Pridané Bližšie predstavenie Final Fantasy XVI

Diskusiu 'Novinky' začal Stoklet, 29 Okt 2020.

 1. Stoklet

  Stoklet
  Expand Collapse
  Redaktor
  Člen Vedenia Redaktor

  Registroval sa:
  16 Jún 2013
  Príspevkov:
  1 533
  Páči sa:
  1 955
  FF16_B.JPG
  Naoki Yoshida, producent Final Fantasy XVI, sa na PlayStation Blogu trochu rozhovoril o najnovšom prírastku legendárnej série Final Fantasy. V prvom rade každého nedočkavého fanúšika schladil slovami, že ďalšieho veľkého oznámenia sa dočkáme až v roku 2021 (čo môže byť pokojne aj december 2021). Avšak na zahasenie smädu po informáciach vytvorili aspoň novú web stránku, ktorá obsahuje pár nových informácií, na ktoré sa teraz spoločne pozrieme.

  world_pc.jpg
  Príbeh Final Fantasy XVI sa odohráva v krajine Valisthea, ktorá je posiata kolosálnymi trblietavými horami kryštálov nazývaných "Mothercrystal". Tieto kryštály sa týčili nad krajinou počas celých generácií. Obyvateľov požehnávali éterom, vďaka čomu krajina prosperovala a ľudia mohli žiť v komforte.

  Ako to však už býva, kvôli kryštálom vzniklo naprieč krajinou veľmi veľa bojov, vďaka čomu vznikli národy akými sú Grand Duchy of Rosaria (Veľkovojvodstvo Rosarie), Holy Empire of Sanbreque (Sväte impérium Sanbreque), the Kingdom of Waloed (Kráľovstvo Waloedu), the Dhalmekian Republic (Dhalmekianská Republika) a the Iron Kingdom (Železné Kráľovstvo). Každý zo spomenutých má svoju vlastnú kultúru a ideológiu. Neutíchajúce boje však vytvorili aj neľahké prímerie medzi národmi, ktoré sa začne pomaly rozpadať s prichádzajúcou Pohromou.

  world_art_01_pc.jpg
  Na internete bolo veľa špekulácií o tom, či mladý rytier a potetovaný muž v "Awakening" ukážke sú ten istý človek, áno je. Jeho meno je Clive Rosfield a jedná sa o hlavnú postavu hry. Je prvorodeným synom Arcivojvodu Rosarie a "štít", ktorý chráni svojho mladšieho brata Joshuu, Dominatu Fénixa. Joshua dal svojmu bratovi požehnanie Fénixa, ktoré dalo Cliveovi schopnosti ovládať časť Eikonovho ohňa. Avšak počas príbehu sa stane veľká tragédia, ktorá zmení jeho osud.

  Joshua Rosfield je Cliveov mladší brat a takisto Dominant Fénixa - Eikona ohňa. Dominanti sú špeciálne bytosti, ktoré majú v sebe silu Eikonov. Joshua sa vďaka tomuto dokáže pretransformovať na fénixa a bojovať za svoj národ. Aj keď sa narodil ako člen kráľovskej rodiny, Joshua sa správa ku všetkým láskavo, avšak má aj svoje detské stránky.

  Obaja bratia majú dôvernú kamarátku Jill Warrick, ktorá bola vychovaná pri nich. Počas mladého veku bola Jill odnesená zo svojho domova, Severného Teritória, aby sa stala ochrancom vojvodstva, zabezpečujúca mier medzi dvomi národmi. Celé svoje detstvo strávila s Clivom a Joshuom ako člen domácnosti Rosfieldov.

  character_pc.jpg
  Tí, ktorí poznajú príbehy Final Fantasy série sú oboznámení s tým, že Eikon je "Summon", bytosť ktorú dokážete povolať do boja a ktoré sú bez pochyby najdeštruktívnejšie a najnebezpečnejšie stvorenia krajiny Valisthea. Eikoni žijú v bytostiach nazývaných Dominanti a to, ako je s nimi zaobchádzané, záleží od národa k národu. V niektorých častiach krajiny sú ctení rovnako ako kráľovstvo a v iných sú posielaní do prvých línií ako účinné zbrane vo vojnách.

  world_art_02_pc.jpg
  V ukážke "Awakening" sme videli Eikonov ako sú Fénix, Titan, Shiva a Ifrit. To, či sa v hre nachádzajú aj iní Eikoni, sa tak skoro asi nedozvieme ale vieme, že taký Bahamuth nevynechal ešte ani jeden diel Final Fantasy série, tak toho sa dočkáme na 95%. Každopádne na viacej informácií si musíme počkať do budúceho roka. A aby som vám ešte trochu skrátil čakanie, tak pripájam ešte viac krát spomínaný trailer Awakening.


  Zdroj: PlayStation Blog
   

Zdielať túto stránku