Pridané Exkluzivita Returnal odhaľuje detaily bojového systému

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 13 Jan 2021 o 15:38.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 316
  Páči sa:
  11 749
  returnal (6).jpg
  Sony už začína svoju prvú veľkú PS5 exkluzivitu v roku 2021 aktívnejšie pretláčať do povedomia hráčov. Hra Returnal tak dnes dostala čerstvý trailer a novú dávku informácií.


  Trailer ukazuje rozličnú ponuku zbraní a vybavenia, ktorá sa bude počas vášho dobrodružstva na planéte Atropos postupne rozširovať. Štýl Housemarque sa ani tu nezaprie - svetelné a časticové efekty sú úžasné, arzenál je nápaditý a obsahuje rôzne formy alternatívnej streľby. Vylepšenie vo forme Weapon Traits navyše pridá extra efekty - napríklad strely z brokovnice Spitmaw Blaster pri zasiahnutí nepriateľa dodatočne vybuchnú, vypustia kyselinu, vytvoria štít alebo zabezpečia, že z obete vypadne viac koristi. Tieto črty sa navyše hromadia a vo finálne môžete skončiť s naozaj nebezpečnou hračkou - postarajú sa o to kombinácie 10 zbraní a 90 Weapon Traits (každá s troma úrovňami).

  Svoje využitie tu nájde aj DualSense. Do polovice stlačený adaptívny trigger L2 umožňuje paľbu primárnu, zatiaľ čo plne stlačené tlačidlo prepne na paľbu alternatívnu.

  returnal (1).jpg returnal (7).jpg returnal (3).jpg returnal (5).jpg returnal (4).jpg returnal (2).jpg
  Hlavná hrdinka Selene dokáže naraz niesť iba jednu zbraň, takže budete nútení meniť svoju stratégiu a experimentovať za behu. Našťastie pri každej smrti nestratíte všetko; niektoré schopnosti a vylepšenia budú pretrvávať. O väčšinu vybavenia však prídete. Nehostinná planéta ponúka aj množstvo koristi ako rôzne útočné predmety na jedno použitie (bomba, ktorá vyhladí všetkých naokolo), obranné vylepšenia (Kinetic Siphon, ktorý regeneruje zdravie za zabitia na blízko) alebo Parazitov s rôznymi schopnosťami. Nie je všetko zlato čo sa blyští a občas nájdete aj "prekliate" debny, ktoré môžu obsahovať buď cenný loot alebo náhodnú poruchu vášho obleku.

  Štúdio sa snaží, aby bola hra super-znovuhrateľná a nie len na jedno prejdenie. Či sa mu to podarí sa dozvieme 19. marca 2021.
   

Zdielať túto stránku