Pridané FPS Cyberpunk 2077 sa zameriava hlavne na single-player

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 14 Jún 2018.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    6 795
    Páči sa:
    10 454
    cbp2077 (2).jpg
    Fanúšikovia single-playerových hier si pri titule Cyberpunk 2077 prídu sa svoje. Tvorcovia sa totiž zameriavajú hlavne na hru pre jedného hráča, avšak pripúšťajú, že neskôr sa môže objaviť aj multiplayer.

Dizajnér Patrick Mills počas prezentácie za zavretými dverami na E3 potvrdil, že hra je plánovaná ako čisto single-player titul. R&D sekcia má síce nejaké multiplayerové nápady, ale zatiaľ neplánujú nič konkrétne. Ak by predsa len niečo prišlo, bude to až po vydaní.

Cyberpunk je v prvom rade RPG a tak v hre nájdeme niekoľko typických prvkov. Jedným z nich je napríklad označovanie zbraní farbou. Rozlične vzácne zbrane (bežná, vzácna, legendárna), budú mať rozličné farby. Podobný systém nájdeme aj pri vybavení. Ďalším prvkom je ukazovateľ poškodenia. Keď pálite po nepriateľovi, z jeho tela vylietajú malé čísla, ktoré značia, koľko života ste mu ubrali. Rôzne časti tela zaznamenávajú rozdielne poškodenie. Zbrane majú pestré štatistiky, ktoré si môžete pred použitím študovať. Svoju postavu je možné vylepšiť rôznymi schopnosťami, pasívnymi skillmi a tiež technologickými modifikáciami. V hre nájdeme aj bullet-time, ktorý bude vaša postava ovládať už od začiatku.

cbp2077 (1).png

cbp2077 (1).jpg cbp2077 (2).png cbp2077 (3).jpg cbp2077 (4).jpg cbp2077 (4).png cbp2077 (10).jpg cbp2077 (11).jpg cbp2077 (12).jpg

Množstvo hráčov naštval fakt, že Cyberpunk je FPS titulom. Hru si teda užijeme z pohľadu hlavného hrdinu, ktorý sa volá V. Túto zmenu sa snažil odôvodniť Patrick Mills. "V hre Witcher 3 ste hrali za Geralta a sledovali ste Geralta. Ovládali ste Geralta. Je to postava, nie? Je to niekto, kto existuje. V tejto hre vás chceme dostať do topánok a do tela hlavnej postavy, ktorú ovládate, takže máte pocit, že je to vaša postava. First-person pohľad je jediný spôsob, ako to docieliť." Third-person režim bude zrejme dostupný len pri používaní vozidiel, keďže v hre je možné aj jazdiť.

Svoju postavu si hráči môžu vybudovať úplne od nuly. Na výber je pohlavie, typ tela, tetovania a samozrejme oblečenie, ktoré nie je len kozmetické a môže mať nejaké vlastnosti. Navyše pridáva body do štatistiky Cool, ktorá sa týka pouličných názorov a ovplyvňuje spôsob, ako s vami postavy v Night City komunikujú. Medzi ďalšie štatistiky patrí Strength, Constitution, Intelligence, Reflex a Tech. Na začiatku hry si musíte vybrať triedu (na výber je niekoľko), ktorá má výrazný vplyv na ďalšie hranie.

cbp2077 (3).png

cbp2077 (5).jpg cbp2077 (5).png cbp2077 (6).jpg cbp2077 (7).jpg cbp2077 (8).jpg cbp2077 (9).jpg cbp2077 (15).jpg cbp2077 (14).jpg cbp2077 (13).jpg

Na pomoc si môžete zobrať aj vedľajšie postavy a dokonca s nimi budovať vzťah. Na rad príde aj sex. Cyberpunk 2077 obsahuje cutscény, ale podľa tvorcov budú tak plynulo zapracované, že nebudete vedieť, kde končí jedna a začína druhá. Hra sa bude snažiť konzoly tlačiť na hranice ich možností. Síce to nikto nepovedal otvorene, ale je tu možnosť, že hra neskôr vyjde aj na PS5 a Xbox Scarlett.

Cyberpunk sa odohráva v meste Night City, ktoré je rozdelené do šiestich regiónov: City Center, Watson, Westbrook, Heywood, Pacifica a Santo Domingo. V niektorých častiach žije spodina, v iných bohatá smotánka a ďalšie sú opustené alebo plné kriminálnikov. Regióny majú vlastné ekosystémy, trhy aj občanov. Svet v Cyberpunk 2077 je obrovský a hru si budete užívať poriadne dlho. Dátum vydania bohužiaľ stále nevieme.

2. VikThor44

VikThor44
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    10 Mar 2016
    Príspevkov:
    1 225
    Páči sa:
    739
    Ja som s tým FPS rátal a neviem prečo ale odniekiaľ som to mal. Teším sa lebo napríklad mňa prvý Deus Ex v časoch keď vyšiel veľmi bavil. Bude to niečo aj pre mňa konečne keďže W3 si nezapnem aj keď je údajne pre každého.

3. MaraKosice

MaraKosice
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    23 Nov 2010
    Príspevkov:
    196
    Páči sa:
    18
    Prvá osoba? Nie ďakujem ... (n)

4. benzin55

benzin55
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    11 Dec 2014
    Príspevkov:
    65
    Páči sa:
    41
    Ešte keby povedali či budu cz titulky ako W3 a hneď som šťastnejší. No a ten pohľad mi až tak nevadí ak to bude spravené ako W3 tak budem tlieskať radosťou

5. SlovakianEAGLE

SlovakianEAGLE
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    1 Júl 2010
    Príspevkov:
    749
    Páči sa:
    603
    Bude to velmi dobra hra. Angry joe videl demo a robil aj rozhovor. Vyzera to byt velmi dobre. Angry Joe mema problem povedat svoj na nazor na akukolvek hru

Zdielať túto stránku