Pridané Ako bude vyzerať nový VR ovládač?

Diskusiu 'Novinky' začal Lukáš Lehocký, 3 Mar 2021.

 1. Lukáš Lehocký

  Lukáš Lehocký
  Expand Collapse
  Administrator
  Člen Vedenia Administrator Moderator Redaktor

  Registroval sa:
  2 Máj 2010
  Príspevkov:
  9 574
  Páči sa:
  11 788
  ps vr.jpg
  Spoločnosť Sony si dala patentovať celkom zaujímavú technológiu, ktorá by mohla čokoľvek zmeniť na PlayStation ovládač. Ako príklad použila banán.

  Žiadosť, podaná na úrade US Patent and Trademark Office (USPTO), vám načrtne, ako Sony plánuje z neelektronického objektu vytvoriť ovládač. Žiadosť ako príklad zobrazuje banán, ktorý je možné pomocou tejto technológie použiť ako gamepad.

  playstation_sony_banana_patent-600x338.png

  Trik je v tom, že kamera nasníma akýkoľvek objekt, ktorý užívateľ drží, a sleduje rôzne vstupy na povrchu, ktoré následne poslúžia ako tlačidlá. Snímaná položka nemôže svietiť, pretože by to pravdepodobne pokazilo vyššie uvedené sledovanie. Spoločnosť tvrdí, že hry musia byť vytvorené tak, aby rozpoznali objekt, ktorý sa používa ako ovládač, alebo vývojári môžu nakonfigurovať svoje hry tak, aby rozpoznávali určité položky ako gamepady.

  Sony to považuje za prostriedok, ktorý umožní ľuďom hrať hry bez drahých a komplikovaných ovládačov. Patenty samozrejme nie sú výrobkami takže nie je isté, či sa tento návrh niekedy dočká realizácie.

  Omnoho zaujímavejšie však vyzerá ďalší patent, ktorý zobrazuje nejaký typ nového VR ovládača. Návrh zobrazuje množstvo rôznych tlačidiel a tiež malú LEDku, ktorá pravdepodobne nahradzuje veľké gule na PS Move. Súčasťou ovládača budú aj adaptívne triggery a haptická odozva, ktorú si požičia od DualSense.

  sony_vr_controller_2.jpg

  Sony už informovalo, že pracuje na ďalšej generácii PlayStation VR, ktorá bude obsahovať nové ovládače. Tento návrh nám ich možno ukázal prvý krát.
   
 2. Aankh

  Aankh
  Expand Collapse
  PlayStation Expert

  Registroval sa:
  11 Dec 2012
  Príspevkov:
  1 191
  Páči sa:
  1 563
  Nech je aj lacny ako najlacnejsia analna zatka, len ked sa nebude musiet prepajat kilometrami kablov...ako nieco z toho "Apple-ackeho" vplyvu by neuskodilo. Proti kablom nic nemam ale mame uz rok 2021 k*urva...tak na mna nevešajte žiadne poj*bane kable :coffee:
   

Zdielať túto stránku