AKY TV NA PLAYSTATION 4 ?

Diskusiu 'Pomoc' začal Michal911, 29 Júl 2013.

  1. Andrej

    Andrej
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    2 Máj 2010
    Príspevkov:
    162
    Páči sa:
    196
    ak sa bude niekto rozhodovat pre 8-kovu radu od sony, tak odporucam si priplatit par eur a kupit 829 namiesto 805...kvoli cloudingu...
     
  2. UniTxOne

    UniTxOne
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    23 Aug 2014
    Príspevkov:
    10
    Páči sa:
    4
    ked nechces imput lag tak si kup monitor s 1ms odozvou a az potom zistis rozdiel ci je alebo to neni postrehnutelne... ja som tak spravil a je to dost velky rozdiel.
     
  3. REALOGIC

    REALOGIC
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

    Registroval sa:
    23 Sep 2010
    Príspevkov:
    289
    Páči sa:
    98
    no kupovat 40 monitor iba koli PS4 mi príde dost nerozumné
     
  4. budlog

    budlog
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    12 Dec 2010
    Príspevkov:
    115
    Páči sa:
    61
    Zdravým,
    rozhodol som sa že si asi zaobstarám televízor na internát a donesiem si PS3 (v lete možno PS4), nech môžme s kamošmi mastiť fifu/nhl. Keďže televízor som nikdy nekupoval, tak by som sa chcel poradiť. Doma mám v izbe starý CRT televízor a obraz je dosť na nič + strašne ťahá oči. Môže to byť tým že televízor nemá HDMI a mam to zapojene len cez SCART. Chcem sa spýtať že či bude na novom televízore cez HDMI výrazne lepší obraz.

    Chcel by som nejaký za cca 200€.
    čo som tak trochu pozeral tak tento sa mi celkom pozdáva
    HTML:
    http://datacomp.sk/samsung-ue32h5030-32-_d255034.html
    Dá sa za tu cenu kúpiť dačo lepšie ?

    Ďakujem za odpovede [​IMG]
     
  5. REALOGIC

    REALOGIC
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

    Registroval sa:
    23 Sep 2010
    Príspevkov:
    289
    Páči sa:
    98
    ten TV bude oproti tvojmu CTR . . . . MEGA JEBA. Kludne si ho kúp , budeš spokojný. 2x HDMI postačuje pre nenáročného a ten CTR niekomu daruj :)
     
    2 ľuďom sa to páči.
  6. budlog

    budlog
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    12 Dec 2010
    Príspevkov:
    115
    Páči sa:
    61
    v obývačke síce mame 107cm plazmu, ale nemám HDMI kábel takže som tam PS ani neskúšal :)
     
  7. REALOGIC

    REALOGIC
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

    Registroval sa:
    23 Sep 2010
    Príspevkov:
    289
    Páči sa:
    98
    osudová chyba . . . . kábel kúpiš za 5 euro
     
    2 ľuďom sa to páči.
  8. budlog

    budlog
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    12 Dec 2010
    Príspevkov:
    115
    Páči sa:
    61
    kábel stačí takýto
    Kód:
    http://datacomp.sk/kabel-hdmi-typ-m-m-1-0m-prepojovaci-pozlatene-konektory-verzia-1-4_d59472.html
    ?
     
  9. REALOGIC

    REALOGIC
    Expand Collapse
    PlayStation Padawan

    Registroval sa:
    23 Sep 2010
    Príspevkov:
    289
    Páči sa:
    98
    HDMI ti na PS postačuje akýkolvek pokial nemáš 3D TV a nechceš sledovat 3D obsah. Verzia 1.4 znamená že kábel podporuje aj 3D video. Verzia HDMI 2.0 má plnú podporu 4K videa ale to je na Slovensku hudba budúcnosti a mojho dochodkového veku :D
    Na značke ani cene HDMI pre bežné sledovanie a hranie na PS3/PS4 ti postačuje akýkovlek HDMI kábel aj v cene 3 euro. Ak ti bude predavač tvrdit že nie tak ho kludne pošli do Péčka pretože chce samozrejme predat ten najdrakší.
    Treba si dat iba pozor na šírku koncovky HDMI kábla pokial chceš zapájat niekolko HDMI vedla seba do TV může sa stat že si budú navzájom zavadzat pokial výrobca TV dal vstupy blízko seba. Kedže tam budeš mat iba PS tak ani toto nemusíš riešit.
     
    2 ľuďom sa to páči.
  10. flash56

    flash56
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    2 Okt 2015
    Príspevkov:
    1
    Páči sa:
    0
    Chcem sa opytat, zvazujem kupu Samsung UE32J5100 k PS4, co vy na to?
     
  11. PEPSI-SK

    PEPSI-SK
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    1 Máj 2012
    Príspevkov:
    67
    Páči sa:
    8
    To najlepsie od sony : KD-55X9005B cena 2500e
    A Od Samsungu : UE55HU8500 cena nevjem
    TO nay podla oficialnich testov test magazinu stv
     
  12. dotcomsk

    dotcomsk
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    2 Mar 2015
    Príspevkov:
    139
    Páči sa:
    35
    Ad Samsung. Po dvhoch rokoch a pár mesiacoch zauradovalo ku..itko a obraz sa prepol do negatívu. Od tej doby o Samsungu nechcem nič počuť. ASko píšu hore, Panasonica a Sony, z toho by som vyberal, možno Philips.
     
  13. Killdave

    Killdave
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    30 Apr 2015
    Príspevkov:
    80
    Páči sa:
    16
  14. Ondrej77

    Ondrej77
    Expand Collapse
    Gamer

    Registroval sa:
    17 Júl 2014
    Príspevkov:
    121
    Páči sa:
    133
    skus mesiac pockat, pred Vianocami pojdu ceny dole.. ale inac nemas co pokazit.. ja mam 4K uz rok a spoko..
     
  15. Polemik

    Polemik
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    14 Sep 2016
    Príspevkov:
    4
    Páči sa:
    0
    avšak
    Dobrý deň,
    hoci 2 roky po, ale predsa len by som sa chcel spýtať Vás ako majiteľa TV LG 47LA660S ... píšete, že input lag je zanedbateľný, že TV má skvelý obraz a že sa na nej hrá výborne ... pár komentov predtým ale píšete, že na hranie používate monitor a že na ňom laging nemáte žiaden a že na tej TV LG 47LA660S je to o niečo horšie ...

    Ja uvedenú TV LG 47LA660S tiež mám (kupoval som 11/2013) a momentálne uvažujem o kúpe konzoly Sony PS4 PRO a že by som na tej TV začal aj hrávať. Podľa info z webu sa však na gaming odporúčajú TV s čo najnižším input lagom (cca do 20-30), táto TV má však v normálnom režime input lag údajne až 45-47, v "game móde" (ktorý vraj okrem iného deaktivuje aj "true motion") sa vraj možno zredukuje na 30, avšak zase za cenu horšieho obrazu - t.j. horších farieb, pohybového rozmazania apd. (kedže "true motion" je vypnuté).

    Bol som viacmenej rozhodnutý pre kúpu PS4 PRO, avšak po tom, čo som sa dočítal o tom horšom input lagu tej TV som teraz dooooosť na pochybách ... že či tá TV bude k tej PS4 PRO na plynulé hranie vo fullHD dostatočná, keď má v podstate 2 x taký veľký input lag ako iné TV odporúčané pre hranie...

    Preto sa Vás chcem ešte raz ako majiteľa danej TV spýtať na Váš názor, príp. skúsenosti, či podľa Vás ten laging v hrách tam nie je príliš markantný a otravný ... nakoľko z rozlíšenia a z detailov grafiky ja zľaviť viem, ale z plynulosti hry ani moc nie, resp. výrazné spomalenia v hre by mi vadili.

    Veľká vďaka za odpoveď ! :)
     
    #115 Polemik, 14 Sep 2016
    Naposledy upravil: 14 Sep 2016
  16. TechnoKiller

    TechnoKiller
    Expand Collapse
    Herný guru

    Registroval sa:
    30 Jan 2012
    Príspevkov:
    967
    Páči sa:
    1 333
    V prvom rade si treba uvedomiť fakt, ktorý som si ja v tej dobe moc neuvedomoval a to, že výsledný lag závisí najviac od hry samotnej. Keď bola telka nová, odskúšal som na to call of duty, čo je hra s instantnou odozvou a v hernom režime to šľapalo v norme. Na PS4 hrávam 99% času na monitore s 5ms odozvou. Až neskôr som zistil, keď som mal opäť dom pre seba, že taký killzone, alebo infamous majú citeľnú odozvu sami o sebe a keď sa zráta ten input lag telky... Posledne som pozeral na ps4 blu ray The Dark Knight a vôbec som si nedokázal vychutnať scénky s jokerom, lebo opäť tam bol ten lag a ústa sa inak otvárali ako išiel hlas :D v hernom režime to už bolo pozerateľnejšie :D Každopádne odpovedať na otázku nejak definitívne je ťažšie. Jednak to záleží od hry a jednak je to o zvyku. Ja to mám s čím porovnávať, 5 a 30 prípadne až 45 je teda poriadny rozdiel. Pri niektorých hrách je to relatívne v pohode, no napr. spomenutý killzone mi už prišiel ako silná káva. Osobne keď zapnem herný režim tak ten obraz už nie je taký živý a je jednoducho nevýrazný, no za zníženú odozvu to jednoznačne stojí. Úprimne nedokážem vám poradiť, či áno, alebo nie. Možno si ten lag všimnete len pri tých hrách, ktoré majú vysokú odozvu tak povediac v krvi. A môže nastať aj opak a bude vám to príšerne liezť na nervy. Hlavne počítajte s tým, že herný režim je nutnosť. No osobne si však myslím, že pôjde skôr o prvý prípad.
     
  17. Polemik

    Polemik
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    14 Sep 2016
    Príspevkov:
    4
    Páči sa:
    0
    aha, rozumiem ... čiže ináč povedané, tá TV je na gaming použiteľná ... závisí ale od toho, aký veľký input lag majú aj samotné hry - ak veľa a sa to nasčíta s input lagom TV, tak už to môže byť nepríjemné, ale ak majú hry nízku odozvu, tak si to na TV nemusím ani všimnúť ... dobre som to zhrnul ?? :)

    čiže tá TV je na gaming s PS-kom použiteľná, nemusím teraz nevyhnutne namiesto nej kupovať lepšiu TV, resp. herný monitor ??

    ale aj tak sa spýtam pre prípad, že by mi ten input lag na tej TV časom vadil - ktorý herný monitor by ste mi odporučil k tej PS4 PRO (4K hrať na nej nepotrebujem) ?? Predpokladám nejaký 27 palc., 2K (nech je rezerva nad fullHD do budúcna), 144 Hz a minimálny input lag ... tento monitor by eventuálne bol dobrý ?? :

    BenQ 27´´ TN XL2730Z :
    http://www.tpd.sk/katalog/detail/?d...m=porovnavanie&utm_campaign=naj-porovnavanie#
    http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2730z

    Vďaka !
     
  18. TechnoKiller

    TechnoKiller
    Expand Collapse
    Herný guru

    Registroval sa:
    30 Jan 2012
    Príspevkov:
    967
    Páči sa:
    1 333
    Úprimne, hocijaký monitor z tesca za 20€ je v pohode :D V tomto ti fakt nemôžem poradiť, to už záleží na tvojich preferenciách, väčší, menší, či obetuješ krajší obraz pre nižší input lag.... 144hz monitor pri playku určite nevyužiješ, žiadna hra nejde na takom vysokom framerate. Tých 2,5K je ale dobrý nápad, do budúcna určite, toho by som sa držal, síce fullHD je štandard a ešte nejakú dobu bude, no pomaly sa to začína presúvať smerom vyššie. Kebyže to zhrniem, ak by si chcel predsa len ten monitor, tak veľkosť akú potrebuješ, HZ pri playstatione nerieš dokiaľ neplánuješ vyskladať nejakú super hernú mašinu. Osobne by som do monitoru nevrážal viac ako 300€, ale to už je na tebe.
     
  19. Polemik

    Polemik
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    14 Sep 2016
    Príspevkov:
    4
    Páči sa:
    0
    OK, dik moc !
    Vyskusam teda najprv tu moju TV jak sa to bude chovat, zistim ci mi to bude vyhovovat a keby bolo najhorsie, tak kupim daky ten lepsi monitor . Na ten by som konieckoncov mohol napojit aj PC (do buducna ak by som mal), nielen to playko...
    Este raz dik za rady !
     
  20. Sepk0

    Sepk0
    Expand Collapse
    Zelenáč

    Registroval sa:
    18 Sep 2016
    Príspevkov:
    4
    Páči sa:
    0
    Zdravím, prečítal som celú tému a kedže každý jeden televízor ktorý je tu spomenutý sa už nedá zohnať resp. všade píše že predaj skončil a v amazone sa nevyznám čo a ako tak by som poprosil o nejaký update pre rok 2016, že aké televízory by ste teraz odporučili....študujem všeliake input lag listy ale tam sú všeliake modely čo tiež len všeliake neznáme americké stránky ponúkajú a asi týžden sa už trápim s týmto tak by som radšej chcel vedieť ak máte nové TV tak aké skúsenosti s čím máte pretože som kúpil Panasonic TX-50DS630E, obraz dokonalý ale o tých lagoch som pred kúpou ani neuvažoval že existuje taká hodnota ked staré malé telky to zvládali bez problémov. Plánujem toto predať a kúpiť niečo iné, zaujímam sa viac o LED TV do 800€.
     

Zdielať túto stránku