Pridané eFootball PES 2020 oficiálne predstavený

Diskusiu 'Novinky' začal werticalx, 12 Jún 2019.

 1. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Redaktor
  Redaktor

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  612
  Páči sa:
  354
  pes20.png
  Podľa očakávania sme sa počas E3 dočkali oznámenia najnovšej časti série Pro Evolution Soccer. Ročník 2020 bude mať v názve aj oficiálnu PES eSport ligu - eFootball.

  Na obálke štandardnej edície sa objaví Lionel Messi a hviezdou legendárnej edície bude Ronaldinho. Druhý menovaný dostane v hre svoju "2019 verziu" a majitelia legendárnej edície ho dostanú zdarma permanetne, majitelia štandardnej edície iba v štýle hosťovania. Tento spôsob zaviedli v Konami minulý rok, keď si na "pomoc" zavolali Davida Beckhama, ktorého dôkladne naskenovali a spravili jeho "2018 verziu" s overallom 80. Niečo podobné môžeme očakávať aj v prípade Ronaldinha.

  Konami si naďalej drží exkluzívnu spoluprácu s FC Barcelona a štadión Camp Nou bude aj naďalej exkluzívny pre hru PES 20. Na oznámenie ďalších partnerskych klubov si budeme musieť počkať ale na základe už dostupných obrázkov štadiónov môžeme očakávať Londýnsky Arsenal, Brazílsky Palmeiras či Argentínske River Plate a Boca Juniors.

  1.png

  Autori sa tento rok zamerali na 4 primárne aspekty hry - vylepšenie hrateľnosti, vizuálu, kariérneho módu Master League a úplne nový mód "Matchday".

  Hrateľnosť

  Na vylepšovaní hrateľnosti sa tento rok podieľal Andrés Iniesta. Na základe konzultácií s jedným z najlepších stredných záložníkov vôbec bol vylepšený driblink, preberanie lopty a kvalita striel či nahrávok na základe situácie, v ktorej sa hráč momentálne nachádza. Okrem toho autori sľubujú realistickejšiu obranu či trajektóriu lopty. Zaujímavým vylepšením by mala byť reakcia hráčov na to, kto konkrétne má práve na svojích kopačkách loptu. Napríklad ak sa k lopte dostane Messi, spoluhráči sa mu rozostúpia, kdeže je pravdepodobné, že predvedie jeden zo svojich prienikov cez celú obranu súpera. V prípade, že sa k lopte dostane taký Erikssen, hráči by si mali začať nabiehať smerom za obranu, pretože je veľká pravdepodobnosť, že dostanú milimetrový center niekam za obranu.

  Vizuál

  Autori sa údajne vyhrali s počasím a v najbližšom ročníku by malo mať počasie vyšší dopad na hru a na pocity hráča. Okrem toho sa dočkal vylepšenia aj trávnik, ktorý dostal úplne nový spôsob renderovania. Už tak kvalitné modely hráčov boli čiastočne prepracované aby sa ešte viac priblížili realite.

  8.png

  Master League Remastered

  Populárny manažérsky mód sa posledných pár rokov síce vylepšoval, ale nie takým tempom, ako by si hráči predstavovali. Vo všeobecnosti kvalitný mód mal ale už niekoľko rokov jeden veľký kameň úrazu - prestupy hráčov. Niektorí hráči prestupovali každé jedno prestupové obdobie, ceny za hráčov boli absolútne nereálne, kde mladý talent sa dal kúpiť za smiešne peniaze a starý, vyše 30 ročný hráči prestupovali za 100 miliónové sumy len preto, že mali vyššiu rolu a poskytovali bonusy pre celý tím. V nasledujúcom ročníku ale autori sľubujú kompletne prekopaný prestupový systém, ktorý by sa mal oveľa viac podobať na reálne prestupy. Navyše si bude možné nastaviť niekoľko vecí, ako napríklad intenzita prestupov, náročnosť vyjednávaní či možnosť vypnutia prvého prestupového obdobia.

  Mód sa dočká aj nového interaktívneho dialogového systému spojeného s množstvom nových prestrihových scén. Na základe naších odpovedí a reakcií na rôzne udalosti si tak každý manažér vytvorí svoj vlastný Master League príbeh. Novinkou bude aj možnosť zvoliť si z niekoľkých známych manažérskych postáv a použiť ich ako svojho avatara. Zvoľte si Cruijffa a zopakujte s Barcelonou sezónu 91/92 alebo si zvoľte božského Diega a fúkajte... fúkajte čo to dá.

  3.png

  Matchday

  Úplne nový mód bude sledovať najväčšie šlágre a derby určitých, zatiaľ neoznámených období. Každý hráč si bude môcť vybrať svoju stranu, ktorú podporí. Každý zápas priráta určitý počet bodov zvolenému tímu na základe výsledku. Po ukončení jednotlivých eventov sa body sčítajú a hráči, ktorí sa ho zúčastnili získajú určité odmeny na základe toho, či hrali za víťazný alebo porazený tím.

  Najnovší diel už tradične prinesie niekoľko edícií. Štandardná edícia dostane ako bonus jedného prémiového agenta po dobu 10 týždňov, 3 obnovenia zmluvy pre hráča po dobu 10 týždňov, Lionela Messiho na 10 zápasov a Ronaldinha (2019 verziu) na 10 zápasov. V prípade predobjednávky digitálnej verzie to bude navyše 1000 myClub bodov, Andrés Iniesta na 10 zápasov a PES 2020 tému pre PS4.

  Legendárna edícia bude dostupná iba digitálne a navýši bonus prémiového agenta a obnovenia zmlúv na až 30 týždňov, Ronaldinha dostane majiteľ permanentne a navyše aj náhodne jednu z 11 legiend (Maradona, Beckham, Cruijff, Batistuta, Totti, Ji-Sung, Nakata, Nedvěd, Kahn, Matthäus, Vieira). Zvyšok je vrátane predobjednávkového bonusu totožný so štandardnou edíciou hry. Všetky vyššie spomenuté bonusy sa samozreje týkajú online módu myClub.

  Hra eFootball Pro Evolution Soccer 2020 vychádza 10.09.2020  2.png 4.png 5.png 7.png 6.png
   
  #1 werticalx, 12 Jún 2019
  Naposledy upravil: 13 Jún 2019
  matonovo sa to páči.
 2. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Redaktor
  Redaktor

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  612
  Páči sa:
  354
  ...ten moment, keď je tvoja novinka o nejakom futbale dlhšia ako 90% tvojich recenzií...
   
  Letadlo a Simo sa to páči.
 3. matonovo

  matonovo
  Expand Collapse
  Zelenáč

  Registroval sa:
  11 Okt 2014
  Príspevkov:
  97
  Páči sa:
  41
  Nehravam sporty ale normalne si ma dostal asi to skusim prvy PES.
   
 4. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Redaktor
  Redaktor

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  612
  Páči sa:
  354
  Určite skús, začni s demom a ak nebudeš na 100% rozhodnutý, tak počkaj pár týždňov a Konami zrejme ako aj po minulé roky vydá tú lite verziu, kde máš len online mód myClub. Každopádne podľa mňa je ten online mód slabý a hrávam iba kariéru, teda Master League.
   

Zdielať túto stránku