Pridané Herný rok 2020 podľa redakcie PSmanie

Diskusiu 'Novinky' začal Stoklet, 31 Dec 2020.

1. Stoklet

Stoklet
    Expand Collapse
    Redaktor
    Člen Vedenia Redaktor

Registroval sa:
    16 Jún 2013
    Príspevkov:
    1 566
    Páči sa:
    1 981
    Ghost.jpg
    Rok 2020 sa pomaly ale isto blíži ku koncu a tak je na mieste sa za nim posledný krát obhliadnuť a trochu ho zhodnotiť. Keďže sme na hernom webe tak sa budeme samozrejme zameriavať na hry. Každý z redakcie si pre vás pripravil svoje výbery najlepších a najhorších hier roku 2020, tak sa poďme na to pozrieť.

loast.jpg
    Lukáš Lehocký:
    • The Last of Us Part 2
    • Doom Eternal
    • Ghost of Tsushima
    • Remake Resident Evil 3
    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    Problém s prvým miesto som vôbec nemal, keďže TLOU2 to tento rok zobralo útokom a ponúklo naozaj špičkový technický stav, bezchybný gameplay s nádherným vizuálom zabaleným do 20 hodinového dobrodružstva, ktoré ponúka ako hororové, tak aj akčné a srdcervúce scény plné rozporov. Pokračovanie Dooma a nová IP Ghost of Tsushima podľa mňa osobne nič zásadné nepriniesli, ale vo svojich žánroch doslova kraľujú - Doom plynulým a násilným gameplayom presiaknutým adrenalínom a Ghost of Tsushima nádhernou grafikou a živým svetom plným množstvom aktivít, pri ktorých fanúšikovia japonskej kultúry krochkajú blahom. Remake Resident Evil 3 je síce dosť rozporuplný titul, ale mňa ako fanúšika pôvodnej série potešil návrat do Raccoon City, aj keď toho obsahu mohlo byť určite viac.

No a fail je Cyberpunk 2077, tam asi ani netreba dôvod.

ff7.jpg
    Stoklet:
    • Ghost of Tsushima
    • Demon's Souls
    • Final Fantasy 7: Remake
    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    • Doom Eternal
    U
    mňa je jednoznačným víťazom roka 2020 Ghost of Tsushima. Či už sa bavíme o majstrovskom bojovom štýle, alebo o príbehu plného zvratov, hra ma nenudila a rád som sa k nej vraciam. Všetky dôležité vedľajšie postavy dostali veľa priestoru, vďaka čomu sme ich mohli spoznať bližšie aj v ich špecifických úlohách, ktoré niekedy excelujú viac ako hlavná dejová línia. Finálny prerod na Ghosta radím medzi to najlepšie, čo mi hry v poslednej dobe ponúkli. Vďaka kombinácií soundtracku a daného momentu mám zimomriavky aj teraz, pol roka po prvom prejdení. Jedno z veľkých prekvapení roku bolo vydanie prerábky Demon's Souls, ktorá bola presne to, čo fanúšikovia souls hier očakávajú. Pridajte k tomu dokonalú prácu Bluepoint-u a vznikne vám najlepší launch titul konzol vôbec. Tento rok konečne ukončil aj dlhoročné čakanie na remake legendárnej série Final Fantasy 7. Hra bola všetkým, čím som chcel aby bola. Remake zostal verný svojej predlohe a dovolím si povedať, že dokázal k sérií pritiahnuť aj nováčikov. Nesmiem ani zabudnúť na najnovšiu hru môjho obľúbeného štúdia Insomniac Games, Marvel's Spider-Man: Miles Morales . Hra bola síce trochu kratšia než by sa mi páčilo avšak kvalitami prekonáva prevažnú väčšinu hier, ktoré tento rok vyšli. No a nakoniec tu máme najnovší Doom, bohužiaľ pravdepodobne posledný na konzolách od Sony. Pokračovanie vylepšilo všetko dobré z prvej časti, vďaka čomu sme získali jednu z naj FPS hier vôbec.

Čo sa týka herných prepadákov tak u mňa najväčšie sklamanie roka spôsobilo The Last of Us 2. Hra síce ponúka perfektný technický stav a grafickú stránku, avšak z môjho pohľadu je príbeh jeden z najhorších aký som kedykoľvek v hre zažil. Bohužiaľ prejdenie tejto hry považujem za najväčšiu stratu času roka 2020. Avšak TLOU2 nie je jediné, čo sa úplne neporadilo vývojárom. Cyberpunk 2077 ani z ďaleka nenaplnil očakávania hráčov a Marvel's Avengers sa pravdepodobne zaradí do zoznamu hier, o ktorých sa o pol roka už ani nebude hovoriť.

yakuza-like-a-dragon.jpg
    Maroš Šimurda:

• Ghost of Tsushima (prieskum krásneho ostrova, súbojový režim, atmosféra, grafika, mohol by som pokračovať ešte dlho, no jednoducho povedané, pre mňa hra roka)
    • Final Fantasy 7 Remake (návrat legendárnych charakterov v modernom spracovaní nesklamal)
    • Yakuza7: Like a Dragon (zmena hrateľnosti sérii prospela a tradične uletené nápady nechýbajú)
    • Nioh 2 (nesmiem zabudnúť na prírastok do môjho obľúbeného „Souls“ žánru)
    • Last of Us Part 2 (zatiaľ čo grafika a hrateľnosť výrazne prekonali prvý diel, tempo hry, správanie postáv a scenár mňa osobne sklamal)
    Sklamanie roka: Marvel´s Avengers (nudné opakujúce sa úlohy, game as a service model, zlá optimalizácia, nefungujúci online,....je toho veľa ... )

fall.jpg

Matúš Mucha:
    • The Last of Us Part II
    • Fall Guys: Ultimate Knockout
    • Mafia: Definitive Edition
    • Assassin’s Creed: Valhalla
    • Doom Eternal
    Koniec a začiatok konzolovej generácie ako sa patrí, aj takto by som nazval rok 2020 v skratke. Kým kvalitné nové menšie aj väčšie hry by sa dali rátať na desiatky, väčšinu tohto roka som strávil pri hraní titulov z rokoch minulých. Aj napriek tomu sa mi podarilo nájsť päticu tohoročných výnimočných hier.

1.) The Last of Us Part II – Jeden z najočakávanejších titulov posledných rokov vyvolal rozporuplné ohlasy naprieč hernou scénou a kým jedna polovica hru zakopala pod čiernu zem, iní na ňu nedajú dopustiť. Ja patrím do tej druhej skupiny a už teraz sa teším na novinku od Naughty Dog.

2.) Fall Guys: Ultimate Knockout – Mojou najhranejšou hrou roka je bezpochyby tento farebný Battle Royale, ktorý spôsobil menší ošiaľ počas letných dní tohto roka. Zábavné malé potácajúce sa fazuľky bojujúce o víťaznú korunu ma od začiatku zabávali na dlhé hodiny a s prísľubom nových úrovní každú sezónu sa ku Fall Guys budem ešte nejaký ten čas vracať. Nehovoriac o tom, že hra bola od prvého dňa dostupná na PlayStation Plus.

3.) Mafia: Definitive Edition – Po spackanom remasteri druhého dielu a nevýraznom treťom pokračovaní som mal obavy, ako dopadne srdcová záležitosť nejedného pamätníka. Našťastie remake prvej Mafia dopadol takmer na výbornú a zaslúžene sa dostal do mojej Top 3.

4.) Assassin’s Creed: Valhalla – Po dvojročnej odmlke sa fanúšikovia dlhoročnej série Assassin’s Creed konečne dočkali nového pokračovania. Na rad totiž prichádza tretí diel v novodobej trilógií, v ktorom sa po starovekom Egypte a antickom Grécku pozrieme do Anglicka na sklonku 10. storočia v čase expanzie vikingov do anglosaského regiónu. Assassin’s Creed Valhalla predstavuje epický príbeh o zrade, láske a najmä moci vás zabaví na desiatky hodín. Rozsiahlejšie dojmy vrátane vyššie spomenutého odstavca si môžete prečítať v mojej recenzií.

5.) DOOM Eternal – Po štyroch rokoch sme sa konečne dočkali a rovnako ako v prípade rebootu z roku 2016, aj DOOM Eternal so sebou priniesol rýchlu a krvavú akciu s rozšíreným arzenálom zbraní a rozsiahlejšími úrovňami plných skrytých zakutí. Nám len ostáva dúfať, že prípadne pokračovanie dorazí aj na PlayStation platformu.

spide.jpg

Marek Hladký:
    • The Last of Us Part II
    • Spider-Man: Miles Morales PS5
    • Cyberpunk 2077
    • Ghost of Tsushima
    • Darksiders Genesis
    1. The Last of Us Part 2
    Hra si po vydaní odniesla poriadnu dávku kritiky. Rozdelenie príbehu najprv nepotešilo ani mňa, ale s odstupom času musím uznať kvality a neuveriteľný dôraz na detail. Titul sa okamžite zaradil medzi povinné jazdy každého PlayStation fanúšika.

2. Spider-Man: Miles Morales PS5
    Daný titul bol mojou vstupnou bránou do novej generácie konzol a nič lepšie som si nemohol priať. Aj keď ide o menšiu ochutnávku zo sveta pavúčieho muža, tak výborne prezentuje novú konzolu a čo dokáže. Znova ako PS exkluzivita prináša dôraz na detail a nefalšovanú dávku radosti z toho, čo Miles robí.

3. Cyberpunk 2077
    Hra, na ktorú sme si ešte mohli počkať a zároveň hra, ktorú by hráči predtým vývojárom zobrali aj nedokončenú. CD Project RED znovu predstavil celý nový svet, v ktorom sa dá stratiť na celé hodiny a dni. Hra ponúka rovnaké množstvo hrateľného obsahu ako chýb v hre. Titul je výborným príkladom toho, že brať ostatné vyladené hry na tomto zozname za samozrejmosť sa nevypláca.

4. Ghost of Tsushima

Náhla zmena smeru v štýle hier od Insomniac Games priniesla niečo čo všetkých prekvapilo. Cesta samuraja, ktorá sa drží pri zemi, prezentuje reálne a surové súboje o prežitie celého národa. Môžeme len dúfať, že toto nebola posledná návšteva historického Japonska.

5. Darksiders Genesis
    Odklon od žánru v sérii zafungoval výborne. Hra ponúka osvieženie a hlavne nového a posledného zo štvorice jazdcov. Na hre pracovala pôvodná skupina vývojárov, ktorí sériu vytvorili a je to aj cítiť. Štvrté pokračovanie he asi veľmi ďaleko ale podobnú maličkosť by som si popri čakaní dal znovu okamžite.

Na zoznam sa nedostali -
    * Doom Eternal
    Rip and Tear vo svojej najlepšej forme. Hra ponúkla presne to, čo sa od nej čakalo. Agresívnu, nikdy nekončiacu, šialene rýchlu, akciu. Titul rovnako dokazuje, že predošlý diel nebol len omyl a štúdio objavilo správny smer pre túto známu sériu.

* Control
    K hre sa mi podarilo dostať až tento rok ale do vlaku som nastúpil v pravý čas keď boli nové prídavky na dohľad. Po nahliadnutí do zvláštneho domu nebudete vedieť čo je správne, čo je dole a či ste sa nezbláznili, len o tom ešte neviete. Povinná jazda každého fanúšika neznámeho okolo nás.

Z nedostatku času na hranie si už nemôžem dovoliť stratiť čas zlými hrami a teda za posledný rok neviem ukázať na žiadny titul a povedať, že bol vyslovene zlý. Posledný rok bol dosť zlý aj bez toho.

1971 Project Helios_20200605100144.jpg
    Werticalx:
    • 1971: Project Helios
    • Two Point Hospital
    • -
    • -
    • FIFA 21
    Málo kedy ma niečo zaujme natoľko, aby som bol ochotný kúpiť hru v deň vydania. Navyše sa stále viac a viac uchyľujem k tzv. „insta fun“ a preto drvivú väčšinu herného času utápam v hrách, ako FIFA/PES či Diablo 3. Síce so zdesením, ale vôbec nie s prekvapením som zistil, že tento rok som hral dokopy len tri hry, ktoré zároveň v tomto roku aj vyšli. Čerešničkou na torte bolo, že dve z nich som recenzoval a tá tretia si nezaslúži byť v žiadnom pozitívnom rebríčku, ale tak čert to ber.

Toto je zoznam prešľapov a potešení redakcie PSmanie za rok 2020. Týmto by sme vám všetci chceli popriať do nového roku len to najlepšie. Veľa zdravia a hlavne kvalitných hier.

dodo19, csabiii, mantis a 2 ďalším sa to páči.

Zdielať túto stránku