Pridané Dočkáme sa PS4 Pro s veľkosťou HDD 2TB?

Diskusiu 'Novinky' začal werticalx, 3 Nov 2018.

Tagy:
  1. werticalx

werticalx
    Expand Collapse
    Redaktor
    Redaktor

Registroval sa:
    18 Aug 2015
    Príspevkov:
    450
    Páči sa:
    237
    PS4-Pro-SOURCE-Sony.jpg
    Hry zaberajú čoraz viac a viac úložného priestoru a veľkému počtu hráčov už nestačí ani 1TB miesta. Niektorí mažú, niektorí si zas dokúpia väčší HDD. Plánuje ale na tento dopyt po úložnom priestore reagovať aj samotné Sony?

Evidentne áno, Sony oznámilo príchod klasickej PS4 Pro 2TB, no zatiaľ len pre japonský trh. Európsky ani americký trh zatiaľ nijako nekomentovali ale môžme predpokladať, že táto verzia sa časom dostane aj na pulty našich obchodov. Ak by ste ale boli príliš nedočkavý, od 21.11. si môžete 2TB verziu PS4 Pro objednať z Japonska.

2TB verzia PS4 Pro tu síce už jedna bola no jednalo sa o limitovanú edíciu k 500 miliónom predaných kusov Sony konzol, ku ktorej nebolo vôbec jednoduché sa dostať.

Ako ste na tom s miestom vy? stačia vám súčasné veľkosti HDD v konzolách?

#1 werticalx, 3 Nov 2018
    Naposledy upravil moderátor: 3 Nov 2018
  2. jackass3D

jackass3D
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    26 Feb 2011
    Príspevkov:
    607
    Páči sa:
    711
    Hej.. Konečne rozmýšľajú že spravia 2TB disk ku koncu života PS4:confused: Really, Really...
    Ja som si tam dal 2TB od vydania konzoly, troška neskoro Sonyo_O

#2 jackass3D, 3 Nov 2018
    Naposledy upravil: 4 Nov 2018
    X-men1995 sa to páči.
  3. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    8
    Páči sa:
    3
    Ja mam sice PS4 Slim, avsak hned som si zakupil hybridny SSHD 2TB disk, kedze mam aj PS+, tak si neviem predstavit tam mat len 1TB disk a stale mazat hry z pluska.

X-men1995 sa to páči.
  4. Ray-Velcoro

Ray-Velcoro
    Expand Collapse
    Gamer

Registroval sa:
    31 Aug 2015
    Príspevkov:
    212
    Páči sa:
    230
    Podla mna sa stačí trošku uskromniť lebo ked čakáš od života vela nemusiš dostať vôbec nič

5. giermo18

giermo18
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    30 Aug 2014
    Príspevkov:
    8
    Páči sa:
    3
    No ved som sa uskromnil, zakupil som si len PS4, nie PRO verziu, no doprial som si vacsiu pamat :) , kazdy ma ine priority.

6. ympesys

ympesys
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

Registroval sa:
    2 Feb 2014
    Príspevkov:
    316
    Páči sa:
    485
    Ja mám ps4 od začiatku a áno mažem hry.

7. matonovo

matonovo
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    11 Okt 2014
    Príspevkov:
    87
    Páči sa:
    39
    Po dohrati hry ju vymazem a nikdy sa k nej uz nevratim hram vzdy len jednu hru viac ma trapi hluk a teplo z psky sa mam taky pocit ze po poslednych 2 updatoch huci viac

SlovakianEAGLE a Palas sa to páči.
  8. Oze_G

Oze_G
    Expand Collapse
    Platinový člen
    Platinový člen

Registroval sa:
    7 Sep 2011
    Príspevkov:
    1 563
    Páči sa:
    2 260
    Ja mam pocit ze po poslednom update je Ps pro v menu pomalsie

X-men1995 sa to páči.
  9. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    Herný guru

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    991
    Páči sa:
    1 464
    To je tak keď ma človek jebo rozohraných 20 hier...ja som po väčšom disku nikdy nefňukal pri žiadnej konzole počnúc 40GB PS3 a to mam kvantum hier nie len krabičkových ale aj na PSN. Naozaj nerozumiem celemu tomu mecheche...o_O:coffee:

10. El_Scorpio

El_Scorpio
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    6 Feb 2013
    Príspevkov:
    519
    Páči sa:
    966
    Ideálne by bolo pri PS5 vydať aj verziu konzoly bez HDD (iba nejakú malú flash pamäť na systém) za lacnejší peniaz, nech si každý kúpi čo chce. Veľkokapacitný platničkový disk, alebo SSD. Mnoho ľudí si to upgraduje a zbytočne sa im potom váľajú doma 2,5-palcové nízkokapacitné (500 GB) a pomalé (5400 rpm) mechanické disky. V dnešnej dobe také niečo už naozaj nemá solídne využitie. 960 GB SSD od Patriot sa dá kúpiť už od 130 eur a budúci rok sa čaká pád cien o 30%.

11. werticalx

werticalx
    Expand Collapse
    Redaktor
    Redaktor

Registroval sa:
    18 Aug 2015
    Príspevkov:
    450
    Páči sa:
    237
    Pri 500GB verzii mal problémy s miestom, keďže som tam mal nejaké tie športové a závodne hry na občasné hranie. Po prechode na 1TB verziu mám miesta až až.

Na prvý pohľad možno dobrý nápad ale v reále veľmi rizikový krok, keďže ľudia sú tupela. Pamatám si, zhruba 5 rokov dozadu,keď som ešte pracoval ako predajca výpočtovej techniky a ľudia sa pravidelne chodili sťažovať so 4GB Xbox a 12GB PS3 konzolami, že im neche nainštalovať GTA V kvoli miestu a podobne. A to boli konzoly, kde nebolo nutné všetko inštalovať. Ľudia pozerajú na cenu a častokrát kupujú konzolu len ako darček bez toho aby vedeli do čoho vobec idú. Tak budú kupovať tú lacnejšiu verziu a bude z toho viac škody než osohu. Navyše, z nepotrebného HDD sa dá veľmi jednoducho a lacno spraviť externý HDD.

X-men1995, ympesys a jackass3D sa to páči.
  12. lubos223

lubos223
    Expand Collapse
    Zelenáč

Registroval sa:
    13 Apr 2016
    Príspevkov:
    8
    Páči sa:
    4
    Mám PS4 Pro 1TB a bolo mi to málo, mám dosť hier dokončených, ale rád sa k nim vrátim a zahrám si ich znovu keď mám chuť, nebaví ma čakať kým sa to nainštaluje, stiahne aktualizáciu.
    Kúpil som 2TB SSHD Seagate a teraz je miesta až až

X-men1995 a giermo18 sa to páči.

Zdielať túto stránku