Pridané Čo môžeme čakať od Red Dead Redemption 2?

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 6 Máj 2018.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 320
  Páči sa:
  10 892
  rdr2 (14).jpg
  Niektoré média už mali možnosť vidieť 45 minútové demo z hry Red Dead Redemption 2 a tak sa tento týždeň na povrch dostalo veľa nových informácií, ktoré sa premiešali s rôznymi domnienkami a špekuláciami. Niektoré z nich vám prinášame v nasledujúcom článku.

  Príbeh Red Dead Redemption 2 je zasadený do roku 1899 a teda sa odohráva 12 rokov pred prvou RDR hrou. Hráči sa dostanú do kože Arthura Morgana, člena gangu Van der Linde, ktorý uteká pred federálnymi agentmi a lovcami odmien po tom, ako v meste Blackwater dôjde k bankovej lúpeži.

  Blackwater sa objavilo už v pôvodnej RDR hre, takže predpokladáme, že navštívime aj známe miesta a uvidíme známe tváre. Jednou z nich bude mladší John Marston, ktorý v pôvodnej hre spomínal, že s gangom Van der Linde vykradol cez 40 bánk. Lúpeže hrali dôležitú úlohu v GTA 5 a je zrejmé, že aj tu nám Rockstar naservíruje podobne ladené misie. Otvorený svet v RDR2 je údajne úžasne detailný a podľa niektorých názorov dokonca prekonáva aj GTA 5. HUD bude plne upraviteľný a vy si určíte, čo všetko budete chcieť na obrazovke vidieť.

  rdr2 (7).jpg
  rdr2 (1).jpg rdr2 (2).jpg rdr2 (3).jpg rdr2 (4).jpg rdr2 (5).jpg rdr2 (6).jpg

  Objavili sa aj špekulácie o populárnom Battle Royal režime v online časti Red Dead Redemption 2, ktorý by v podaní od Rockstaru bol určite veľmi dobre zapracovaný. Okrem neho máme očakávať aj režimy Survive and Revive a Money Grab. Prvý menovaný je klasický tímový deathmatch, kde majú hráči limitovaný čas na oživenie padlého spoluhráča a popri tom samozrejme pália na nepriateľov. Money Grab je v podstate capture the flag. Lokalizujete a následne zoberiete vak s peniazmi, ktorý treba doviesť do svojej základne. Nie je isté, že tvorcovia multiplayer stihnú dokončiť do vydania a môže sa stať, že vyjde až po štarte hry.

  Red Dead Redemption 2 si okrem bankových lúpeží požičia od GTA 5 aj vedľajšie misie v podobe Strangers and Freaks, samozrejme prispôsobené na westernový štýl. Nebudú chýbať aktivity ako rybolov, poker alebo chov koní. Dôležitú úlohu zhrávajú hlavne kone. Hráč môže zo svojím koňom posilniť vzťah tak, že bude s ním tráviť viac času a pravidelne ho kŕmiť. Zviera sa za odmenu bude ovládať lepšie a nevystraší sa len tak ľahko.

  rdr2 (15).jpg
  rdr2 (8).jpg rdr2 (9).jpg rdr2 (10).jpg rdr2 (11).jpg rdr2 (12).jpg rdr2 (13).jpg

  Rockstar potvrdil aj zapracovanie reputácie tzv. Honor System, ktorý bude ovplyvňovaný vašim prístupom k NPC postavám a obchodníkom v mestách. Môžete byť čestný člen komunity alebo obyčajný bandita, ktorý najprv strieľa a potom sa pýta. Rovnako sa však potom budú k vám správať aj ostatní a je možné, že niektoré misie sa odomknú len čestným hráčom, zatiaľ čo iné budeme môcť hrať len s reputáciou odpadlíka. Denná doba, miesto a výber partnerov taktiež môžu ovplyvniť výsledok misie.

  Preview články spomenuli aj systém morálky, keďže Morgan je zodpovedný za prevádzku dodávok do svojho tábora. Ak majú všetci plné žalúdky, tak je morálka vysoká, ak však osekáte dávky jedla, morálka klesne. Taktiež musí byť zabezpečené drevo, pitná voda a čisté oblečenie. Zaujímavý je aj fakt, že rozhodnutia vo vedľajších misiách budú mať veľký vplyv na hlavný príbeh, ovplyvňujú tiež dialógy a ciele misií.

  Hra vyjde na PlayStation 4 a Xbox One až 26. októbra 2018. Pozrieť si môžete zatiaľ posledný trailer, kde údajne až polovica záberov pochádza priamo z hrania.


  rdr2 (16).jpg rdr2 (17).jpg rdr2 (18).jpg rfrľ (19).jpg
   
  i-plod_svk, benco666 a werticalx sa to páči.
 2. Senthendryl

  Senthendryl
  Expand Collapse
  Zelenáč

  Registroval sa:
  4 Máj 2018
  Príspevkov:
  25
  Páči sa:
  11
  V RDR2 určite bude online režim, ktorý Rockstar využije ako svoj klon dojnej kravy GTA V. Budeme vidieť ten istý mechanizmus. Samozrejme zahrať si sem tam nie je problém, ale niektorý v tom zase minú neskutočné peniaze na virtuálnu menu. Mňa zaujíma singleplayer a rozmýšľam aj o predobjednaní. Predošlú časť som nehral.

  Otázka: Hrali ste prvú časť? Aká je?
   
 3. peklo

  peklo
  Expand Collapse
  Gamer

  Registroval sa:
  24 Aug 2015
  Príspevkov:
  162
  Páči sa:
  88
  jednotka bola dosť dobrá hlavne mala aj DLC v podobe zombiekov a to ma bavilo ešte viac o nič neprídeš ked si nehral jednotku kedže to bude príbehovo a časovo diametralne inde.... podobne niesom na multáky pojdem iba do singlu ale predobjednávka to istí proste rockstar robia tie najlepšie dostupne hry vobec ;) tedy druhé najlepšie po Naughty dog :devilsmile:
   
 4. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  7 320
  Páči sa:
  10 892
  Ako GTA na divokom západe. Pre mňa jedna z najlepších PS3 hier, výborný singláč a dobrý mulťák, hlavne kooperatívne misie stáli za to. R* je záruka kvality.
   
  i-plod_svk sa to páči.
 5. Ray-Velcoro

  Ray-Velcoro
  Expand Collapse
  Gamer

  Registroval sa:
  31 Aug 2015
  Príspevkov:
  224
  Páči sa:
  240
  Podľa toho ako sa to vezme má to svet a výber misí ako v gta ale z hladiska príbehu je to úplne inde gta je hlavne humorná séria a robí sa ako paródia na americkú kultúru . RDR je čisto vážna séria ale vysvetlovať to môžeme hociako treba si to zahrať
   
 6. TomiSVK89

  TomiSVK89
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  20 Jan 2014
  Príspevkov:
  1 106
  Páči sa:
  1 840
  Ak by neexistovalo The Last Of Us tak by som RDR označil za najlepšiu hru co som na ps3 hral
   
  peklo a i-plod_svk sa to páči.
 7. i-plod_svk

  i-plod_svk
  Expand Collapse
  Gamer

  Registroval sa:
  18 Sep 2013
  Príspevkov:
  216
  Páči sa:
  330
  podľa mňa to bola najlepšia hra na ps3 lebo tlou som hral až na ps4 :)
   
 8. TomiSVK89

  TomiSVK89
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  20 Jan 2014
  Príspevkov:
  1 106
  Páči sa:
  1 840
  V tom prípade áno :D
   

Zdielať túto stránku