Pridané DualSense je jednoznačne ťahúňom novej generácie

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 12 Nov 2020.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    9 212
    Páči sa:
    11 724
    ds.png
    PlayStation 5 sa konečne dostala už aj k nám a hneď prvá vec, ktorú som ja osobne chcel vyskúšať, boli nové funkcie ovládača DualSense. No a čo môže byť lepšie na testovanie než titul Astro's Playroom, ktorý bol na prezentáciu týchto noviniek priam stvorený.

To, čo vám začne ovládač stvárať v rukách hneď počas prvých minút, sa dá ťažko popísať. Je to úplne iný level, než doteraz známe vibrácie a DualSense je tak jednoznačný ťahúňom novej generácie. Kompletne celé Astrove dobrodružstvo, každý jeho pohyb, úder, výskok, všetko cítite v rukách a každá akcia má inú intenzitu. Novým majiteľom PS5 tak vrelo odporúčam, aby si titul Astro's Playroom pustili ako prvý. Hra je zábavná, roztomilá, miestami náročná a plná easter eggov, ktoré PlayStation veteráni určite ocenia. Plus má plnohodnotný zoznam trofejí a je zadarmo, takže tu nie je čo riešiť.

Má to však aj svoje úskalia. DualSense mi v podstate v rukách stále niečo simuloval, čo môže mať dopad na baterku. Počas hrania sa ovládač nabíjal a po skončení mu stále 1/3 chýbala a tak časté využívanie nových funkcií zrejme bude výdrž ťahať dole.

Niekoľko minút z môjho hrania si môžete pozrieť na pripojených gameplay videách, avšak bez DualSense v rukách je to len polovičný zážitok.

2. Domarik

Domarik
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    7 Máj 2012
    Príspevkov:
    1 755
    Páči sa:
    3 644
    K tomu nabíjaniu počas hrania, čítal som, že sa ovládač nenabíja keď je v prevádzke - čiže len prežíva na tom čo mu nabíjačka dáva a nabíja sa len ked je vypnutý.

Zdielať túto stránku