Pridané Bude mať PS5 hlasového asistenta?

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 30 Sep 2019.

1. Lukáš Lehocký

Lukáš Lehocký
    Expand Collapse
    Administrator
    Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    7 936
    Páči sa:
    11 268
    ps5.jpg
    Ohľadom PlayStation 5 máme zatiaľ potvrdenú spätnú kompatibilitu s PS4, vlastný SSD pre super rýchle časy načítavania alebo tiež 8K podporu. Dnes sa dostala na povrch ďalšia zaujímavá funkcia, ktorú však zatiaľ spoločnosť nepotvrdila. Konzola bude mať možno AI asistenta, ktorého môžete ovládať hlasom a pomôže vám počas hrania.

Odhalil to analytik Daniel Ahmad na Twitteri, ktorý zverejnil patent zvaný PlayStation Assist - Voice Help System Using Artificial Intelligence, ktorý hráčovi bude odpovedať na každú otázku, ktorá začne slovným spojením "Hey PlayStation". Ako príklad poslúžila otázka "Kde je najbližšia lekárnička?", na čo vám služba PS Assist označí miesto na mape. Samozrejme je to len príklad a funkcia má množstvo iných využití. Pomôže vám vyriešiť zložité hádanky alebo poskytne informácie o nepriateľoch. Tieto dodatočné informácie si údajne môžete poslať aj na svoj telefón. Funkcia má byť len voliteľná, takže ak je pre vás zbytočná, bude sa dať vypnúť.

Sony zatiaľ nič oficiálne neodhalila, takže ak niečo pripravujú, dozvieme sa to až pri predstavení novej konzoly.

2. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    1 079
    Páči sa:
    1 509
    To je presne to čo všetkým PS konzolam chýbalo a všetci sme po tom tak túžili že až...proste super sony, vidno, že počúvate svojich chlebodárcov... (y):crap:

VikThor44 sa to páči.
  3. El_Scorpio

El_Scorpio
    Expand Collapse
    Miestny fanboy

Registroval sa:
    6 Feb 2013
    Príspevkov:
    608
    Páči sa:
    998
    Na východe máte "dáry"? :) A ešte si pamätám tie posmešky od Sony fans na margo Xbox One, keď Mattrick na konferencii pokrikoval na Kinect "Xbox, turn on TV".

4. Aankh

Aankh
    Expand Collapse
    PlayStation Expert

Registroval sa:
    11 Dec 2012
    Príspevkov:
    1 079
    Páči sa:
    1 509
    chcel som sa cítiť ešte viac na západe jako ty a ma tu hned východom častuješ...heeej jasne, neni som čehuň, dostau si ma :whistle:

5. Letadlo

Letadlo
    Expand Collapse
    Redaktor
    Redaktor

Registroval sa:
    24 Máj 2011
    Príspevkov:
    217
    Páči sa:
    93
    Divné, že sa tomu niekto zo Sony fans smial, kedže PS4 má ovládanie hlasom pre základné funkcie rovnako ako Xbox.

V článku id o assistenta pri hrách

6. majkoveda

majkoveda
    Expand Collapse
    V.I.P. člen
    V.I.P. člen

Registroval sa:
    26 Feb 2012
    Príspevkov:
    2 553
    Páči sa:
    4 958