Pridané DualSense je jednoznačne ťahúňom novej generácie

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 12 Nov 2020.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 212
  Páči sa:
  11 724
  ds.png
  PlayStation 5 sa konečne dostala už aj k nám a hneď prvá vec, ktorú som ja osobne chcel vyskúšať, boli nové funkcie ovládača DualSense. No a čo môže byť lepšie na testovanie než titul Astro's Playroom, ktorý bol na prezentáciu týchto noviniek priam stvorený.

  To, čo vám začne ovládač stvárať v rukách hneď počas prvých minút, sa dá ťažko popísať. Je to úplne iný level, než doteraz známe vibrácie a DualSense je tak jednoznačný ťahúňom novej generácie. Kompletne celé Astrove dobrodružstvo, každý jeho pohyb, úder, výskok, všetko cítite v rukách a každá akcia má inú intenzitu. Novým majiteľom PS5 tak vrelo odporúčam, aby si titul Astro's Playroom pustili ako prvý. Hra je zábavná, roztomilá, miestami náročná a plná easter eggov, ktoré PlayStation veteráni určite ocenia. Plus má plnohodnotný zoznam trofejí a je zadarmo, takže tu nie je čo riešiť.


  Má to však aj svoje úskalia. DualSense mi v podstate v rukách stále niečo simuloval, čo môže mať dopad na baterku. Počas hrania sa ovládač nabíjal a po skončení mu stále 1/3 chýbala a tak časté využívanie nových funkcií zrejme bude výdrž ťahať dole.

  Niekoľko minút z môjho hrania si môžete pozrieť na pripojených gameplay videách, avšak bez DualSense v rukách je to len polovičný zážitok.

   
 2. Domarik

  Domarik
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  7 Máj 2012
  Príspevkov:
  1 755
  Páči sa:
  3 644
  K tomu nabíjaniu počas hrania, čítal som, že sa ovládač nenabíja keď je v prevádzke - čiže len prežíva na tom čo mu nabíjačka dáva a nabíja sa len ked je vypnutý.
   

Zdielať túto stránku