Pridané Chystá Konami úplne novú futbalovú značku?

Diskusiu 'Novinky' začal werticalx, 14 Mar 2022.

 1. werticalx

  werticalx
  Expand Collapse
  Recenzent
  Člen Vedenia Recenzent

  Registroval sa:
  18 Aug 2015
  Príspevkov:
  772
  Páči sa:
  414
  efootball.jpg

  Konami sa poslednú dobu s ich futbalovou sériou veľmi nedarí. Po opustení značky Pro Evolution Soccer a oznámení "free to play" nasledovníka eFootball sa postupne stretávame s rôznymi odkladmi, nesplnenými sľubmi a inými problémami. Posledné správy ohľadom registrácie novej značky vrhajú na túto sériu ďalšiu smršť otáznikov.

  Pôvodný plán bol relatívne jednoduchý. Začiatkom jesene minulého roka mala vyjsť prvotná verzia hry, ktorá mala pripomínať demoverziu, kde sme mali mať možnosť hrať priateľské zápasy za cca 9 tímov. Dostupný mal byť úplne nový engine, na ktorom hra beží a takisto mali byť dostupné medzigeneračné zápasy (PS4 <> PS5). Technický stav nateraz vynecháme a teda toto sa japonskej firme podarilo splniť, no problémy nastali pri ďalšom postupe. Ešte stále v jeseni mala vyjsť tzv. 1.0 verzia hry, kde sme sa mali dočkať online ligy, nového módu, v ktorom by sme si stavali vlastný tím (ekvivalent myClub módu), cross platform zápasov a nejakého ekvivalentu dnes populárnych season pass-ov. Toho sme sa už ale nanešťastie nedočkali a eFootball je tak už asi pol roka, v podstate, v stave demo verzie. Konami nám akurát tak nadeľuje nejaké online zápasy, za ktoré sľubuje odmeny pre hráčov po vydaní plnej verzie hry. Vydanie 1.0 verzie je ohlásené na jar 2022, tak pevne verím, že sa konečne dočkáme a nebudeme musieť čakať do júna.

  Akoby toho nebolo málo, medzičasom Konami zmenilo svoje vyjadrenie, že bude pridávať do hry dodatočný obsah zadarmo. Týka sa to hlavne veľmi populárneho kariérneho módu Master League. Ten sa mal v hre časom objaviť vo forme bezplatného rozšírenia. Teraz už ale vieme, že sa v hre časom objaví ako platené DLC, ktoré si môžete, ale samozrejme aj nemusíte zakúpiť. V konečnom dôsledku sa tak dostávame k takmer rovnakému modelu hry, ako aj doteraz, len z "opačného uhla". Doteraz sme totiž mali plnú hru s kompletným obsahom a k tomu možnosť si tesne po vydaní stiahnuť bezplatnú verziu, kde bol len myClub mód. Teraz to bude na úvod bezplatný ekvivalent myClub módu a k tomu možnosť si po vydaní dokúpiť zvyšok obsahu. Samozrejme je ešte skoro hodnotiť, akým smerom sa bude hra uberať, ale ak je to tak, ako to teraz vyzerá, tak nás Konami krásne obabralo, pretože toto nie je free to play. Toto je úplne ten istý model, len predstavený inak.

  Najnovšie správy však vytvárajú ohľadom tejto série ďalšie otázky. Konami si totiž zaregistrovalo novú futbalovú značku, ktorá sa veľmi podobá na starý dobrý Pro Evolution Soccer. Tá nesie názov Pro Powerfull Soccer. Registrácia sa udiala ešte len 11.3. a nám tak ostáva len hádať - Skúsi to Konami úplne premenovať resp. vytvoriť novú značku? Pokúsia sa oddeliť konzolové a mobilné verzie hry? Je to možno len názov nového módu, ktorý bude slúžiť ako ekvivalent myClub módu? Ťažko povedať a teda len čas ukáže, čo páni v Konami plánujú.

  Práve oddelenie mobilnej a konzolovej (PC) verzie by mohlo dávať zmysel. Jednou z ďalších zmien, ktoré sa od oznámenia plánov z hrou udiali, je zmazanie Android/iOS zo zoznamu platforiem na oficiálnej stránke hry eFootball. Jednou z prvých informácií, ktorá ma naozaj nepotešila bolo oznámenie hry a plánovaný cross-play nielen na konzoly a PC ale aj na mobilné zariadenia. To naznačovalo, že by mohli mobilné zariadenia výrazne brzdiť potenciál hry. Teraz to ale (našťastie) vyzerá, že mobilné a konzolové verzie hier budú značne odlišné.

  Ak sa tu náhodou ešte nájde nejaký iný (ne)sklamaný fanúšik, tak aký je váš názor na tento (zatiaľ) nepodarok? Tešíte sa ešte na vydanie eFootball? Kašlete na to a hráte sezónny update 2021 alebo ste dokonca prešli k sérii FIFA?
   

Zdielať túto stránku