Pridané FIFA 23 oficiálne predstavená

Diskusiu 'Novinky' začal werticalx, 21 Júl 2022.

Tagy:
 1. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Recenzent
  Člen Vedenia Recenzent

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  772
  Páči sa:
  414
  f23-hero-large-announce-16x9-xl.png.adapt.crop16x9.1920w.png

  EA nám ponúklo úvodný trailer a informácie o ich najnovšej a zároveň poslednej časti zo série EA Sports FIFA. Už dlhšie je totiž známe, že od budúceho roka končí licencia medzi EA a asociáciou FIFA. Populárna futbalová séria sa tak premenuje na EA Sports FC.

  Najviac diskutovanou novinkou sa stala obálka ultimátnej edície hry. Tam sa totiž prvýkrát v globálnej verzii dostala ženská hráčka - konkrétne Sam Kerr z Chelsea Women. V minulosti (FIFA 2016) sa na obálke už síce objavila ofenzívna opora amerického národného tímu - Alex Morgan, ale tá bola len na regionálnej edícii pre severnú Ameriku. EA sa už pred rokmi rozhodla podporiť aj ženský futbal, keď do hry práve v roku 2016 pridala aj ženské národné tímy. Ročník 2023 prinesie ďalšie prídavky v podobe ženských klubových súťaží - Anglickú Barclays FA Women’s Super League a Francúzku Division 1 Arkema. Navyše sa do hry časom v podobe bezplatného prídavku dostanú aj ženské majstrovstvá sveta Austrália a Nový Zéland 2023™.

  Momentálne tu máme z oficiálneho predstavenia len trailer a zopár náznakov, čoho by sme sa mohli v novom ročníku dočkať. EA nás plánuje najbližšie 2 - 3 týždne postupne zásobovať rôznymi informáciami o novinkách. Najbližšie sa 27.7. dočkáme bližšieho predstavenia hrateľnosti a Hypermotion2, ktorý má ešte viac vylepšiť zážitok z hry. Neskôr prídu na rad aj novinky z režimu kariéry, VOLTA, FIFA Ultimate Team a ďalších.

  Na sociálnych sieťach sa ale okrem oficiálnych informácií stále viac začínajú objavovať rôzne úniky a zákulisné informácie. Na čo všetko sa teda môžeme v novom ročníku tešiť?
  • Už z traileru je známe, že autori prekopali spôsob zahrávania štandardných situácií.
  • Hra dostane cross-play, ktorý bude buď medzi PS5 x Xbox One Series X/S x Google Stadia alebo medzi PS4 x Xbox One. PC a Nintendo Switch ostávajú so svojimi vlastnými servermi. Podobne by mal byť rozdelený aj trh v režime FUT, ten by ale mal byť dokonca spoločný pre všetky platformy okrem PC a Nintendo Switch.
  • V podobe bezplatného prídavku sa do hry dostane aj svetový šampionát v Katare. Ten bude obsahovať svoj vlastný režim výkopu, všetky štadióny a takisto by v hre mali byť všetky medzinárodné výbery, ktoré sa na turnaj kvalifikovali.
  • Obsah zo svetového šampionátu sa samozrejme dostane aj do režimu FUT. S istotou sa môžeme tešiť na ikony ale aj hrdinov zo svetových šampionátov. Potvrdení sú zatiaľ traja noví hráči z edície FUT Heroes - Yaya Touré, Park Ji Sung a Ricardo Carvalho. Podľa únikov by každý hráč z tejto edície mal dostať svoju špeciálnu kartu zo šampionátov. Pochopiteľne očakávame ďalší tematický obsah v podobe hráčov zápasu a pod.
  • Režim kariéry ma na tento rok naplánovanú dokonca samostatné predstavenie (01.08.) a to navodzuje dojem, že by mohli prísť naozaj zaujímavé novinky. Nateraz vieme len to, že už nebude nutné vytvárať si vlastného manažéra, ale bude možné zvoliť si z pomedzi elitných, skutočných manažérov.
  • Najväčšiu pozornosť každý rok púta režim FUT a po dlhej dobe to vyzerá na zásadné zmeny. Kompletnú prerábku čaká systém chémie. Systém 1 - 10 bude minulosťou a zavedie sa nový, 3 hviezdičkový systém. Hráči už nebudú musieť byť kvôli chémii vedľa seba, ikony a hrdinovia budú mať maximálnu chémiu ak budú na svojej pozícii a horšia chémia už nebude viesť k znižovaniu vlastností hráčov. Vytváranie ideálnej zostavy tak dostane úplne nový rozmer.
  • Ďalšou zaujímavou novinkou je režim FUT Moments, niečo obdobné už môžeme nájsť v sérii Madden NFL. Jedná sa o single-player záležitosť, kde budeme musieť znovu "prežiť" tie najväčšie, najznámejšie a najkrajšie momenty z futbalovej histórie - Messiho sólo proti Getafe, Ronaldov, či Carlosov gól z priameho kopu proti Portsmouth resp. Francúzskej reprezentácii, Zlatanove nožničky proti Anglicku a tak ďalej. Zatiaľ sú tie momenty len moje výmysly ale verím, že tieto ako aj mnoho ďalších sa do hry skôr či neskôr dostanú. Zápas v režime Moments by malo byť okamžite po splnení zadania možné ukončiť.
  • Spolu s režimom Moments by do hry mala pribudnúť nová mena, ktorú bude možné získať len v spomínanom režime. Následne bude možné menu zameniť za unikátne karty hráčov ako aj za univerzálne balíčky.
  Spolu s predstavením hry už pravidelne dostávame info o pred-objednávkových bonusoch resp. bonusoch z ultimátnej edície. Hráči, ktorí si pred-objednajú ultimátnu edíciu hry sa môžu tešiť na:
  • O 3 dni skorší prístup do hry
  • 1 kartu FUT Hrdinu zo svetového šampionátu
  • 1 kartu hráča z FUT promo "Ones to Watch"
  • 1 kartu hráča z prvého FUT tímu týždňa
  • 4600 FIFA Points (prémiová herná mena v režime FUT)
  • Kartu Kyliana Mbapeho na (pravdepodobne) 5 zápasov
  • Kartu 1 z 3 ambasádorov hry podľa vlastného výberu na (pravdepodobne) 3 zápasy (Vinícius Jr, Son, Davies)
  • Mladý, Talentovaný hráč do režimu kariéry.
  Hra vychádza 30. septembra, pre majiteľov ultimátnej edície už 27. septembra. Nedočkavci si budú môcť prostredníctvom EA Play vyskúšať hru na 10 hodín už niekedy okolo 20. - 23. septembra.  f23-features-16x9-careermode.png.adapt.1920w.png f23-features-16x9-gameplay.png.adapt.1920w.png f23-features-16x9-womensfc.png.adapt.1920w.png f23-features-16x9-worldcup.png.adapt.1920w.png
   

Zdielať túto stránku