    Páči sa:
    3
    Umna :platinum: battlefield 1
    Síce iné som nehral,len free trial doom a Titanfall
    Ale ten battlefield si neviem vynachváliť(dúfam že to nečíta tartarusfun)

Stoklet, VikThor44 a lukas1135 sa to páči.
  5. Optimmuss

Optimmuss
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    30 Apr 2014
    Príspevkov:
    207
    Páči sa:
    305
    To Uncharted 4 tu nikto ale nikto nečakal :D :D :D :D

Stoklet a VikThor44 sa to páči.
  6. lucas

lucas
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    30 Júl 2013
    Príspevkov:
    844
    Páči sa:
    544
    Zaslúžene prvé miesto, není o čom.

zoran_SK sa to páči.
  7. VikThor44

VikThor44
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    10 Mar 2016
    Príspevkov:
    637
    Páči sa:
    284
    BF1 je dosť ohejtovana Fps, dobre to dopadlo podľa mňa.

8. Stoklet

Stoklet
    Expand Collapse
    Redaktor
    Redaktor

Registroval sa:
    16 Jún 2013
    Príspevkov:
    482
    Páči sa:
    796

Mr. Zurkon is here to kill Nathan Drake :-D

VikThor44 sa to páči.
  9. VikThor44

VikThor44
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    10 Mar 2016
    Príspevkov:
    637
    Páči sa:
    284
    :D

Stoklet sa to páči.
  10. stanleysvk

stanleysvk
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    18 Jún 2014
    Príspevkov:
    112
    Páči sa:
    87
    Som spokojný ako to dopadlo, U4 :love: Za mňa 2. miesto Doom a 3. Titanfall 2
    Ostaté hry som zatiaľ nehral. Stále mám čo doháňať :gaming:
    No bol to dobrý rok a snáď si každý našiel tú svoju naj hru. Už sa teším čo prinesie tento rok.
    Hraniu zdar ;)

11. taurus

taurus
    Expand Collapse
    Platinový člen
    Platinový člen

Registroval sa:
    5 Máj 2010
    Príspevkov:
    837
    Páči sa:
    474
    Mozes nam napisat, z coho grcas?

Inak za mna: 1. Uncharted 4
    2. Doom
    3. O vine a krvi
    4. Titanfall 2
    5. Battlefield 1 a Ratchet a Clank

Jakub188 sa to páči.
  12. lukas1135

lukas1135
    Expand Collapse
    Guest

Z tolkeho nevkusu na tejto stranke

VikThor44 a Achilless2012 sa to páči.
  13. Achilless2012

Achilless2012
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    2 Feb 2012
    Príspevkov:
    99
    Páči sa:
    16
    Osobne od Uncharted 4 som čakal viac, grafika prekrásna, aj príbeh zaujimavý,ale niečo tomu chýbalo...rozhodne to nebola najlepšia časť.U mňa vyhráva Rise of Tomb Raider, Zaklinač 3 DLC krv a víno, Ratchet & Clank.

14. VikThor44

VikThor44
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    10 Mar 2016
    Príspevkov:
    637
    Páči sa:
    284
    Na toho Ratcheta som zabudol ale bola to krásna a zábavná hra

lukas1135 a Stoklet sa to páči.
  15. lucas

lucas
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    30 Júl 2013
    Príspevkov:
    844
    Páči sa:
    544
    Nevkus....drbnite mu tam na prvé BF1 a zrazu všetci budú mat vkus.

Stoklet a lukas1135 sa to páči.
  16. martin7198

martin7198
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    26 Aug 2014
    Príspevkov:
    425
    Páči sa:
    495
    Uncharted bol dlhodobo čakajúci titul pre hráčov a môžem povedať, že ND splnil prianie hráčov, ale čo sa týka doomu, tak úprimne som nevedel čo čakať od tej hry, samozrejme bol som z toho viac v prdeli ako sa len dalo. Nemôžem si vynachváliť.

17. lukas1135

lukas1135
    Expand Collapse
    Guest

Aj na druhe, aj na tretie

VikThor44 sa to páči.
  18. lucas

lucas
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    30 Júl 2013